Lozanos meno ir dizaino universiteto absolventas Trolle Rudebeck Haar suprojektavo ir plūduriuoti Ženevos ežere paleido sauną, kuri ne tik atpalaiduoja kūną, bet ir Alpių akivaizdoje išlaisvina mintis.
Vos 2,2 m² ploto plūduriuojanti medinė pirtelė „Löyly“ – Trolle‘ės Rudebecko Haaro diplominis projektas Lozanos meno ir dizaino universitete (ÉCAL), Šveicarijoje. Tai surenkamas statinukas, neseniai paleistas plūduriuoti fantastiško grožio Ženevos ežere. Šis mikroarchitektūros kūrinio atsipalaidavimo patirtį dar labiau sustiprina ežerą supančių Alpių vaizdai.
Vienšlaičio stogo pirtelė buvo pagaminta iš alyva dengtos vietos eglės, o joje sutilpo suoliukas 2-3 žmonėms bei krosnis. Į jos vidų patenkama priplaukus ir užlipus ant plūduriuojančio pontono ir atidarius įrengtas stumdomas duris. Statinio išorė apkalta šviesiu medžių, o permatomų sienų bei stogo plokštumoms – panaudotos pusiau skaidrios polikarbonato plokštės. Pastarosios įleidžia šviesą, tačiau vidui suteikia daugiau privatumo nei skaidrus stiklas.
Beje, projekto autorių sukurti šį mokroarchitektūros objektą paskatino anksčiau jo aplankyta Suomija bei tenykštė pažintis saunos kultūra. Tokia pirtelė neabejotinai tiktų nevengiantiems pasikaitinti bei pasipliuškenti ir Lietuvos ežeruose, mariose ar tvenkiniuose.
Parengta pagal Trolle Rudebeck Haar ir ÉCAL informaciją.
Titulinė nuotrauka: Noé Cotter.