Po 8 metų projektavimo bei statybų Niujorke, Hadsono upėje galiausiai sužaliavo Mažoji sala (angl. Little Island). Pagal firmų „Heatherwick Studio“ ir MNLA projektą molo vietoje įsikūręs miesto parkas – nauja didmiesčio žalioji oazė.
Didžiosios Britanijos projektavimo firma „Heatherwick Studio“, Niujorke kurdama Hadsono upės salą, iš esmės pergalvojo prieplaukos koncepciją. Pagal jos bei kraštovaizdžio įmonės MNLA specialistų projektą vandenyje įkurdinta naujoji rekreacinė erdvė siūlo niujorkiečiams galimybę atsipūsti nuo didmiesčiams būdingo šurmulio bei didžiulio gyvenimo tempo. Ką tik visuomenei atverta pastaroji 1,1 ha ploto vieša teritorija – unikalus žaliuojantis parkas ant vandens. Šio statinio konstrukcijos pagrindas – tulpių formos surenkamojo gelžbetonio „augalai“, besistiebiantys iš upės dugno. Jų struktūrinį charakterį autoriai nusižiūrėjo iš ledo mozaikos, kuri žiemą čia paprastai susiformuoja aplink polius. Architektus taip pat konsultavo garsi britų konstruktorių kompanija „Arup“.
Dizainerio Thomaso Heatherwicko vadovaujamas autorių kolektyvas Niujorkui „padovanojo“ naujo tipo prieplauką. Tai vešliai žaliuojanti stačiakampio plano sala su iš jos į krantinę permestais dviem lengvais tilteliais. „Mūsų tikslas buvo sukurti įdomią erdvę, į kurią visi galėtų laisvai atvykti ir kurioje upė būtų traktuojama kaip gamtos dalis“. Saloje iš viso yra pasodinta net 400 augalų rūšių, o sukurta jos topografija lankytojams suteikia dinamišką socialinę patirtį bei galimybę geriau apžvelgti miestą. Mažojoje saloje taip pat palikta 3.500 žiūrovams tinkanti renginių erdvė bei 700 vietų amfiteatras. Visa tai niujorkiečiams sukuria dar vieną galimybę atitrūkti nuo skubančio miesto, bet ir neabejotinai padeda atkurti prarandamus ryšius su gamta.
Parengta pagal „Heatherwick Studio“ informaciją.
Titulinė nuotrayka: Timothy Schenck.