Menininkai Algimantas Šlapikas ir Serge‘as Eckeras Kauno rajono Karmėlavos miestelio viešąją erdvę ką tik papildė „Skraidančiu cepelinu“. Cepelinų sostine pravardžiuojamo Kauno rajono miestelio identitetas nuo šiol įtvirtintas ir meninėmis priemonėmis.
Kauno rajono Karmėlavos miestelis garsėja ne vien antruoju šalies oro uostu, bet ir verdamais didžiuliais cepelinais. Dėl to ji kartais net pravardžiuojama Lietuvos cepelinų sostine. Turėdami šį įvaizdį omenyje, Kauno skulptorius A.Šlapikas ir šiuolaikinio meno kūrėjas iš Liuksemburgo S.Eckeras, pasitelkę Europos kultūros sostinės programą, Karmėlavoje įgyvendino „skraidančio auksinio cepelino“ idėją. Specialiu 3D skaitytuvu nuskenavę daugiau nei pusę kilogramo sveriančius Karmėlavos didžkukulius, kūrėjai jų formą atkartojo iš metalo bei „pakabino“ Karmėlavos danguje.
Kaip anksčiau yra sakę autoriai, „Cepelinas“ gali veikti ir kaip nežinomas skraidantis objektas, ir kaip legendinės roko grupės „Led Zeppelin“ simbolis, ir kaip keliaujančius žmones perkeliantis orlaivis, ir kaip negandas karo metu atnešantis bombonešis.
Vis dėlto naujasis Karmėlavos simbolis vertinamas gana kontraversiškai, kaip ir kita A.Šlapiko skulptūra – prieš kelerius metus Kauno Verslo skvere, Žaliakalnyje pastatyta skulptūrinė interpretacija materialinių vertybių tema „Pinigų kalnas“.
Parengta pagal Kaunas 2022“ ir PILOTAS.LT informaciją.
Titulinė nuotrauka: „Cepelinas“ (autoriai A.Šlapikas, S.Eckeras). Foto: „We love Lithuania“ (Darius Mizeikis).
JPN
( 2022-07-06 )
Siūlau šalia iškelti Lëtzebuerger Grillwurscht, vardan tautų draugystės.
Ginte
( 2022-07-05 )
prasta skulptura. nei formos, nei koncepcijos, nei humoro.
zanras ne tiek meninio kurinio, kiek lauko reklaminio pilono “cepeliniskes”.