Elenos Laurinavičiūtės „Baltų sienų pleneras“ projektų erdvėje „Studium P“. 2020 m. Vilniaus galerijų savaitgalis. Foto: Natalijos Lokcikaitės.

VILNIAUS GALERIJŲ SAVAITGALIS: Per 30 muziejų, galerijų ir eksperimentinių erdvių

2021-09-02
PILOTAS.LT

Rugsėjį Vilniuje vyks jau 6-asis galerijų savaitgalis. Šiemet jis subūrė per 30 muziejų, galerijų ir eksperimentinių erdvių bei ragina leistis į pažintį su šiuolaikiniu menu ir drauge įminti mįsles.

PIRMĄJĄ DIENĄ – 5 PARODŲ ATIFDARYMAI
Rugsėjo 9–12 dienomis vyks 6-asis Vilniaus galerijų savaitgalis. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami lankytis parodose, dalyvauti ekskursijose, edukacijose, išklausyti diskusijų ir net pašokti.
Vilniaus galerijų savaitgalį (VGS) inicijuoja ir organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga. Šis užsienyje populiarus renginys Vilniuje pirmą kartą įvyko 2016-aisiais, siekiant pristatyti visuomenei šiuolaikinio meno procesus, autorius ir erdves, į įprastus maršrutus įrašyti naujus kultūrinius taškus. Galerijų savaitgalis unikalus tuo, jog kasmet suteikia progą atrasti daug naujo – dinamiška Vilniaus meno scena talpina tiek ne pirmą dešimtmetį veikiančias, stipriai į miesto kultūrinį gyvenimą įsišaknijusias institucijas, tiek drąsias alternatyvias iniciatyvas. 6-ojo VGS kuravimas antrą kartą patikėtas menininkei Akvilei Anglickaitei.
Jau pirmąją renginio dieną, ketvirtadienį, vyks 5 parodų atidarymai – personalines ir grupines ekspozicijas pristatys galerijos „Atletika“, „Vartai“, „Editorial“, retam pažįstama nauja erdvė „Naugarduko 20A“ bei M.K.Čiurlionio namai. Pastarieji tapo ir specialios Vilniaus galerijų savaitgalio parodos „Kita oda“ namais. Kuratorės A.Anglickaitės teigimu, norėta naujai pažvelgti į namų erdvės specifiką ir dar iki pandemijos iškilusią, o jos metu tik sustiprėjusią netikrumo situaciją. Paroda yra tarsi 7 kelio filmo scenarijai, kurių autoriai savo herojus patalpina skirtingose laiko atkarpose – nuo mitinių iki šių laikų. Kūrinius pristatys pripažinimo sulaukę ir savo kūrybinį kelią dar tik pradedantys skirtingų kartų menininkai: Žygimantas Augustinas, Evelina Bernatonytė, Adomas Danusevičius, Tomas Daukša, Ainė Petkūnaitė, Jokūbas Vaicekauskas ir Jokūbas Verbickas. Siekiant užtikrinti visų komfortą ir sveikatą, parodų atidarymai bus ištęstiniai – vietoj susibūrimo konkrečią valandą atidarymo kalbai lankytojai turės progą sutikti menininkus ir užduoti rūpimus klausimus visą pavakarę.

