Neringos architektūros gidas

GAMTAI, ŽMOGUI, ARCHITEKTŪRAI: Neringos architektūros gidas kviečia žvelgti subtiliau

Neringos architektūros gidas šiemet buvo vadinamas laukiamiausia Vilniaus knygų mugės architektūrinių naujiena. Ir tai tikrai nestebina, nes Kuršių Nerija – vienas iš didžiausių ne vien gamtinio, bet ir kultūrinio mūsų pasididžiavimo objektų. Natūralu, jog jos architektūrinę raidą bei išskirtinius objektus apžvelgiantis leidinys yra nekantriai laukiamas tiek šalies  architektuomenės, tiek ir plačiosios visuomenės.

PASINAUDOJO SUKAUPTU GIDŲ LEIDYBINIU ĮDIRBIU
Vilniaus knygų mugė kadaise tapo savotišku tramplinu Kauno architektūros gidui, kuris 2015 metais tapo viena perkamiausių knygų ne vien šiame masiniame renginyje, bet ir vienu populiariausių šviečiamojo pobūdžio to metų leidinių šalyje. Architektūrai bene artimiausia leidykla „Lapas“ (leidėja Ūla Umbrasaitė, kuratorė Aistė Galaunytė) šia jau išbandyta formule tiesiog negalėjo pasinaudoti. Pajūrio architektūros leidybinis grynuolis – „Neringa. Architektūros gidas“ – į gyvenimą paleistas lygiai po 5 metų, visus juos išnaudojant jam brandinti. Klaidų nenusiteikusi kartoti leidykla, šį gidą skaitytojams iš karto „iškepė“ gana solidžiu tokio pobūdžio leidiniui tiražu – 2.000 egzempliorių. Tikrai turėtų užtekti bent jau pirmajam skaitytojų apetitui numalšinti. Pasitelktas įdarbis negalėjo nepasiteisinti – naujasis architektūros gidas Vilniaus knygų mugėje buvo pasitiktas audringomis ovacijomis.
256 psl. leidinys, skaitytojui kiek sausokai (tokia gido specifika), tačiau įtikinamai skaitytojams pasakoja 90 reikšmingiausių vietos pastatų bei architektūros objektų istorijas, kurios čia pat iliustruojamos charakteringomis istorinėmis bei rengiant darytomis išraiškingomis nuotraukomis (daugelio jų autorius – žinomas jaunosios kartos architektūros fotografas Norbert Tukaj), specialiai gidui parengtais brėžiniais ir planinėmis schemomis, išlikusiais statinių eskizais. Leidinio pavadinime esantis žodis „architektūros“ tiesiog įpareigoja vizualinei daliai skirti deramą dėmesį. Tai glaustas iliustruotas pasakojimas, kaip kuklūs Kuršių Nerijos žvejų kaimeliai pavirto pačiu prestižiškiausiu Lietuvos kurortu. Be abejo, čia nepamiršta ir dar viena svarbi gidui dalis – Neringos miestelių žemėlapiai su pažymėtais aprašytais jos lankytinais objektais.

