Architektūros kokybės vystymo asociacija baigia nuotolinių paskaitų ciklą „Kaip žmogus suvokia architektūrinę aplinką?“. 5-oje šio ciklo dalyje bus gilinamasi ne vien į mentalinį suvokimą, bet ir į potyrius ir atmosferą. Renginys nemokamas.
Rugsėjo 8 dieną (trečiadienį) nuo 11.00 iki 14.30 val. (registracija nuo 10.30 val.) įvyks 5-toji ciklo „Kaip žmogus suvokia architektūrinę aplinką?“ dalis. 5-oje ciklo dalyje klausytojų laukia dvi paskaitos: paskaitą „M.Merleau-Ponty fenomenologija: įkūnytasis aplinkos suvokimas“ skaitys VDU prof., filosofas Dalius Jonkus. Joje lektorius trumpai aptars Merleau-Ponty filosofiją ir jos vietą fenomenologiniame sąjūdyje. Jis gilinsis į fenomenologinę kūno ir įkūnyto suvokimo sampratą bei pateiks pavyzdžių, kaip taikant fenomenologinį metodą keičiasi erdvės ir aplinkinio pasaulio aprašymas. Anot D. Jonkaus, žvelgiant fenomenologiškai, svarbiausia erdvės charakteristika tampa ne objektyvūs kiekybiniai išmatavimai, bet kokybinės charakteristikos, susijusios su įkūnyta percepcija. Aplinkinio pasaulio reikšmės yra priklausomos nuo suvokėjo kūno ir jo vietos, kuri tampa nuliniu tašku koordinačių sistemoje.
Antroje paskaitoje-seminare „Atmosferinio dizaino gestai“ lektorė – dizainerė, dizaino krypties dr. Justė Pečiulytė siūlys išbandyti atmosferinio erdvių modeliavimo prieigą. Jos tikslas: atmosferinių dizainerio/ės kompetencijų skatinimas ir ugdymas. Ši prieiga paremta teze, jog įkūnytos ir įvietintos interakcijos su skirtingomis tekstilės medžiagomis bei išraiškingi šių interakcijų gestai kuria erdvių atmosferas. Tai ir būdas ieškoti, atrasti ir įvardinti gestus bei jų rolę atmosferiniam įsijautimui projektų koncepcijos eigoje.
Paskaitos vyks nuotoliniu būdu ZOOM konferencinėje platformoje (užsiregistravusieji pakvietimą gaus el. paštu). Registruotis BŪTINA.
Vėliau paskaitą bus galima peržiūrėti „Youtube“ kanale. Ciklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Parengta pagal Architektūros kokybės vystymo asociacijos informaciją.
Titulinis pav.: autorė Justė Pečiulytė.