MARŠRUTE – IR ARCHITEKTŪRINIS „NULINIS LAIPSNIS“
30 meno erdvių, nusidriekusių nuo Konstitucijos pr. iki Rasų, leis lanksčiai planuoti maršrutą tiek mėgstantiems ilgesnius pasivaikščiojimus, tiek linkusiems optimizuoti savo išvykas. Vienintelėje renginio dalyvėje iš dešiniojo Neries kranto – Nacionalinėje dailės galerijoje – eksponuojamos 3 laikinos parodos, o kultūros komplekse SODAS2123 rasite net tris atskiras, savitu braižu pasižyminčias galerijas: „Atletika“, „Trivium“ ir „Swallow“; bei atviras menininkų studijas, kur bus galima susipažinti su jų kūrybiniu procesu, šiuo metu vystomais kūriniais. Tarp šių dviejų daugiafunkcių centrų plyti savo įvairove intriguojantis šiuolaikinio meno laukas: vitrinos galerija „apiece“, nepriklausoma, menininkų valdoma „pasidaryk pats“ tipo projektų erdvė „Studium P“, pernai po rekonstrukcijos duris atvėrę Radvilų rūmai, architektūrai dedikuotas „Nulinis laipsnis“ ir kt.
Galerijų savaitgalyje veiklos ras visi – lankytojams parengta plati daugiau kaip 40-ies renginių (ekskursijų, susitikimų su menininkais, kūrybinių dirbtuvių, diskusijų) programa. Mažuosius ir jų šeimas su lininio pluošto verpimu galerijoje „Kairė-dešinė“ supažindins menininkė Silvija Juozelskytė-Vaičiulienė; Milena Liutkutė–Grigaitienė kiekvieną dieną Užupio meno inkubatoriuje iš arčiau pristatys grafikos dirbtuves, o nauja erdvė „8 akys ir ausys“ į virtualų pasimatymą tarp Vilniaus ir Londono pakvies menininkus Karoliną Žalėnaitę ir Joną Balsevičių.
Verta nepraleisti šių metų pavasarį atsidariusio Vilniaus miestui dedikuoto Vilniaus muziejaus organizuojamo pokalbio „Apie Vilnių – jo vizijas, utopijas ir distopijas lietuvių literatūroje“. O jeigu norisi į patį žiūrėjimo į meną reiškinį pažvelgti kiek kritiškiau, Živilė Etevičiūtė parengė dvi specialias VGS diskusijas, vyksiančias MO muziejuje 10–11 d. Pirmoji – „Apie kultūros politiką. Išsipildymai“ – orientuota į kultūros politikos kaitos gaires, strategijas, įstatymų projektus ir kovą dėl riboto finansavimo. Kaip sugyventi skirtingų sričių kūrėjams, kokius kultūros politikos lūkesčius ir uždavinius išsikelti? Į šiuos klausimus atsakyti mėgins daug metų kultūros lauke dirbantys ir įvairius virsmus stebėję profesionalai. Šeštadienį antrojoje diskusijoje „Kodėl aš einu į parodas. Laisvalaikio leidimo būdai vizualiojo meno erdvėse“ trys nuolatiniai vizualiojo meno erdvių lankytojai, kurie nėra meno profesionalai, pasidalins savo patirtimi bei išbandytais, gerai veikiančiais parodinių erdvių atradimo ir lankymo būdais.

TVARUS MAISTAS, AUDIO KLAJONĖS IR EKSPERIMENTAI
Norinčių įveiklinti ne tik regą galerijoje „Akademija“ kelis vakarus lauks kompozitoriaus Dominyko Digimo garso performansas „Vilniaus tylų klausymai“. Sekmadienio popietę Naujamiesčio loftų apsupty menininkų dienos centras „Autarkia“ drauge su menininke Sara Rodrigues ir restoranu „Delta mityba“ pristatys vietinio ir tvaraus maisto gamybai bei vartojimui skirtas dirbtuves.
Miesto tradicija tapęs VGS šiemet bendradarbiauja su nauja iniciatyva – bendruomeniniu „Rasų radiju“, skirtu eksperimentams, autentiškoms garso patirtims bei asmeninėms audio klajonėms. Rugsėjo 10–12 d. ši platforma transliuos 5 skirtingais rakursais garso meną tyrinėjančių laidų epizodus, sudarytus tokių autorių kaip Arturas Bumšteinas, Armantas Gečiauskas (Arma Agharta), Gintas K ir Karolina Kapustaitė, o Simonas Nekrošius su Auguste Vickunaite pristatys savo garso koliažų premjerą. Rasų radijo“ garsų galerija leis įsilieti į Vilniaus galerijų savaitgalio bendruomenę nuotoliniu, nuo geografinės padėties nepriklausomu būdu.
Visi renginiai yra nemokami. Į dalį jų reikalinga išankstinė registracija.
Galerijų lankymas visas keturias dienas yra atviras ir nemokamas, išskyrus Nacionalinę dailės galeriją, Radvilų muziejų, Vilniaus muziejų (juose 11-12 d. reikalingas bilietas) ir MO muziejų (9-12 d. reikalingas bilietas).
Projektą inicijuoja ir organizuoja: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga
Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė. Rėmėjas: Clear Channel
Parengta pagal VGS informaciją.
Titulinė nuotrauka: Elenos Laurinavičiūtės „Baltų sienų pleneras“ projektų erdvėje „Studium P“. 2020 m. Foto: Natalijos Lokcikaitės.

