„Art deco“ ir tarpukario Kaunas – jau emblema tapęs žodžių derinys. Jį suprantame kaip modernybės sinonimą, nacionalinės dailės, architektūros ir dizaino kokybės simbolį. Meno istorikės Giedrės Jankevičiūtės paskaitoje bus galima sužinoti, kada atsirado ir ką reiškia terminas „art deco“, kuo art deco skiriasi nuo art nouveau, o svarbiausia – kaip art deco paveikė Lietuvos dailę, dizainą, architektūrą ir net miestiečių gyvenimo būdą.
Balandžio 9 dieną (antradienį) 18 val. Vilniaus dailės akademijos „Titanike“ (Maironio 3), Felikso Daukanto auditorijoje (Nr. 112) įvyks VDA Dailės istorijos ir teorijos katedros profesorės dr. Giedrės Jankevičiūtės paskaita „Art deco Lietuvoje“.
Tai proga pagilinti pažintį su įtakingu tarptautiniu stiliumi, sužinoti apie jo kelius į Lietuvą, dar kartą pasinerti į dinamišką modernėjančio Kauno istoriją ir atidžiau pažvelgti į lietuviškojo art deco kūrėjų palikimą. Paskaita supažindins su iš pirmo žvilgsnio gana skirtingais menininkais. Tarp jų – visiems girdėti Vladimiras Dubeneckis, Adomas Galdikas, Telesforas Kulakauskas, Kazys Šimonis, Stasys Ušinskas ir mažiau žinomi Jonas Juozas Burba, Barbora Didžiokienė, Halina Naruševičiūtė-Žmuidzinienė, Sofija Pacevičienė.
Paskaita „Art deco Lietuvoje“ yra paskaitų ciklo „Aktualioji dailėtyra“ dalis. Paskaitose katedros dėstytojai ir absolventai, VDA Dailėtyros instituto mokslininkai, kiti dailėtyros lauko profesionalai pristato naujausius tyrimus dailės istorijos, kolekcionavimo, naujausių šiuolaikinės dailės procesų srityje.
Norintieji dalyvauti paskaitoje kviečiame registruotis el. paštu dailetyra@vda.lt
Parengta pagal VDA Dailės istorijos katedros informaciją.