DAUGIAUSIA DĖMESIO – REGIONALIZMUI
Neringos architektūros gido turinį autorių kolektyvas suskirstė chronologiškai – padalino į 3 pagrindinius segmentus, kuriuos skiria tiek tam tikri stilistiniai lūžiai, tiek patys autoriai, apžvelgiantys aprašomus laikotarpius bei objektus. Tai taip pat jau išbandyta lietuviškųjų gidų leidyboje.
Pirmasis jo segmentas, pavadintas „iki 1945“, trumpai aptaria gyvenviečių istoriją, kurortinės istorijos pradžią bei žvejų kaimelių kasdienybę. Skaitytojams apybraižomis bei 38 seniausių Kuršių Nerijos statinių apžvalgomis ją pristato žinomas pajūrio krašto istorikas Vasilijus Safronovas bei architektūros istorikė ir kurortologė Viltė Migonytė-Petrulienė. Tarp aptariamųjų aprašyti bei istorinėmis nuotraukomis bei eskizais pristatyti yra ir svarbūs neišlikę architektūros objektai – Lietuvos Aeroklubo Nidos sklandymo mokykla ir aerodromas, Gintaro uostas, Martyno Sakučio viešbutis ir kt. Be abejo, skaitytojui tai padeda susidaryti gerokai ryškesnį Kuršių Nerijos istorinį paveikslą.
Gido segmentą „1945 – 1990“ kuruojanti architektūros istorikė Marija Drėmaitė savo aptariamus objektus suskirstė ne tik chronologiškai, bet ir stilistiškai: „Modernizmas“ (7 objektai), „Regionalizmas“, o paskutinį poskyrį – „Postmodernizmas“ (Mokslų akademijos Fizikos instituto poilsio namai, poilsio namai „Auksinės kopos“, Preilos gelbėjimo stotis, Preilos alinkos užterštumo tyrimo stotis ir keletas kitų objektų) – patikėjo pastarojo architektūros stiliaus Lietuvoje specialistui Martynui Mankui. Neseniai disertaciją pastarąją tema apginęs architektūrologas aptaria ir bene kukliausią gido segmentą – „po 1990“. 30 metų laikotarpį apimančio skyriaus akiratyje – vos 17 objektų, įskaitant ir rekonstrukcijas (šių yra 8), tarp kurių ne vien profesionalūs kūriniai, bet ir pagarsėjusi DIY namelių ant garažų Juodkrantėje kolonija. Šiuolaikinės architektūros leidinio segmentas vaizdžiai iliustruoja dabartinę įtemptą padėtį su statybomis Kuršių Nerijoje. Juk architektūros specialistų parengta gidas yra ne tiesiog statinių apžvalga, bet ir tam tikras jų architektūrinės ir istorinės kokybės vertinimas. Panašu, jog į aukštą architektūros prabą geriausiu atveju galėtų pretenduoti vos vienas kitas šiuolaikinės architektūros pavyzdys. Čia galima išskirti kauniečių architekto Gintaro Prikockio vilas bei architekto Algimanto Kančo kolektyvų darbus. Kičo, ko gero, surastume gerokai daugiau. Apie pagrindines problemas projektuojant Kuršių Nerijoje užsimenama. Gerai, jog yra paminėta ir pamokomoji pastatyto ir vėliau nugriauto Juodkrantės restorano „Sorento“ istorija.
Faktas, jog daugiausia dėmesio šiame gide yra paskirta regionalizmui sufleruoja, jog būtent šis architektūrinis sluoksnis Neringoje laikomas ne tik didžiausiu, bet ir vertingiausiu. Pastarąjį reprezentuoja 28 psl. leidinio bei 19 , M.Drėmaitės žodžiais tariant, „inovacinių“ ir „imitacinių“ architektūros objektų. Tarp jų – neabejotina XX amžiaus kurorto architektūros klasika tapę Algimanto Zavišos, Gyčio Tiškaus, Vaidoto Guogio, Vytauto Makaraičio ir kai kurių kitų sovietmečio architektų kūriniai.

FORMATAS GARANTUOJA DAUGIAU SOLIDUMO
Tiesiog būtina yra paminėti naujojo gido pasikeitusį fizinį formatą. Sprendimas jį padidinti (iki 14,5 x 21 x 1,3 cm) ne tik skaitytojams reiškia didesnį lengviau „suvirškinamą“ informacijos kiekį, išplečia komponavimo galimybes, bet ir didesnėmis nuotraukomis (per visą atvartą – ypač) sustiprina pristatomų architektūros objektų vizualinę įtaigą bei pačiam leidiniui teikia daugiau solidumo. 15,5 x 17,5 cm dydžio ankstesnieji „Lapo“ architektūros gidų variantai, kartais vadinti „kelionine“ ar „parankine“ knygele, čia persikūnija į pilnavertę knygą, kuriai išsiskirti nebereikia nė anksčiau naudotų ryškių viršelio spalvų. Taip tarsi sufleruojama į branginamo ir gamtą puoselėjančio mūsų pajūrio kampelio architektūrą pažvelgti kiek galima subtilesniu žvilgsniu. Gali būti, jog gido autoriai bei leidėjai puoselėjo mintį, jog jautrus požiūris į aplinką persiduos ir Neringos nekilnojamojo turto plėtotojams bei projektuotojams. Ko gero, ne veltui jis dedikuojamas „Neringos gamtai, žmonėms ir architektūrai“.
Autorių kolektyvas atliko didelį darbą, todėl paviršutinišku žvilgsniu prikibti prie Neringos architektūros gido būtų nelengva. Vieniems gal jame norėtųsi kiek platesnės informacijos, kitiems – daugiau objektų iliustracijų ar spalvų, o tretiems – dar solidesnio leidinio tomelio.  Be abejonių, bus ir tokių, kurie pasiges vieno kito „nutylėto“ architektūros objekto ar reikšmingesnio fakto. Tačiau gido formatas, ko gero, nepretenduoja į absoliučias kategorijas ar išsamias aprašomų objektų studijas. Gal tik kiek ginčytinas sprendimas į jį neįtraukti Kopgalio, Smiltynės statinių. Nors pastarieji formaliai ir priklauso uostamiesčiui, tačiau Neringa dažnai yra tapatinama su Kuršių Nerija, o didžioji Smiltynės dalis Klaipėdai buvo priskirta tik XX amžiaus viduryje. Galvojant apie pažintinę gido funkciją, kaip svarbiausia, tarsi logiškiau būtų buvę labiau laikytis gamtinių, o ne administracinių ribų.