„Dizaino fondo“ parodų erdvė. 2020 m. Vilniaus galerijų savaitgalis. Foto: Erikos Čebatorienės.

„Dizaino fondo“ parodų erdvė. 2020 m. Vilniaus galerijų savaitgalis. Foto: Erikos Čebatorienės.

Aistės Ambrazevičiūtės instaliacija Vilniaus universiteto bibliotekos Baltojoje salėje, fragmentas. 2020 m. Vilniaus galerijų savaitgalis. Foto: Akvilės Anglickaitės.

Aistės Ambrazevičiūtės instaliacija Vilniaus universiteto bibliotekos Baltojoje salėje, fragmentas. 2020 m. Vilniaus galerijų savaitgalis. Foto: Akvilės Anglickaitės.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

VDA studentai

GALERIJA „ATLETIKA“ PRISTATO: 17-os meno studentų diplominiai kūriniai

2022 gegužės 20Be komentarųPILOTAS.LT

Sostinės galerijoje „Atletika“ Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedros baigiamųjų darbų paroda. Ekspoziciją sudaro 17-os jaunųjų menininkų kūriniai. Gegužės 24 dieną (antradienį) 19

Skulptūrinių instaliacijų sodas „2123” (arch. P.Išora, O.Lozuraitytė). Foto: V.Červiakov.

SKULPTŪRINIŲ INSTALIACIJŲ SODAS: Uždara Vilniaus erdvė atsivėrė miesto gyvenimui

2021 gruodžio 20Be komentarųPILOTAS.LT

Nauja traukos erdvė Vilniuje gimė tarp Rasų, Markučių ir Užupio – Vitebsko ir Drujos gatvių sankirtoje architektai ir menininkai įkūrė skulptūrinių instaliacijų sodą „2123“ . Kultūrinio

Elenos Laurinavičiūtės „Baltų sienų pleneras“ projektų erdvėje „Studium P“. 2020 m. Vilniaus galerijų savaitgalis. Foto: Natalijos Lokcikaitės.

VILNIAUS GALERIJŲ SAVAITGALIS: Per 30 muziejų, galerijų ir eksperimentinių erdvių

2021 rugsėjo 2Be komentarųPILOTAS.LT

Rugsėjį Vilniuje vyks jau 6-asis galerijų savaitgalis. Šiemet jis subūrė per 30 muziejų, galerijų ir eksperimentinių erdvių bei ragina leistis į pažintį su šiuolaikiniu menu

Kūrybiška vietokūra

KŪRYBIŠKA VIETOKŪRA: Renginių serijos „Kultūros sodas“ pirmoji diskusija

2021 birželio 11Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga ir Architektūros fondas kartu organizuoja renginių serijos „Kultūros sodas“ pirmąją diskusiją „Kūrybiška vietokūra“. Šiuo renginiu bus įkontekstintas jau kitą dieną

Saturno jaunuolių grupė

SATURNO JAUNUOLIŲ GRUPĖ: Lietuvos radikalių anarchistų organizacijos archyvas

2020 liepos 16Be komentarųPILOTAS.LT

Septyni menininkai, suburti „SID YOUNG“ ir Saulės Noreikaitės kuratorių kolektyvo, ištisus metus aktyviai ieškojo įvairių dokumentų, rinko archyvo likučius ir bandė atskleisti Saturno jaunuolių grupės

GWK

KAUNO GALERIJŲ SAVAITGALIS: Dinamiškas miesto kultūros žemėlapis

2019 gegužės 7Be komentarųPILOTAS.LT

Ketvirtus metus iš eilės vyksiantis renginys „Gallery Weekend Kaunas“ paruošė koncentruotą ir įvairią 4 dienų programą Kaune. Pagal renginio programą šiemet siūlomi net 35 renginiai

