Peregrinus

KAUNAS PUPPET 22: Startuoja tarptautinis lėlių teatrų festivalis

2022-05-18
PILOTAS.LT

Jau šį penktadienį Kaune prasideda Tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Kaunas puppet 22“! Čia susiburs kūrybingiausi Europos lėlininkai, kolektyvai iš Japonijos, Ispanijos, Italijos, Kroatijos, Slovakijos, Slovėnijos, Lenkijos, Anglijos, Estijos, Latvijos ir Ukrainos.

PAGERBS MARIONEČIŲ KŪRĖJĄ STASĮ UŠINSKĄ
Kauno valstybiniame lėlių teatre gegužės 20–24 dienomis vyks Tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Kaunas puppet 22“.
Festivalio išvakarėse, gegužės 19 dieną (ketvirtadienį) 18 val., Nacionaliniame M.K.Čiurlionio dailės muziejuje bus atverta unikali lėlių paroda „Stasio Ušinsko marionetės ir tarptautinė modernizmo estetika“, atkeliavusi iš Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus saugomų fondų.
Gegužės 20-ąją (penktadienį) Kauno valstybinio lėlių teatro prieigose bus atidengta specialiai išdidinta Stasio Ušinsko marionetė „Dainininkė“. Ją pagal senuosius UNESCO saugomus brėžinius, naudodami 3D technologijas, pagamino Kauno lėlių teatro meistrai. Drabužiai marionetei parinkti, atsižvelgiant į teatro mylėtojų apklausas ir vaikų piešinius. Lankytojai galės ne tik apžiūrėti įspūdingo dydžio marionetę, bet ir pabandyti ją valdyti kaip tikri lėlininkai. Tai viena iš tarptautinio projekto „Didžiųjų marionečių magija viešosiose erdvėse“ dalių.

MITINIS ŽVĖRIS IR „TYLOS MARŠAS“ UKRAINAI
Vidiniame Lėlių teatro kiemelyje gegužės 20 dieną (penktadienį) 11 val. pasimatyti kvies spektaklio „Kauno Žvėris“ personažai Rotušė ir Fontanas. Žiūrovai galės užuosti, išgirsti, susekti, pamatyti, paliesti ir, jei labai pasiseks – sugauti senamiesčio požemiuose šimtus metų snaudžiantį Mitinį Kauno Žvėrį.
Vakare Žvėris taip pat pasirodys ir vyresnio amžiaus žiūrovams. 18 val. nuotaikingas grotesko, magiškojo realizmo, šiuolaikinės muzikos ir šokio elementų kupinas spektaklis „Aš – Žvėris!“ vaizdų kalba pasakos apie jaunosios kartos žmogų, kuris atranda savyje kūrybos „Žvėrį“.
Festivalio metu ypatingas dėmesys bus skiriamas sudėtingą laikmetį išgyvenantiems Ukrainos žmonėms. Gegužės 20 dieną 18 val. nuskambės „Tylos maršas“ – lopšinė, skirta žuvusiems ir kenčiantiems Ukrainos vaikams. Ją atliks folkloro dainininkė Veronika Povilionienė, saksofonistas Petras Vyšniauskas, ukrainietė dainininkė Marina Pilipenko, perkusininkas Arkadijus Gotesmanas ir V. Povilionienės anūkai – Mantautas, Daugirdas, Norvidas Povilioniai.
Mažiesiems ukrainiečiams, radusiems prieglobstį Lietuvoje, gegužės 21 dieną (šeštadienį). 17 val. Panevėžio lėlių vežimo teatras padovanos nuotaikingą, interaktyvų ir pamokantį spektaklį „Skani istorija“, apie Vilko bei Avytės bičiulystę.
Vakare lėlininkų kolektyvas „Papasony“ iš Kyjivo Kameriniame teatre taip pat parodys šešėlių spektaklį suaugusiesiems „Pasąmonės šnabždesys… Sapnai“, ne kartą nominuotą aukščiausiam apdovanojimui Ukrainos ir tarptautiniuose festivaliuose.

JAPONAI PRABILS ŠEŠĖLIŲ KALBA
Gegužės 21 dieną (šeštadienį) pasirodys Japonijos šešėlių teatras „Kakashiza“. Jis pristatys visai šeimai skirtą spektaklį „Animare“. Tai pirmasis profesionalus šiuolaikinis šešėlių teatras Japonijoje, keliaujantis po visą pasaulį ir surengiantis daugiau nei 1.200 pasirodymų per metus.
Jų spektakliuose pagrindinį vaidmenį vaidina šviesa ir šešėlis, meistriškai kuriami aktoriaus rankų ir kūno judesių dėka. Didžiojoje lėlių teatro scenoje aktorių rankomis sukurti gyvūnų šešėliai pasakos meilės ir humoro kupinas istorijas.
Gegužės 22 dieną (sekmadienį), 15 ir 17 val., Didžiojoje lėlių teatro scenoje pasirodys eksperimentinio teatro trupė „Unterwasser“, kurią 2014 m. įkūrė italės – Valeria Bianchi, Aurora Buzzetti ir Giulia De Canio. Aktorių rankomis kuriami trimačių skulptūrų šešėliai, projektuojami dideliame ekrane. Čia nėra teksto, tačiau originalus garso takelis persipina su šešėlių teatro scenomis ir tampa esmine pasakojimo dalimi.