LAUKA PREMJERA ARCHITEKTUOMENĖS BIBLIOTEKOSE
Lietuvos architektūros gidų seriją ką tik papildęs ilgai lauktas naujasis leidyklos „Lapas“ kūdikis demonstruoja palyginti kuklaus autorių kolektyvo sizifišką tiriamąjį darbą – daugybė istorinės informacijos, pateiktų mažai kam žinomų faktų, architektūrinių įvykių vertinimų. Autoriai į aptariamus objektus žvelgia gerokai plačiau nei vien iš architektūrinės pusės. taigi, šis nekantriai visų lauktas stilingas (dizainerė Aurelija Slapšytė) leidinys bent iš dalies užpildo vieną didesnių mūsų šalies pajūrio architektūros ir kultūros istorijos tyrinėjimų spragų, todėl svarbią vietą kiekvieno architektuomenės nario bibliotekoje jis surasti tiesiog privalo.  Leidyklai  apsiriboti 2.000 tiražu tikrai neturėtų pavykti.
Nuotraukos: ©PILOTAS.LT
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Komentarai

  1. Naujoji Nidos bažnyčia tikrai yra gide – pavartykite.

  2. Naujoji Nidos bažnyčia tikrai yra gide – pavartykite.

  3. Nieko. Nesu architektas, bet turiu kompetenciją vertinti šiuolaikinę architektūrą.
    Taip kaip turiu kompetenciją vertinti vyno skonį, nors nesu pagaminęs nė litro.
    Pabuskite iš savo proftechninio sapno „to NPJ“. Architektūra nėra architektų nuosavybė.

    • Pritariu, gyvename laisvoje šalyje,kur kiekvienas gali laisvai pareikšti savo nuomonę. Ir apie vyną, ir apie valdžią ,ir apie architektūrą. Dėl kompetencijos-mėgėjiška kompetencija irgi gali egzistuoti, o ne vien tik profesionali.

  4. Puikus ir naujas kultūrinis maršrutas
    ps. tik labai liūdna ir, turbūt konjunktūriška, kad ir čia architektės J. Kijauskienės projektui, Juodkrantės Liudviko Rėzos jūrų kadetų mokyklai, dėl kurios rekonstrukcijos iki pamatų vyksta aistringi debatai, vietos neliko. Sugretinus gide esančius objektus ir labai ryškų Juodkrantės simbolį, natūraliai kyla klausimų.

    Aistė Galaunytė Mūsų Neringa grupėje atsakė : “ architektūros gido autorių kolektyvas (tai yra mokslininkai, architektūros istorikai) savarankiškai ir be jokio išorės spaudimo atrinko pastatus, jų nuomone, reikalingus parodyti gide. Tai kad kadetų mokyklos nėra gide – nėra politinis sprendimas ir nėra išraiška vienos ar kitos pusės palaikymo. „

    • Matyt, leidiniui pritrūko konsultantų-profesionalių architektų, kurie padėtų architektūros istorikams geriau orientuotis šiuolaikinėje architektūroje.

