Pernai Kauno Nemuno saloje atidaryta „Mokslo sala“ kviečia pasinerti į žinių ir muzikos pasaulį. Mokslo centre atidaromos STEAM laboratorijos, kuriose smalsuoliai visą dieną mėgausis nemokamais užsiėmimais.
UNIKALI GALIMYBĖ TAPTI PIRMAISIAIS
„Mokslo sala“ (arch. F.Jerez, B.Perez De Juan, G.Natkevičius, D.Kalmatavičius) – pirmas mokslo ir inovacijų populiarinimo centras Lietuvoje, tapęs svarbiu mokslo pažinimo įvykiu regione. Nuo gegužės 17 dienos jame pradeda veikti ir STEAM laboratorijos.
Gegužės 17 dienos (šeštadienio) „Mokslo salos“ Vakaro programoje – muzikinė patirtis su „Lizdas sound institute“. Šventės kulminacija taps įtraukiantis muzikos inžinieriaus Moritz Simon Geist pasirodymas.
Iš anksto užsiregistravę lankytojai turės galimybę tapti pirmaisiais Kauno STEAM laboratorijų mokslininkais ir siūlomas veiklas išbandyti nemokamai. Nuo 11 iki 20 valandos užsiėmimai vyks Biologijos-chemijos, Fizikos-inžinerijos, Robotikos-IT ir Išmanaus miesto laboratorijose. Jose svečiai susipažins su skirtingomis disciplinomis, pasitelkdami įvairius žaidimus ir unikalius mokslinius bandymus.
„Atsakingai ir ilgai ruošėmės STEAM laboratorijų atidarymo renginiui. Džiaugiamės, kad pagaliau galime visus pakviesti ir į šiuos užsiėmimus. Per pirmuosius veiklos mėnesius „Mokslo salos“ ilgalaikę ekspoziciją ir planetariumo seansus aplankė per 80 tūkst. smalsuolių. Neabejojame, kad laboratorijų dirbtuvės gaus ne mažesnio lankytojų dėmesio.
Laukiami tiek moksleiviai ir būsimi mokslininkai, tiek žingeidūs vaikai, šeimos bei visi atradimams neabejingi lankytojai. Tai puiki erdvė pamilti mokslą iš naujo bei inovatyviais metodais pažinti skirtingas disciplinas vienoje vietoje“, – teigė Mokslo ir inovacijų sklaidos centro vadovė Aistė Lukaševičiūtė.
PIRMASIS RENGINYS DIDŽIAJAME AMFITEATRE
Nuo 17 valandos lankytojai pasiners į Lizdo muzikos laboratorijas. Ši šventės dalis vyks išskirtinėje vietoje – didžiajame „Mokslo salos“ amfiteatre. Mėgautis muzika kvies elektroninės muzikos gerbėjams puikiai pažįstami Daniel Ocean, Aureja ir Atgaiva, Pakas ir Roads. Vakaro programos kulminacija – Vokietijos muzikos inžinieriaus Moritz Simon Geist pasirodymas. Robotais kuriamas garsų šou apjungs meną, technologijas ir eksperimentinę muziką.
Moritz Simon Geist – muzikos prodiuseris ir garsų, robotikos bei algoritmų tyrėjas. Karjerą pradėjęs akademinėje puslaidininkių mokslų srityje kaip doktorantas, nusprendė dėmesį sutelkti į meną. Jo požiūris į elektroninės muzikos kūrimą, naudojant mechaninius robotus, pelnė tarptautinį pripažinimą. Atlikėjo kūriniai – puikus STEAM filosofijos pavyzdys, sujungiantis technologijas ir meną, elektroninės ir klasikinės muzikos žanrus į vientisą harmoniją.
„Kviečiame visus į „Mokslo salą“ pasimėgauti Lizdo draugų grojama elektronine muzika ir saulę palydėti kartu. Nuo 22 valandos prasidės išskirtinis Moritz Simon Geist pasirodymas. Džiaugiamės, kad pirmieji organizuojame renginį tokioje įspūdingoje architektūrinėje erdvėje. Po muzikos laboratorijų didžiajame amfiteatre dalyvius raginame nesiskirstyti ir vakarėlį pratęsti Auditorijoje“, – sakė vienas iš „Lizdas sound institute“ įkūrėjų Žilvinas Širka.
Šeštadienį „Mokslo salos“ lankytojai galės ne tik išvysti, bet ir išbandyti muzikos inžinieriaus profesiją patys. Čia įsikurs ir iki gegužės 23 d. smalsuolių lauks unikalios Moritz Simon Geist meninės instaliacijos. Viena iš jų – „Drum Robot MR-808“, žiūrovus kviečia iš pasyvaus stebėtojo virsti kūrėju čia ir dabar: programuoti būgnų robotus ir taip išgirsti savo elektroninės muzikos melodijas. Ši instaliacija puikiai vizualizuoja nuolatinį mobiliųjų skaitmeninių sąsajų ir žmogaus, fizinių veiksmų ryšį.
Išsami renginio programa ir išankstinės registracijos nuorodos į nemokamas STEAM laboratorijų
JUNGIASI PRIE MUZIEJAUS NAKTŲ RENGINIŲ
Moritz Simon Geist – muzikos prodiuseris ir garsų, robotikos bei algoritmų tyrėjas. Karjerą pradėjęs akademinėje puslaidininkių mokslų srityje kaip doktorantas, nusprendė dėmesį sutelkti į meną. Jo požiūris į elektroninės muzikos kūrimą, naudojant mechaninius robotus, pelnė tarptautinį pripažinimą. Atlikėjo kūriniai – puikus STEAM filosofijos pavyzdys, sujungiantis technologijas ir meną, elektroninės ir klasikinės muzikos žanrus į vientisą harmoniją.
Šeštadienį „Mokslo salos“ lankytojai galės ne tik išvysti, bet ir išbandyti muzikos inžinieriaus profesiją patys. Čia įsikurs ir iki gegužės 23 dienos smalsuolių lauks unikalios Moritz Simon Geist meninės instaliacijos. Viena iš jų – „Drum Robot MR-808“, žiūrovus kviečia iš pasyvaus stebėtojo virsti kūrėju čia ir dabar: programuoti būgnų robotus ir taip išgirsti savo elektroninės muzikos melodijas. Ši instaliacija puikiai vizualizuoja nuolatinį mobiliųjų skaitmeninių sąsajų ir žmogaus, fizinių veiksmų ryšį.
„Mokslo sala“ jungiasi prie visoje Lietuvoje vykstančių Muziejaus naktų ir Gatvės muzikos dienos – gegužės 17 dieną atradimų šventė tęsis iki 23 valandos.
Parengta pagal „Mokslo salos“ informaciją.
Titulinė nuotrauka: „Mokslo salos“ .

Foto: „Mokslo salos“ .

Foto: „Mokslo salos“ .