PILOTAS.LT ką tik skelbė apie planuojamą naują dešiniojo kranto duetą – „Eikos“ verslo centrą „Flow“. Vilniaus dešiniojo kranto biurų rinką ketina dar labiau sudrebinti kitas verslo centras – greta jau pradėtas matuoti biurų milžinas „Hero“.
ARCHITEKTŪRA – NE STIPRIAUSIA PROJEKTO DALIS
Kompanija „Realco“ dabartinio centro „Ibrahim“ teritorijoje Lvovo g. 21B planuoja verslo centrą „Hero“ (arch. „Cloud architektai“). 15 aukštų beveik 30.000 m² biurų ploto pastarasis verslo centras sostinėje žada ženkliai papildyti A klasės biurų pasiūlą. Palyginti, verslo centre „Europa“ yra įrengta 15.700 m² nuomojamo ploto. Pagal nuomojamą plotą „Hero“, ko gero, pretenduotų į vieno didžiausių verslo centro Vilniuje titulą.
Kaip ir greta numatytasis „Flow“ (arch. R.Bimba ir kt.), „Hero“ rinkoje taip pat užsibrėžęs žaisti tvarumo korta – sieks gauti tarptautinį pastatų standarto WELL sertifikatą bei „Breeam Excellent“ tvarių pastatų sertifikatą. Tačiau, skirtingai nei „Eikos“ verslo centro atveju, apie kompanijos „Realco“ rengtą viešą architektūros idėjų konkursą girdėti neteko. Greičiausia todėl ir architektūra yra ne pati stipriausia šio projekto dalis.
Firmos „Cloud architektai“ projektuotojai verslo centrą sukomponavo iš dviejų 15 aukštų tūrių, tarpusavyje sujungtų 3 aukštų stilobatu. Planuojamas bendrasis pastato plotas – beveik pasieks 45.500 m² . Net 27.000 m² iš jų užims biurai. Taip pat numatyta skirti po 800 m² maitinimo paslaugų erdvei bei įvairioms paslaugų ir prekybos vietoms 1-ajame aukšte, o dar 900 m² ploto laukimo ir susitikimų vietos bus įrengta bendro naudojimo vestibiulyje.
VIZUALIZACIJOS PROJEKTUOJAMĄ KAIMYNĄ NUTYLI
Įvažiavimai į sklypą suprojektuoti iš pietinėje pusėje esančios Lvovo gatvės ir šiaurinėje – Krokuvos gatvės. Pastate numatytos 397 vietos automobiliams požeminėje ir 63 vietos antžeminėje parkavimo aikštelėse. Iš jų – 14 vietų elektromobiliams. Taip pat projektuojamos ir 67 dviračių stovėjimo vietos.
Į naujausią „Hero” verslo centrą „Realco“ planuoja investuoti apie 70 mln. eurų.
Skelbiama, kad šiuo metu pagal WELL sistemą yra sertifikuoti beveik 5.000 objektų 65 šalyse.
Beje, nors gretimi verslo centrai „Flow“ ir „Hero“ projektuojami vienu metu, tiek vieni, tiek ir kiti savo parengtose projektų vizualizacijose apie savo kaimyną nutyli, todėl dabar gana sudėtinga įsivaizduoti kaip atrodys Dešiniojo kranto urbanistinė kalva, jei jie bus įgyvendinti abu.
Parengta pagal „Realco“ ir PILOTAS.LT informaciją.
Titulinis pav.: verslo centras „Hero“ (arch. „Cloud architektai“).
lietuvybė
( 2020-12-23 )
Elgtis ir veikti taip, lyg kitų nebūtų – lietuviškas paprotys. Net ir architektūroje. Štai tau ir urbanistika, ir miesto projektavimas.
klmn
( 2020-12-23 )
Kuo čia dėta lietuvybė ir juolab lietuviški papročiai?
Tradicinė Lietuvos kaimo ir miesto architektūra paneigia jūsų teiginį tūkstantį kartų.
Čia greičiau turime begalinio asmeninio susireikšminimo atvejį, kalbant apie Dagelį ir Bimbą, ir miesto vyr. architekto nesugebėjimą vadovauti architektų ir investuotojų dialogui.
Urbanistinis egocentrizmas būdingas ne tik Lietuvai, beje.