  5. Straipsnyje nepaminėtas,ko gero, geriausias šiuolaikinės architektūros pastatas Neringoje- naujoji Nidos bažnyčia ( architektai Ričardas Krištapavičius ir Algimantas Zaviša).

    • Nidos bažnyčia tikrai turėjo patekti į gidą jau vien dėl savo reikšmingumo ir apimties.
      Bet autoriams matyt pritrūko drąsos pripažinti, kad jos architektūra yra labiau negu vidutinė. Labai silpnas darbas.

    • O ką tamsta tokio stipraus architektūrine prasme esat sukūręs ir pastatęs?

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

barel_ni_241100_e01_xxx

SIMBOLINĖ JUNGTIS: Restauruotas bareljefas sugrįžo į Nidos kultūros ir turizmo informacijos centrą

2024 lapkričio 7Be komentarųPILOTAS.LT

Daugiau nei prieš pusę amžiaus dailininko Rimanto Didžpetrio sukurtas bareljefas „Nidoje“ ir vėl puošia Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ pastato sieną. Restauruotas kūrinys

maket_kl_241100_tit_xxx

IŠEKSPONUOS PILIES MAKETĄ: Mecenato dovana Klaipėdos piliavietei

2024 lapkričio 6Be komentarųPILOTAS.LT

Vietoje Klaipėdos piliavietės teritorijoje iki šiol čia buvusio ekspozicinio stendo dar šiemet bus įrengtas pasaulio krypčių kompasas „Vėjų rožė“ su taktiliniu Klaipėdos pilies maketu. Taktilinis

gegut_zn_241000_e02_xxx

JŪRINĖ GEGUTĖ: Naujojo kultūrinio žurnalo pristatymas Klaipėdoje

2024 spalio 24Be komentarųPILOTAS.LT

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (KKKC) vykstančiame Knygos meno festivalyje bus pristatytas naujas kultūros žurnalas „Gegutė“. 2-asis „Gegutės“ numeris – „Jūrinė Gegutė“ – su humoru bei

kuizi_po_240900_e01_bra

NAI SKELBIA KONKURSĄ: Įstaigai reikalingas logotipas ir vizualinis identitetas

2024 spalio 17Be komentarųPILOTAS.LT

Rugsėjį Kauno centrinio pašto rūmuose žiniasklaidai bei architektų bendruomenei prisistatė Nacionalinio architektūros instituto (NAi) vadovas Kęstutis Kuizinas bei jo pavaduotoja Viltė Migonytė-Petrulienė. Naujai besikurianti įstaiga

pajur_pl_241000_e01_xxx

APMĄSTYMAI APIE PAJŪRIO SIMBOLIKĄ: Paroda „Vanduo, šviesa ir (b/p)okštas“ Klaipėdoje

2024 spalio 9Be komentarųPILOTAS.LT

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose atidaroma paroda „Vanduo, šviesa ir (b/p)okštas“. Iliustratorių Ievos Babilaitės ir Rasos Jančiauskaitės kuruojama paroda kviečia apmąstyti santykį su

lanky_jd_241000_e01_xxx

VĖJAS, SMĖLIS IR VANDUO: Juodkrantėje atidarytas modernus lankytojų centras

2024 spalio 7Be komentarųPILOTAS.LT

Kuršių nerijos nacionaliniame parke, Juodkrantėje, atidarytas modernus lankytojų centras su išskirtine ekspozicija, pasakojančia apie šio regiono unikalų kraštovaizdį. Naujoji ekspozicija kviečia lankytojus pasinerti į Kuršių

marku_kn_240900_e01_xxx

KALBĖJIMAS VĖJAMS: E.Markūno kūrybos albumo-monografijos pristatymas Kaune

2024 rugsėjo 25Be komentarųPILOTAS.LT

Kaune, galerijoje „Meno parkas“ rengiamas dailininko Eimučio Markūno kūrybai skirto albumo-monografijos „Kalbėjimas vėjams“ pristatymas. 500 vnt. išleistos monografijos tikslas – suvokti menininko kūrybos originalumą, aprėpiant

Nacionalinė kultūros ir meno premija

PRETENDUOJA 3 ARCHITEKTAI: Paskelbti kandidatai į nacionalinę kultūros ir meno premiją

