Šiaulių Prisikėlimo aikštėje vyksta paskutinieji rekonstrukcijos darbai. Aikštės projekto autorius architektas Vytenis Rudokas teigia, kad tokios kardinalios permainos miesto centre prilygsta širdies persodinimo operacijai.
ATIDARYMAS NUMATYTAS ARCHITEKTŲ DIENĄ
Birželio 15-osios vidurdienį fontanai vėl įjungti ir veikia jau iš anksto suprogramuotu režimu, taip tarsi pranešdami, kad darbai Prisikėlimo aikštėje formaliai yra baigiami ir šią šiauliečių iš naujo atrandamą erdvę statybininkai jau grąžina miestui.
„Šventinis šios aikštės atidarymas įvyks liepos 1 dieną, kai bus minima Tarptautinė architektų diena. Bus ir šventinė programa, taip pat galėsime išgirsti ir buvusio šiauliečio, žinomo architekto, profesoriaus Algio Vyšniūno paskaitą apie šiuolaikines aikščių architektūros tendencijas. Projekto autorius V.Rudokas paaiškins apie šios aikštės prasmę, įgyvendintus sprendinius. Šiandien turėjo pasibaigti rangos sutarties vykdymas, tačiau tam sutrukdė COVID-19 virusas. Tikiuosi, kad atidarymo šventei visi darbai bus jau užbaigti. Naujasis fontanas pradeda veikti nuo šiandien ir džiugins kasdien nuo vidurdienio iki 23 valandos. Kviečiu šiauliečius juo grožėtis, kitur gyvenančius kviečiu apsilankyti Šiauliuose!“ – aikštėje susirinkusiems žiniasklaidos atstovams sakė Šiaulių meras Artūras Visockas.
Meras priminė, kad šio projekto rangos konkurse buvo vertinamas ekonominio naudingumo kriterijus, vėliau jis imtas naudoti ir kituose objektuose. Darbus Prisikėlimo aikštėje prižiūrėjo atestuotas FIDIC inžinierius, vėliau ši praktika taip pat paplito įgyvendinant kitus projektus.
„Trūksta dar suoliukų ir tualetų, kurių negalėjo laiku pristatyti, nes dėl pandemijos užsienyje buvo uždarytos gamyklos. Iš esmės laikome, kad objektas yra baigtas, žinoma, stebėsime ir tikrinsime kokybę, turime ir garantinius įsipareigojimus.
SIEKĖ SUKURTI KUO UNIVERSALESNĘ
Rekonstrukcijos projekto metu buvo siekiama, kad klasikiniais principais suformuota, jau du amžius egzistuojanti Prisikėlimo aikštė taptų kuo universalesnė savo forma, turiniu ir funkcionalumu. Projekto įgyvendinimo metu atlikti Tilžės g. (nuo Žvejų skg. iki Vytauto g.), Varpo g. (nuo Prisikėlimo a. iki Vilniaus g.), Aušros al. (nuo Varpo g. iki Vasario 16-osios g.), Aušros tako (nuo katedros iki Ežero g.), Vasario 16-osios g. (nuo Trakų g. iki Aušros al.), skvero tarp Tilžės g. ir Vasario 16-osios g. atnaujinimo darbai.
Atnaujinta pačios aikštės danga, įrengta sambūriams ir renginiams reikalinga infrastruktūra, lauko žaidimų aikštelės vaikams, automobilių stovėjimo aikštelė. Sumontuotas naujas apšvietimas, pasodinti želdynai, įrengti kraštovaizdžio ir mažosios architektūros elementai. Tai vienas didžiausių Šiaulių miesto projektų, jo vertė apie 7 mln. eurų, iš jų – 5,2 mln. eurų Europos Sąjungos fondų lėšos. Rangos darbų sutartis su UAB „Šiaulių plentas“ sudaryta 2018 m. vasario mėn.
„Bene sudėtingiausia operacija yra širdies. Šita aikštė yra Šiaulių širdis, ir mes ką tik baigėme jos persodinimą. Labai džiaugiuosi, kad kol kas nerandu esminio dalyko, kurį padariau tikrai negerai. Žinoma, yra nemažai smulkmenų, kurias galima buvo padaryti ir geriau. Įvairius patobulinimus bus galima atlikti ir ateityje. Vienas naujausių aikštės elementų – stovai su senosiomis nuotraukomis. Žmonės mato dabartinį vaizdą realybėje ir gali jį palyginti su istorine tos pačios vietos nuotrauka.
