Neseniai konkursą surengusi europinė architektūros platforma LINA sulaukė daugybės idėjų, apmąstančių nūdienos aplinkos krizę. Konferencijai buvo atrinkti 25 pasiūlymai iš Italijos, Ispanijos, Vokietijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos ir kitų šalių.
Platforma LINA, už kurios pavadinimo slypi mokymasis, sąveika ir tinklaveika architektūroje (angl. „Learning, Interacting and Networking in Architecture“), jungia Europos bienales, trienales, festivalius, muziejus, galerijas, fondus, mokslinių tyrimų tinklus, leidyklas, universitetus ir t.t. Iš Lietuvos šioje organizacijoje atstovauja Architektūros fondas.
Atvirame kvietime dalyvauti konkurse LINA pakvietė apmąstyti aplinkos krizę. Buvo gauti 337 tinkami pasiūlymai, iš kurių atrinkti 25, parengti Adamo Przywara ir „Vang-Anh Tran, Zhuo Chen, Wing Nga Tam“ iš Lenkijos, „Atelier Remoto + Jacopo Biffi“ (AlteSfere), „Loris L. Perillo + Andrea Arcese“ iš Italijos, Dianos Mikane ir Paulos Veidenbauma iš Latvijos, „docar.“ bei „Lab212 Collective“ ir „Lucille Leger & Jacques-Marie Ligot“ iš Prancūzijos, „girlscanscan collective“ ir „szabadonbalaton x gubahámori“ iš Vengrijos, Irenos Uebler ir „Planting Solidarity Co.“ iš Portugalijos, „kuidas.works“ iš Estijos, Liisos Ryynänen iš Suomijos, „make a stuffed bird laugh“, SONDER (Peter Behrbohm & Anton Steenbock) ir „Radio Otherwise“ iš Vokietijos, Mary Konstantopoulou, Marvinos Sinjari ir Marios Tanasescu iš Graikijos, „NAA!“ iš Nyderlandų, „NGO Urban Reform“ ir „ Pavilion of Culture“ iš Ukrainos, „Olímpia Solà Inaraja“ iš Ispanijos, „re-city“ iš Gruzijos, „Rubble“ iš Airijos, „ToC Creative Hub“ iš Armėnijos.
Visi šie autoriai turės galimybę prisistatyti LINA 2024 konferencijoje bei užmegzti ryšius su organizacijomis narėmis dalyvauti LINA Architektūros programos veikloje, kuri vyksta visoje Europoje ir ištisus metus.
LINA konferencija šiemet vyks spalio 3 d. Sarajeve.
Parengta pagal LINA ir PILOTAS.LT informaciją.
Titulinė nuotrauka: LINA.