Sostinėje renkamos 4 naujų ugdymo įstaigų architektūrinės idėjos. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė idėjas, pagal kurias bus projektuojamos mokyklos Perkūnkiemyje ir Pavilnyje bei vaikų darželiai Balsiuose ir Šnipiškėse.
LAIMĖTOJUS RINKS IKI VASARIO VIDURIO
Naujųjų ugdymo įstaigų konkursų 1-ųjų vietų laimėtojams yra skiriamas prizinis fondas. Geriausių idėjų autoriai bus apdovanoti premijomis: pirmos vietos laimėtojui skiriama 11.000 eurų, antros – 9.000 eurų, trečiosios vietos – 6.000 eurų premijos. Laimėtojai bus išrinkti iki vasario vidurio, su jais bus pasirašomos projektavimo sutartys 12-ai mėnesių. Planuojama, kad ugdymo įstaigos galėtų duris atverti 2026 m.
Pavilnyje, S.Lozoraičio g. 95 bus projektuojama maždaug 950 vietų progimnazija su priestatu, kuriame bus įrengtas 4 takelių 25 m ilgio baseinas. Projekto reikalavimuose numatyta, kad mokykloje turi būti Gamtos mokslų korpusas su laboratorija, netoliese galėtų būti projektuojamos ir techninės kūrybinės dirbtuvės FabLab STEAM (angl. Science, Technology, Engineering, Arts and Mathematics) mokymui. Numatomos ir menų klasės su dailės studija, muzikos bei teatro ir kino klase. Iš viso planuojamos 32 klasės, mokykloje galėtų dirbti apie 65 pedagogai. Šios įstaigos architektūros konkursui pateikti 6 projektai.
PERKŪNKIEMYJE PLANUOJAMA 650 VAIKŲ PROGIMNAZIJA
Perkūnkiemyje, Pavilnionių g. 25, planuojama progimnazija, kurią galės lankyti apie 650 I-VIII klasių mokinių. Atsižvelgus į bendruomenės viziją, architektams rekomenduojama projektuoti patalpas, orientuotas į gamtos mokslus, transformuojamomis erdvėmis, kuriose būtų galima vykdyti praktines, eksperimentines veiklas. Numatoma, kad mokykloje turėtų būti 2 skirtingo dydžio sporto salės, taip pat renginių salė. Siūloma sklype suprojektuoti ir priestatą su mokomuoju 25 m ilgio baseinu. Perkūnkiemio progimnazijoje galėtų dirbti 65 mokytojai. Progimnazijos konkurse varžosi 3 darbai.
BALSIŲ VAIKŲ DARŽELIO KONKURSE – 6 IDĖJOS
Balsiuose, Aušrinės g. 10A varžosi idėjos 280 vietų lopšeliui-darželiui su nedideliu baseinu, kuris būtų pritaikytas naudotis vaikams iki 6 metų. Projektuotojams rekomenduojama kuriant pastato interjerą „įdarbinti“ bendrąsias darželio erdves – užpildant jas atraktyviomis ir edukuojančiomis priemonėmis, išnaudojant grindis, sienas, lubas, pasitelkiant interjero detales. Teritorijos erdvės būtų formuojamos pagal universalaus dizaino principus bei pritaikant jas įvairiems interesams, taip sukuriant šiuolaikiškas judumo sąlygas. Šiam konkursui pateikti 6 projektai.
ŠNIPIŠKĖSE VAIKŲ DARŽELIS IŠKILS VIETOJE GARAŽŲ
Darželis Kernavės g. 82 Šnipiškėse, Kernavės g. 82, vaikų darželis atsiras panaikinto garažų masyvo vietoje. Bus formuojama iš dalies uždara darželio teritorija. 2-3 aukštų lopšelį-darželį galės lankyti 280 vaikų nuo 3 metų iki priešmokyklinukų. Projektuotojams keliama užduotis pagal bendruomenės išsakytus lūkesčius – planuojant siekti gatvės ir kiemo erdvių atskyrimo, o sklypo erdves formuoti taip, kad būtų prieinamos ir tinkamos naudotis bendruomenės gyventojų veikloms – sukurti fizinius, emocinius ir želdynų skiriamuosius elementus. Numatoma, kad papildomai gali būti suprojektuota sporto žaidimų aikštelė su specialia smūgius silpninančia danga, kuria galėtų naudotis platesnė bendruomenės dalis įstaigos ne darbo metu. Šiam konkursui pateikti 5 projektai.
Parengta pagal „Vilniaus vystymo kompanijos“ informaciją.
Titulinis pav.: Vaikų darželio Šnipiškėse konkursinis darbas devizu „K0082“.