Depas

VILNIAUS GALERIJŲ SAVAITGALIS’18: Satelitinė paroda Lentvario garvežių remonto ceche

2018 rugsėjo 3Be komentarųPILOTAS.LT

Antrą kartą rengiama satelitinė Vilniaus galerijų savaitgalio ‘18 paroda „Depas / Depot“ išsiplės ne tik į XIX a. Lentvario garvežių remonto cechą, bet ir į

GWK 18

KAUNO GALERIJŲ SAVAITGALIS 18: Atnaujintas identitetas, energija ir žingsnis iš interjerų

2018 gegužės 9Comments offPILOTAS.LT

Jau rytoj Kaune prasideda galerijų savaitgalis. Trečiuosius savo metus jis pasitinka atnaujintu vizualiniu identitetu, kurio spalviniame pasirinkime išryškėja stimuliuojanti, balansuojanti raudonos ir oranžinės spalvų energija.

Vilniaus galerijų savaitgalis

VILNIAUS GALERIJŲ SAVAITGALIS: Parodų atidarymai, atviros studijos, edukacinė programa

2017 rugpjūčio 31Be komentarųPILOTAS.LT

Šiais metais 20-metį švenčianti Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga antrąjį kartą pakvietė į Vilniaus galerijų savaitgalį. renginyje dalyvaus 26 Vilniaus meno galerijos ir meno erdvės,

Galerijų savatgalis

GALERIJŲ SAVAITGALIS KAUNE: Meninis žvilgsnis į mažai žinomas erdves

2017 gegužės 81 KomentarasPILOTAS.LT

Pirmasis „Gallery Weekend Kaunas“ renginy pernai skatino sujungti aktyviausius kultūrinius miesto taškus. Antrasis renginys skatins atrasti ir pažinti dar plačiau įžengdamas į šiuolaikinį meną mažai

images_pulsas_foto_4730_galer_pl_160900_e01_xxx

GALERIJŲ SAVAITGALIS VILNIUJE://ŠIUOLAIKINIS MENAS GRĮŽTA IŠ ATOSTOGŲ

Galerijų savaitgalis Europos ir pasaulio miestuose vyksta jau ne vieną dešimtmetį ir žymi pirmąsias galerijų parodas po vasaros bei naujo meno sezono mieste atidarymą. Šiemet

images_pulsas_foto_4652_labor_vi_160800_e01_xxx

LABORATORIJA VIRTUVĖJE://EKSPERIMENTINĖS DIRBTUVĖS ERDVĖJE „SODŲ 4“

Vienai savaitei rugpjūčio pradžioje Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos projektų erdvė „Sodų 4“ virs laboratorija „Virtuvė-laboratorija / Kitchenlab“. O tuo pačiu – ir rezidencijos erdve

images_pulsas_foto_4398_sodu4_vn_160300_e01_xxx

SIMBOLIŠKA PRADŽIA://NAUJA TARPDISCIPLININIŲ MENO PROJEKTŲ ERDVĖ

Vilniuje atidaryta nauja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos (LTMKS) projektų erdvė „Sodų 4“. Jos veiklą prasidėjo simboline menininko Žilvino Landzbergo interpretacija.

images_pulsas_foto_3435_stani_pl_141200_e01_xxx

KELIONĖ Į MARSĄ://SVAJONĖS IR PAULIAUS STANIKŲ „NEKRO-ROMANTINĖ“ PARODA

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos (LTMKS) projektų erdvėje „Malonioji 6“ atidaroma Svajonės ir Pauliaus Stanikų paroda „Kelionė į Marsą“. Svajonės ir Pauliaus Stanikų, gyvenančių ir

images_pulsas_foto_3288_malon_vn_140900_e01_xxx

TARPDISCIPLININĖS DISKUSIJOS://KĘSTUČIO LUPEIKIO IR GINTARO KUGINIO POKALBIS

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos (LTMKS) projektų erdvė „Malonioji 6“ tampa neformalių menininkų ir kuratorių naujausių darbų pristatymų bei pokalbių vakarų vieta. Rugsėjo 24 dieną