Erotinio meno galerija 11 šiandien atidaro Latvijos fotomenininko Gunaro Bindės personalinę parodą. Tai vieno iš 3 svarbiausių nūdienos Latvijos fotografų, dažnai pavadinamų „Latvijos fotografijos legenda“, paroda. Eksponuojamos prieš 50 metų ir dabar autoriaus sukurtos fotografijos.
Lapkričio 10 dieną (ketvirtadienį) 19 val. Erotinio meno galerija 11 (Jogailos g.11, Vilnius) kviečia į legendinio Latvijos fotografo Gunaro Bindės (g. 1933 m.) personalinę parodą „Troškimai (mitologija)”. Parodos lankymas renginio dieną nemokamas. Galerijos lankymas: iš anksto susitarus tel. +37068890195. Bilieto kaina – 5 € (studentams ir senjorams nemokamai). Paroda veiks iki lapkričio 24 dienos.
Parodoje „Troškimai (mitologija)“ eksponuojamos G.Bindės fotografijos, sukurtos ir prieš 50, ir vos prieš keletą metų. Autoriaus troškimai fotografijose reiškiasi kaip suaugusio žmogaus kūrybos rezultatas, kurio ištakos vaikystėje ir per gyvenimą sukauptose patirtyse. Laisvė ir kūrybinis ieškojimas lydi tiek parodą, tiek paties menininko gyvenimą. Nors jis 1963-iaisiais baigė fotožurnalistikos mokslus Maskvoje, tačiau ideologinio spaudimo skatinamas, nusprendė atsisakyti reportažo žanro ir ieškoti savito stiliaus. „Per savo gyvenimą aš turėjau daug patirčių. Aš jaučiau brutalaus karo siaubą ir skausmą, bet taip pat stebėjausi paslaptimis, slypinčiomis už naujos gyvybės atsiradimo. Jaučiau meilės švelnumą ir išdavystės agoniją. Visas šias kontrastingas ir tolimas emocijas. Aš suvokiau šio bipoliško pasaulio paprastumą. Kuomet mokausi naujus dalykus mano protas vis dar skuba ir suprantu, kad gyvenimas yra pilnas galimybių ir tik mano daromi pasirinkimai gali tai iš manęs atimti“.
Gunaras Bindė (g. 1933 m.) fotografuoti pradėjo 1957-aisiais. 60-ųjų pirmoje pusėje greitai pelnė pripažinimą tarptautiniu mastu. 1963-iaisiais baigęs fotožurnalistikos mokslus Maskvoje, tačiau atsisakė reportažo žanro ir ėmė ieškoti savito stiliaus. Greitai atrado savo kūrybos temą – žmogų ir jo psichologines būsenas, ryšius su išoriniu pasauliu. Meninis vaizdas fotografijoje tapo autoriaus kūrybos konceptu išreiškiančiu numatytą filosofinę mintį, o kartu su Arnoldu Plaudžiu sukurtas originalus inscenizuotos fotografijos metodas neturėjo tiesioginių analogijų 60-ųjų pasaulio fotografijos mene. Meistro aistra tobulinti šviesos ir formos sąveiką pavertė G.Bindės vardą aukšto meniškumo, nuolatinių ieškojimų ir kūrybinės drąsos simboliu, davusiu stimulo ir daugeliui lietuvių moderniosios fotografijos pradininkų.
Tarptautinė fotografijos meno federacija (FIAP) suteikė G.Bindei apdovanojimus AFIAP (Artiste FIAP, 1975) ir EFIAP (Exellence FIAP, 1988). Jis Suomijos, Vengrijos, Vokietijos, Austrijos ir Lenkijos fotografijos organizacijų garbės narys. Surengė daug personalinių ir grupinių parodų Japonijoje, JAV, Slovakijoje, Austrijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Lenkijoje ir visame pasaulyje. Taip pat, apdovanotas Trijų Žvaigždžių ordinu, kuris yra aukščiausias apdovanojimas už nuopelnus Latvijai. Už savo darbus yra gavęs begalę kitų apdovanojimų, kaip, pavyzdžiui, „Grand Prix“ Buenos Airėse, Argentinoje 1965 m. už Eduardo Smilgio portretą. Menininko darbai yra daugelio privačių kolekcijų dalis.
Parengta pagal Erotinio meno galerija 11 informaciją.
Titulinė nuotrauka: Gunaro Bindės.