O ant kubų, kurie dabar žymi aštuonis Šiaulių amžius, turės dar atsirasti monumentaliojo meno kūriniai. Galimas idėjas pristatysime liepos 1-ąją. Dar aikštės užbaigtumui labai trūksta monumento skvere priešais Savivaldybę“, – komentavo aikštės projekto autorius, architektas V.Rudokas.
Parengta pagal Šiaulių savivaldybės informaciją.
Šiaulių Prisikėlimo aikštė (arch. V.Rudokas). Titulinė nuotrauka: Šiaulių savivaldybės.
Aušra
( 2024-03-16 )
kiek šiauliečiai tikėjosi, tiek trigubai nusivylė šita aikšte ir raudų siena…. žalumos jokios, karštą vasaros dieną neįmanoma ten būti….. grindinys, jokių pavėsinių nuo saulės- graudu!!! argi nėra žmonių Šiauliuose, kurie suvoktų jaukumą, grožį, o ne baisią aikštę, kuri jauki tik Kalėdiniu laikotarpiu. Liūdna, kai miestas visiškai neįdomus , nekalbant, kad jokio senamiesčio ir dar ta baisi aikštė su dar baisesne siena.
Lina
( 2021-02-13 )
Galėtumėm išdidinti aikštę , uždarant pagrindines DVI gatves apvažiuojant…
Česlovas
( 2020-08-18 )
Šiauliai mano gimtasis miestas. Myliu Šiaulius už dar sovietų laikais įrengtą novatorišką pėsčiųjų alėją. Dabar atvykstu retai, bet neseniai su šiauliete sese apžiūrėjome naująją aikštę. Pasitiko iš 6 techniškai netvarkingai pakabintų kolonėlių kakafonija. Muzika skambėjo prastai, bet žodžių suprasti buvo neįmanoma. Kai kuriose vietose garsas varė bėgti iš aikštės, nors problema lengvai išsprendžiama – kolonėles reikia išdėstyti taip, kaip to reikalauja Akustikos dėsniai. Sovietiniais laikais to nemokėjo visos LTSR geležinkelio stotys ir nebuvo galima suprasti iš kurio Vilniaus, Kauno ar Šiaulių perono koks išvyksta traukinys. Nuvažiuodavome į Rygą ir ausys apsidžiaugdavo – Latvijoje geležinkelio peronai buvo įgarsinti tokiomis ruporinėmis kaip ir Lietuvoje, bet garsas būdavo geras.
Su geriausiais palinkėjimais šiauliečiams ir naujos aikštės projektuotojams inž. Česlovas P.
Jei būčiau reikalingas, galite paskambinti: 8686 36285
Anonimas
( 2020-06-24 )
„Išskėlė sklypą“, kaip normalus lietuvis individualaus namo statytojas. Išlygino, su dvimetrinėmis atraminėmis sienomis kraštuose nuo kaimynų. Beje, betoninis statinukas, ar kas jis ten, blokuoja daugiabučio langus taip labai nejautriai.
vis dėlto
( 2020-06-19 )
Vis dėlto klaikiai negabūs mūsų cementinių plynių meistrai. O šita plynė dar ir dryžuota, kaip pižama.
Sad
( 2020-06-17 )
Gaila,kad nepavyko…
fredas
( 2020-06-18 )
viskas kaip ir pavyko. architektas tiesiog aplenke laika. tai vadinasi – aikste ant isaugimo.
Ne_emygeriams
( 2020-06-17 )
Tai pagal aikstes apibrrzima is esmes tik grindinys ir turi buti
skeptikas
( 2020-06-16 )
visiska geda. dykuma kazkokia. cia kai zmogus visiskai tuscia siela kazka kuria – rezultatas toks ir tegali buti..
akmeninė širdis
( 2020-06-16 )
Susidaro vaizdas,kad labai daug trinkelių ir mažai žalumos…