2024 rugsėjo 9Be komentarųPILOTAS.LT

Kaip praneša LR Kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijai pateikti 38 kandidatai tapti Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais. Tarp pastarųjų

Birštonas

PAVELDO DIENOS BIRŠTONE: 3 aktualios paskaitos ir renesanso vakaras

2024 rugsėjo 4Be komentarųPILOTAS.LT

Jau rytoj Lietuvoje prasidės didžiausias kultūros paveldo pažinimui skirtas renginys, vykstantis visoje Europoje – Europos paveldo dienos. Jis dar kartą atkreips visuomenės dėmesį į gausius

Nida

SIEKS TVARIOS PLĖTROS: Neringa įstojo į Pasaulio paveldo miestų organizaciją

2024 rugsėjo 3Be komentarųPILOTAS.LT

Neringa oficialiai įstojo į Pasaulio paveldo miestų organizaciją (Organization of World Heritage Cities (OWHC)). Tokiam žingsniui dar gegužės mėnesį pritarė Neringos savivaldybės taryba. VIENIJA PER

svytu_pl_240800_e01

LAISVĖS ŠVYTURIŲ NAKTIS: Pajūryje minės pasaulinę švyturių dieną

2024 rugpjūčio 14Be komentarųPILOTAS.LT

Rugpjūčio 16-ają, minint pasaulinę švyturių dieną, uostamiestyje pirmą kartą vyks „Laisvės švyturių naktis. Klaipėda“. Renginys prasidės švyturių temai skirta konferencija, o sutemus visus svečius pakvies

dvira_kn_240800_e03_xxx

DVIRAČIU PER KURŠIŲ NERIJĄ: Baigtas atnaujinti tako ruožas nuo Pervalkos iki Mirusių kopų

2024 rugpjūčio 21 KomentarasPILOTAS.LT

„Via Lietuva“ praneša, jog 22 kilometrų dviračių tako Kuršių nerijoje rekonstrukcija bus baigta anksčiau nei planuota – rugsėjo mėnesį. Ką tik dviratininkams atvertas atnaujintas dviračių

images_pulsas_foto_3960_laiva_ne_060700_e02_bra

STARTUOJA TRADICINIS „BURPILIS“: Istoriniai laivai Klaipėdoje atidarys Jūros šventę

2024 liepos 23Be komentarųPILOTAS.LT

Kurių mariose prasideda tradicinių ir istorinių laivų regata „Burpilis“. Laivai pirmiausia rinksis Nidoje, kur vyks pamario kultūros puoselėtojo Eduardo Jonušo garbei skirtas varžybų etapas. Šiemet

daikt_ne_240600_e01_xxx

DAIKTALIAVIMAS: Ievos Kotrynos Ski ir Ignės Narbutaitės instaliacija Preiloje

2024 birželio 7Be komentarųPILOTAS.LT

Vasarą Preiloje veiks Ievos Kotrynos Ski ir Ignės Narbutaitės instaliacija „Daikteliavimas“. Projektas gimė iš autorių asmeninio ryšio su Preila ir buvo inicijuotas jų rezidencijos Vilniaus

ziobr_ne_240400_e02_xxx

SAVAITGALĮ KVIEČIA „ŽIOBRINĖS“: Kuršių nerijoje – kulinarinė ir kultūrinė programa

2024 balandžio 26Be komentarųPILOTAS.LT

Pavasariu vėl padvelksiantį savaitgalį Neringa kviečia leistis į kulinarinę kelionę po Kuršių neriją – organizuoja „Žiobrines“. Šia proga bus kepami ypatingai paruošti, ant karklo vytelių

stude_ne_240400_e01_xxx

PAPLŪDIMIO OBJEKTAI: VDA Dizaino katedros studentų pasiūlymų Neringai ekspozicija

2024 balandžio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Neringos savivaldybėje pristatyti Vilniaus dailės akademijos (VDA) Dizaino katedros studentų kūrybinių dirbtuvių „Paplūdimio objektai“ rezultatai. Pagrindinė Biudžetinės įstaigos „Paslaugos Neringai“ inicijuotų dirbtuvių užduotis buvo sukurti

Neringa

NERINGOS SAVIVALDYBĖ IEŠKO: Architektūros skyriui reikia vyr.architekto ir vyr.specialisto

