Sidnėjaus Taikomosios dailės ir mokslų muziejaus rekonstrukcijos konkursą, nurungęs 73 kolektyvus, laimėjo jungtinis firmų Prancūzijos ir Australijos kolektyvas. Ši rekonstrukcija bus didžiausia Australijos Naujojo Pietų Velso valstijos investicija į meną ir kultūrą nuo pat garsiosios Sidnėjaus operos (arch. J.Utzon)laikų.
KONKURSE DALYVAVO 74 AUTORIŲ KOLEKTYVAI
Naujojo Pietų Velso valstijos valdžia užsibrėžė Sidnėjaus Taikomosios dailės ir mokslų muziejų paversti įspūdingu šiuolaikinės architektūros vietoženkliu „Powerhouse Parramatta“ (liet. „Jėgainė Parramatta“). Tai bus pirmas kartas, kai valstijos kultūrinė valdžia įsikurs tokioje svarbioje Sidnėjaus vietoje. Čia taip pat veiks kūrybinė laboratorija, kurioje dirbs tyrinėtojai, mokslininkai, menininkai, studentai iš viso regiono. Įprastas muziejus persikūnys į įspūdingą multifunkcinį kultūros ir meno centrą.
Taikomosios dailės ir mokslų muziejaus rekonstrukcijos konkurse iš dalyvavo 74 projektuotojų kolektyvai iš įvairių pasaulio šalių, o jų sudėtyje – per 500 atskirų firmų. Britų kompanijos „Malcolm Reading Consultants“ surengtą konkursą laimėjo jungtinis „Moreau Kusunoki“ (Prancūzija/Japonija) ir „Genton“ (Australija) kolektyvas. Pasak vertinimo komisijos pirmininkės Naomi Milgrom, jų projektas atspindi valstijos bendruomenių įvairovę, aprūpina išskirtinėmis viešosiomis erdvėmis ir „Powerhouse Parramatta“ paverčia valstybiniu ir tarptautiniu traukos objektu. Konkurso finaliniame etape taip pat varžėsi: „AL_A“ (Jungtinė Karalystė) ir „Architektus“ (Australija); „Bernardes Architecture“ (Brazilija) ir „Scale Architecture“ (Australia); „BVN Architecture“ (Australija) ir „Carlo Ratti Associati“ (Italija); CHROFI su „Reko Rennie“ (abi Australija); „Steven Holl Architects“ (JAV) ir „Conrad Gargett“ (Australija).
PERMATOMA URBANISTINĖ SVETAINĖ
Nugalėtojų kolektyvas pasiūlė „jėgainės“ eksterjerą aptraukti išraiškingu konstruktyviniu tinklu, pro kurį miestiečiai galėtų matyti parodų fragmentus muziejaus viduje, o iš jo vidaus – atsivertų miesto ir upės vaizdai. Dėl šio plieninio tinklo apačioje pastatas bus konstrukciškai efektyvus, o dėl medinių konstrukcijų viršutinėje dalyje – tarsi ištirps erdvėje. Pagal autorių sumanymą, tai bus savotiška permatoma miesto urbanistinė svetainė. Pastatas taip pat padės atkurti prarastą miesto ryšį su upe.
Paryžiuje įsikūrusi architektūrinė firma „Moreau Kusunoki“ geriausiai žinoma laimėtu Helsinkio Guggenheimo muziejumi. Jos įkūrėjai anksčiau dirbo garsiose architektūrinėse kompanijose SANAA, „Kengo Kuma and Associates“, „Shigeru Ban Architects“, „Atelier Jean Nouvel“. Tarp naujausių šios firmos projektų – Bresto nacionalinis švyturio muziejus ir Paryžiaus Aukštojo teismo aikštė. Firma „Genton“ gimtinėje yra gerai žinoma ir yra gavusi daugybę kūrybinių apdovanojimų.
Parengta pagal „Malcolm Reading Consultants“ informaciją.
Titulinis pav.: „Powerhouse Parramatta“ (arch. „Moreau Kusunoki“, „Genton“), 1-oji vieta
JPN
( 2019-12-19 )
Galėtų būti ir daugiaaukštis parkingas.
mnmn
( 2019-12-18 )
kosmosas absoliutus