Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje Kazio Varnelio namuose-muziejuje iki metų pabaigos veiks išeivijos menininko Algimanto Kezio fotografijų paroda. Nespalvotose juostose fotografas užfiksavo modernius 7–10 praėjusio amžiaus dešimtmečių Šiaurės Amerikos – Čikagos, Niujorko, Vankuverio – miestovaizdžius.
Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje Kazio Varnelio namuose-muziejuje (Didžioji g. 26, Vilnius) veikia A.Kezio (1928 – 2015) paroda „Miestovaizdžiai“. Didelio formato fotografijos eksponuojamos ne parodų salėje, o integruotos pačioje ekspozicijos architektūroje ir tuo stebina lankytoją.
Proga surengti neįprastą parodą atsirado ruošiantis šį rugsėjį Paryžiuje atsidarysiančiai Kazio Varnelio kūrybos parodai. Kaip ir Kazio Varnelio tapybos darbai, šios nuotraukos pasižymi ryškiais kontrastais, šešėlių žaisme ir ypatingu dėmesiu kompozicijos struktūrai bei ritmikai, todėl ekspozicijoje atsivėrusias tuščias vietas buvo nuspręsta pasitelkti naujam dialogui tarp dviejų Čikagos lietuvių kūrėjų. „Pats fotografas akcentavo, kad jo kūryboje forma yra daug svarbesnė už turinį. Griežtos, laikui tarsi nepavaldžios architektūros šešėlyje vienatvė atsiskleidžia kaip viena iš pamatinių žmogaus būsenų. Kiekvienas kadras – nuostabos, staigaus susižavėjimo supančia aplinka rezultatas, tad antrąkart fotografuoti tos pačios vietos autorius niekuomet negrįždavo“, – pasakoja parodos kuratorė, Kazio Varnelio namų-muziejaus menotyrininkė Indrė Urbelytė.
Žinomas JAV lietuvių kultūros veikėjas, fotomenininkas Algimantas Kezys parengė ir išleido apie 40 meno albumų, knygų, sukūrė dokumentinių filmų apie žymius lietuvių išeivijos asmenis, kultūros įvykius. Jo fotografijas saugo Čikagos meno institutas, JAV Moderniojo meno muziejus, Metropolitano meno muziejus, Nacionalinė biblioteka Paryžiuje. Fotomenininkas ypač gerai žinomas savo urbanistine fotografija, kurioje atsiskleidžia architektūra.
Parengta pagal Kazio Varnelio namų-muziejaus ir PILOTAS.LT informaciją.