LR Vyriausybė priėmė itin svarbų sprendimą statybos sektoriaus ateičiai bei BIM įsigalėjimui. Taikyti BIM metodus bus privaloma viešajame sektoriuje projektuojant, statant ir įrengiant.
PRIEVOLĖ – JAU NUO KITŲ METŲ
Vyriausybė, Aplinkos ministerijos siūlymu, atvėrė kelią statybų sektoriaus suskaitmeninimui. Nustatyta prievolė nuo kitų metų viešųjų statinių statybai pradėti palaipsniui taikyti informacinį modeliavimą, kuris pasaulyje žinomas santrumpa BIM (Building Information Modelling). Pasak Aplinkos viceministro Mariaus Narmonto, tai svariai prisidės prie šalies ekonominės pažangos ir didesnio konkurencingumo.
Taikyti BIM metodus bus privaloma projektuojant, statant ir įrengiant viešojo sektoriaus statinius ir kilnojamuosius objektus (elektros tinklus, dujotiekius, ryšių linijas, kabelius ir jų kanalų sistemas).
Pirmasis skaitmeninimo etapas prasidės 2021 m. sausio 1 d. Nuo tada BIM jau turės taikyti šie viešojo sektoriaus užsakovai: Lietuvos automobilių kelių direkcija, AB „Lietuvos geležinkelių infrastruktūra“, VĮ Turto bankas, AB „Litgrid“, AB „AmberGrid“ ir AB „Energijos skirstymo operatorius“. Jiems BIM metodų taikymas privalomas, kai bus projektuojami ir statomi nauji ar rekonstruojami ypatingieji statiniai, kurių investicijų suma siekia 5 mln. eurų ar daugiau, taip pat projektuojami, įrengiami ar pertvarkomi inžineriniai statiniai ar kilnojamieji objektai, kurių investicijų suma – 10 mln. eurų. Ši nuostata taikoma tuo atveju, kai statinio projektas rengiamas 12 ar daugiau mėnesių. Kitiems viešojo sektoriaus užsakovams minėtieji reikalavimai bus rekomendacinio pobūdžio.
SUKŪRĖ SPECIALIĄ INTERNETO SVETAINĘ
Pastaruoju metu yra baigiami rengti, vykdant BIM-LT projektą, BIM taikymui reikalingų norminių dokumentų projektai. Jie paskutinę gegužės savaitę bus pateikti derinti suinteresuotoms institucijoms ir visuomenei. Visa BIM norminių dokumentų sistema, nacionalinis statybos informacijos klasifikatorius bus sukurti, įgyvendinus BIM-LT projektą – iki 2022 m.
Aplinkos ministerija, siekdama informuoti šalies statybos sektoriaus bendruomenę apie vyksiančius su skaitmeninimu susijusius pokyčius, šiam tikslui sukūrė interneto svetainę. Šioje svetainėje bus skelbiamos visos valstybės institucijų įgyvendinamos statybos sektoriaus skaitmeninimo iniciatyvos, visi priimti šios srities dokumentai ir rengiamų dokumentų projektai, informuojama apie naujienas ir renginius, pateikiami atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus ir kita naudinga informacija.
Parengta pagal Aplinkos ministerijos informaciją.
Audrius
( 2020-09-13 )
Kaune petnakė kubas l Lietuvos
Laimonas
( 2020-07-30 )
Is tiesu sveikintina, kad viska galima sutvarkyti nevarstant istaigu duru. Juk ir statyboms reikalingas priemones bei medziagas daugelis perka internetu, nes taip patogiau, paprasciau, greiciau ir pigiau. Mes pirkome is https://www.etools.lt/saugojimas-ir-transportavimas nuo viniu iki irankiu
š.ŪKIS
( 2020-05-24 )
Nesvarbu architektūros kokybė, svarbu ,kad suprojektuota ,naudojant BIM.
JPN
( 2020-05-22 )
Lietuva yra drąsi šalis-net Vokietija vis dar neturi privalomo BIM, nors vid. darbo užmokestis,tame tarpe ir architektų,Vokietijoje yra kelis kartus didesnis,negu Lietuvoje.
mnmn
( 2020-05-21 )
kiek zinau, Architektu rumai pasisake pries privaloma BIM.
motyvuota, kad IT irankis negali buti privalomas bent jau kurybiniame architekturos procese.
reiketu Rumu komentaro tuo klausimu.
to mnmn
( 2020-09-13 )
Manau,Rūmai gali komentuoti kiek nori, BIM karavanas rieda toliau.