Išrinktas Nacionalinės koncertų salės rangovas. Statybos kainą – 101,53 mln. Planuojama, kad artimiausiomis dienomis bus pasirašyta sutartis tarp jos ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos.
DĖL UŽSAKYMO VARŽĖSI 5 RANGOS BENDROVĖS
Kaip praneša Vilniaus savivaldybė, įvykdžius Nacionalinės koncertų salės rangos darbų pirkimo procedūras, derybas ir galutinių pasiūlymų vertinimą, išrinktas šios moderniausios Baltijos šalių koncertų salės statytojas – juo tapo generalinės rangos ir statybos UAB „Gilesta“.
Nacionalinės koncertų salės rangos konkursas dėl darbo projekto dalies rengimo ir statybos darbų įsigijimo buvo paskelbtas 2023 m. gruodį.
„Nacionalinės koncertų salės projektas yra unikalus savo architektūra, projekto valdymu, kokybiniais rodikliais, todėl ir jo rangovo atrankai buvo skirtas ypatingas dėmesys. Pasirašius sutartį su rangovu bus pradėti planuoti ir vykdyti rangos darbai. Nacionalinė koncertų salė užpildys didelę spragą kultūros sektoriuje – joje galės koncertuoti garsiausi pasaulio orkestrai ir kolektyvai. Taip Vilnius taps dar konkurencingesniu kultūros ir meno kontekste“, – sako Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.
Pasak Nacionalinės koncertų salės rangos konkursą organizavusios ir jos statybos projektą prižiūrinčios Vilniaus vystymo kompanijos generalinės direktorės Lauros Joffės, laimėtojo išrinkimas – itin reikšmingas žingsnis šio daugiafunkcio meno centro atsiradimui.
„Šiame viename didžiausių viešųjų pirkimų Lietuvoje rangos konkursui dalyvavo didieji rinkos žaidėjai. Po intensyvių derybų, kurioms atsakingai ruošėmės tiek mes, tiek dalyviai, galutinius pasiūlymus pateikė penki rangovai. Didžiulis rinkos susidomėjimas šiuo konkursu, kurį stebėjome dar ruošdamiesi jį paskelbti, įpareigojo konkursą įgyvendinti itin preciziškai. Įgyvendindamas konkurso sąlygas rangovas turės užtikrinti aukščiausią pastato rangos kokybę, salių akustinius rodiklius ir padaryti tai už optimalią kainą“, – teigia Vilniaus vystymo kompanijos vadovė.
Užtikrindama konkurso sąlygų įgyvendinimą UAB „Gilesta“ pasiūlė mažiausią Nacionalinės koncertų salės statybos kainą – 101,53 mln. Eur su PVM. Taip pat pateikė papildomas garantijas bei pasiūlė solidžią savo statybų komandos patirtį.
STATYBOS TRUKS 4 METUS
Generalinės rangos ir statybos bendrovės „Gilesta“ vadovas Romas Paliulis pabrėžė, kad įmonei labai svarbu savo darbuose jausti prasmę, o toks projektas kaip šis leidžia prisidėti prie šalies augimo, bendruomenės stiprinimo bei aukščiausios klasės kultūros bei meno renginių.
„Sunku žodžiais išreikšti, kaip džiaugiamės galimybe dirbti su projektu, kuris rašys Lietuvos kultūros ir meno istoriją. Esame tikri, kad mūsų partneriški darbo principai, gebėjimas priimti duomenimis paremtus sprendimus, technologiniai įrankiai, kuriuos naudojame geriausiai kokybei išgauti, bei mūsų patirtis statant kitus reikšmingus, kompleksinius ir sudėtingus projektus Lietuvoje užtikrins, kad ši Nacionalinė koncertų salė bus aukščiausio lygio Baltijos šalyse“, – pridūrė R.Paliulis.
Pasirašius sutartį su rangovu jis įsipareigoja per 48 mėnesius ant sostinės Tauro kalno pastatyti Nacionalinę koncertų salę, kurios plotas – 23.800 kv. m. Rangovas statinį statys pagal tarptautinį architektūros konkursą laimėjusios projektuotojų grupės – ispanų bendrovės „Arquivio architects“ ir lietuvių bendrovės „Cloud architektai“ – projektą.
Daugiafunkciniame meno centre bus keturios salės. Didžiojoje salėje koncertuos aukščiausio lygio simfoninės ir kamerinės muzikos atlikėjai, jų klausytis galės iki 1.600 klausytojų. Mažoji salė bus skirta profesionalaus scenos meno kolektyvams, joje vienu metu galės būti 500–900 žiūrovų. Trečioji salė – skirta konferencijoms, ekspozicijoms, renginiams ir edukacinei veiklai. Pastate bus įrengta ir repeticijų salė, kuri leis maksimaliai išnaudoti didžiąją salę renginiams, taip pat suteiks galimybę komplekse vienu metu dirbti keliems orkestrams, bei kitos patalpos.
Rangovai turės užtikrinti, kad pastatas atitiktų energetinio naudingumo klasei A++ keliamus reikalavimus.
Nacionalinės koncertų salės statyba numatyta vienu etapu. Ją finansuos Kultūros ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos Respublikos Vyriausybė.
Parengta pagal Vilniaus savivaldybės informaciją.
Titulinis pav.: Nacionalinė koncertų salė (arch. „Arquivio architects“ ir „Cloud architektai“).