SPEKTAKLIAI PERSIKELS Į ATVIRAS ERDVES
Dalis spektaklių gegužės 21 ir 22 dienomis persikels į atviras erdves. Jie bus rodomi po keletą kartų per dieną.
Kauno pilies prieigose ispanų trupės „Campi Qui Pugui“ spektaklis „Asteroidas“ pakvies žiūrovus į teatralizuotą mokslinį meteorito tyrimą, kuriame per absurdišką humorą gvildenami kultūriniai skirtumai.  Taip pat parodoma, ką mes galvojame apie tai, ko nepažįstame ir nesuprantame.
Britų lėlininkas Nikas Palmeris ir trupė „Noisy Oyster“ žada interaktyvų nuotykį po „Paprastojo Bobo“ skėčiu esančiame pasaulyje. Stebint žiūrovams, scena bus kuriama čia ir dabar, iš lagaminų, skėčio ir lietpalčio, o drąsiausieji galės asistuoti aktoriui pasirodymo metu.
Įspūdingas teatro „Kto“ iš Lenkijos pasirodymas „Peregrinus“ Laisvės alėjoje kvies žiūrovus per 50 minučių  kartu „nugyventi“ vieną  įprastą šiuolaikinio žmogaus gyvenimo dieną.
Turtingą festivalio programą papildys kaimynų iš Estijos, Lenkijos, Latvijos ir mūsų šalies lėlininkų spektakliai: gegužės 20 dieną 10 val. Estijos jaunimo teatras iš Talino pasiūlys užsukti po „Raudonu skėčiu“, 12 val. Latvijos lėlių teatras supažindins su „Žuvėdrų karaliene“, gegužės 21 d. 14 val. ir 22 d. 11 val. Lenkijos Balstogės lėlių teatras  pakvies į mechaninio herojaus nuotykius spektaklyje „Robotas ir peteliškė“.
Su geriausiais spektakliais pasirodys Lietuvos lėlininkai iš Vilniaus teatro „Lėlė“, Klaipėdos lėlių teatro, Panevėžio lėlių vežimo teatro, Stalo teatro bei šeimos teatro „Lino lėlės“.

FESTIVALĮ UŽBAIGS LAUREATAS

Gyventojus į kūrybines dirbtuves ir parodos „Mano vaikystės kodai“ atidarymą gegužės 20 d. (penktadienį) pakvies grafikė, festivalio grafikos dizainerė Kristina Norvilaitė.
Šeštadienį ir sekmadienį savo dirbtuvėse su edukacine programa „Magiška lėlių istoriją: teatre ir animacijoje“ lauks Kauno lėlių teatro konstruktorius Audrius Bartninkas. Užsiėmimų metu lėlininkas pristatys lėlininkystės ir animacijos pradininkus Lietuvoje – S.Ušinską ir V.Starevičių.
„Pojūčių teatro“  įkūrėja Karolina Žernytė pasiūlys drauge pasigaminti individualizuotą sensorinį žaislą-vikšrelį, kuris padės susikaupti, atsipalaiduoti ar paleisti susikaupusią energiją.
Gegužės 22 dieną (sekmadienį) penkias dienas truksiantį festivalį užbaigs suaugusiesiems skirtas Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklis „Dievų miškas“, pagal to paties pavadinimo B.Sruogos romaną. Šių metų pavasarį jis apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“.
Parengta pagal Kauno valstybinio lėlių teatro informaciją.
Titulinė nuotrauka: „Peregrinus“ (teatras „Kto“ iš Lenkijos).

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Peregrinus

KAUNAS PUPPET 22: Startuoja tarptautinis lėlių teatrų festivalis

2022 gegužės 18Be komentarųPILOTAS.LT

Jau šį penktadienį Kaune prasideda Tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Kaunas puppet 22“! Čia susiburs kūrybingiausi Europos lėlininkai, kolektyvai iš Japonijos, Ispanijos, Italijos, Kroatijos, Slovakijos, Slovėnijos,

Nerk į teatrą 2020

NERK Į TEATRĄ 2020: Jubiliejinis teatro festivalis jaunimui Kaune

2020 vasario 27Be komentarųPILOTAS.LT

Į Nacionalinio Kauno dramos teatro jubiliejinį festivalį „Nerk į teatrą 2020“ laivelis atplukdys jūras marias jaunimo organizuojamų veiklų, kuriose dalyvauti kviečiamas kiekvienas neabejingas teatrui. festivalio

images_pulsas_foto_4464_teatr_kl_160400_e01_xxx

KU MENŲ AKADEMIJA://RENKAMAS LĖLIŲ IR OBJEKTŲ TEATRO REŽISIERIŲ KURSAS

Šią vasarą Klaipėdos universiteto Menų akademijoje bus renkamas lėlių ir objektų teatro režisierių kursas. Kurso vadovė – lėlių teatro režisierė, dailininkė, dramaturgė Jūratė Januškevičiūtė. Pirmasis

images_pulsas_foto_2646_kolon_ni_120700_e01_BRA

NIDOS MENO KOLONIJA://OBJEKTŲ IR LĖLIŲ TEATRO KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS

Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijoje prasideda „Objektų ir lėlių teatro“ kūrybinės dirbtuvės. Tai dalis Monumentaliosios tapybos ir scenografijos katedros vykdomo projekto– „Renginių ciklo skirto