2024 kovo 21Be komentarųPILOTAS.LT

Neringos savivaldybės administracija ieško Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo (vyriausiojo architekto) bei šio skyriaus vyriausiojo specialisto. Pastarieji būtų atsakingi už architektūros, teritorijų planavimo ir

ambra_po_240300_e01_xxx

ARCHITEKTŪRINIAI MITAI IR GALVOSŪKIAI: Architekto A.Ambraso paskaita MO muziejuje

2024 kovo 21Be komentarųPILOTAS.LT

Lygiai prieš dešimtmetį, išleista pirmoji „Lapas“ knyga „Ambraso architektų biuras. Darbai 1998-2014“ uždavė leidyklos kryptį. Šiandien MO muziejuje architektas Audrius Ambrasas skaitys paskaitą „Architektūriniai mitai

foto_jonas_zukauskas

TARP FINALININKŲ: „Neringos miško architektūra“ varžosi dėl europinio prizo

2024 kovo 18Be komentarųPILOTAS.LT

Projektas „Neringos miško architektūra“ atrinktas tarp 50-ies šių metų Naujojo europinio bauhauzo (NEB) prizo finalininkų. Projektas nominuotas kategorijos „Čempionai“ temoje „Ryšio su gamta atkūrimas“. „Neringos

marin_ni_240300_tit_xxx

DIDŽIULIS VIEŠBUČIO KOMPLEKSAS NIDOJE: „Marina Nida“ gavo statybos leidimą

2024 kovo 72 KomentaraiPILOTAS.LT

Nidos centre planuojamo daugiafunkcio viešbučio komplekso „Marina Nida“ projektavimo darbai pasiekė finišo tiesiąją – projektui išduotas statybos leidimas. Tikimasi, kad anksčiau gyvenvietės centre buvusi gamybinė

knygu_vn_240200_e02_xxx

PRASIDEDA VILNIAUS KNYGŲ MUGĖ: Architektūra neliks nuošalėje

2024 vasario 20Be komentarųPILOTAS.LT

Šį ketvirtadienį sostinėje prasideda 24-oji Vilniaus knygų mugė. Šių metų renginyje ypatingas dėmesys skiriamas aktualijoms – karui Ukrainoje, knygų ateičiai, dirbtinio intelekto įtakai literatūrai aptarti.

drema_po_240200_e01_xxx

UŽ NUOPELNUS LIETUVAI: Prezidentūroje apdovanoti nusipelnę Lietuvos ir užsienio piliečiai

2024 vasario 19Be komentarųPILOTAS.LT

Minint Vasario 16-ąją, Prezidentūroje už nuopelnus ir Lietuvos vardo garsinimą apdovanoti Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiai. Tarp apdovanotųjų – pirmoji Ukrainos ponia Olena Zelenska, Vokietijos

Agnė Dautartaitė-Krutulė

KNYGOS MENO KONKURSAS: Pagrindinė premija – Agnei Dautartaitei-Krutulei 

2024 vasario 15Be komentarųPILOTAS.LT

Kultūros ministerija paskelbė kasmetinio Knygos meno konkurso laureatus – tradiciškai jie bus apdovanojami Vilniaus knygų mugėje, vasario 25 dieną. Pagrindinė metų premija paskirta Agnei Dautartaitei-Krutulei.

ambra_po_240200_e02_xxx

„LAPAS“ MINI 10-METĮ: Rytoj prasideda jubiliejinio ciklo programa

2024 vasario 131 KomentarasPILOTAS.LT

Bene architektūriškiausia Lietuvos leidykla „Lapas“ pažymi savo veiklos 10-metį. Leidybos 10-mečio paminėjimo programoje – audiovizualinė instaliacija, paskaitos MO muziejuje, Knygų mugės metu vyksiantys pristatymai ir

stinta_ne_240200_e01_xxx

ŠVENTINIS SAVAITGALIS NERINGOJE: Ekskursijos, kūrybinės dirbtuvės, stintų bombinimas

2024 vasario 12Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtais renginiais prasidėjęs ilgasis vasario savaitgalis Neringos svečius įsuks į edukacinių veiklų ir įvairiausių pramogų sūkurį, kvies ragauti ne tik šviežios