Vienas greičiausiai kintančių gyvenamosios aplinkos taršos šaltinių yra triukšmas. Kaip rodo patirtis, daugiabučių gyventojai dažnai kenčia nuo tarpaukštinėmis perdangomis sklindančio ir viršutinių kaimynų keliamo triukšmo.
Aukščiau gyvenančių kaimynų trepsėjimas, bumbsėjimas ir kaukšėjimas gali kelti daug nepatogumų ir net sveikatos sutrikimų.
Medikai pastebi, kad triukšmo poveikis žmogaus organizmui yra akivaizdus. Pats pavojingiausias yra nuolatinis triukšmas, kuris sukelia nervinę įtampą, stresą ir irzlumą, skatina ligų atsiradimą. Nuolat dirginama centrinė nervų sistema daugeliui individų sukelia stresinę būklę, pasireiškiančią nuolatiniais galvos skausmais, nepaaiškinamu nuovargiu ar mieguistumu, atminties pablogėjimu, sutrikusia klausa, širdies veiklos ir kraujo spaudimo pokyčiais.
Triukšmo mažinimas ir akustinio komforto didinimas šiuolaikiniuose būstuose yra labai aktuali, bet išsprendžiama užduotis. Dažniausiai butuose susiduriame su triukšmu, kuris sklinda iš kaimyninių būstų, todėl tarpaukštinių perdangų garso izoliavimo savybės yra labai svarbios, siekiant sumažinti nepageidaujamų garsų ar triukšmo.
Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ sukūrė specialiai tarpaukštinių perdangų garso izoliavimui skirtas akmens vatos plokštes PAROC SSB1, su kuriomis galima pasiekti aukštesnę nei reikalaujama garso klasę. Kambarių nuo virš jų esančių kitų butų patalpų garso klasė gali siekti B klasę, o kitų patalpų net ir A garso klasę.
GARSĄ IZOLIUOJANTI DAUGIASLUOKSNĖ PERDANGA
Plokštė PAROC SSB 1 yra nedegi, laikanti apkrovą ir puikiai smūgio garsą izoliuojanti plokštė iš akmens vatos.
Perdangose naudojamos PAROC SSB1 plokštės užtikrina patikimą smūgio garso izoliavimą ir padeda sukurti komfortišką gyvenamąją aplinką.
Tačiau yra viena sąlyga. Akustinį komfortą galima sukurti tik tuo atveju, jei visa perdangos sistema, visa konstrukcija bus įrengta teisingai ir kruopščiai laikantis tokios perdangos įrengimo reikalavimų.
GARSO IZOLIACIJOS MONTAVIMAS PERDANGOJE
Plokštė PAROC SSB 1 yra klojama ant biraus užpildo sluoksnio, dažniausiai įrengiamo iš smėlio ar smulkios frakcijos keramzito. Šiame sluoksnyje, jei yra numatyta projekte, gali būti montuojamos ir inžinerinės komunikacijos.
Smūgio garsą izoliuojančias plokštes reikia pradėti kloti nuo tolimiausių patalpos kampų, tokiu būdu sumažinant vaikščiojimą per jas montavimo metu. Prieš klojant plokštes, visu patalpos perimetru yra įrengiama vertikali juosta iš PAROC SSB 1 plokščių. Ši juosta yra tarpinė tarp išlyginamojo sluoksnio ir sienos ar pertvaros konstrukcijų.
Smūgio garsą izoliuojančios plokštės turi būti sudėtos be plyšių, o ant jų įrengiamas skiriamasis sluoksnis, kad apsaugotų izoliacines plokštes nuo betono ar skiedinio patekimo į tarpelius tarp plokščių.
Ant skiriamojo sluoksnio įrengiamas ne mažiau nei 50 mm storio armuotas betono ar skiedinio išlyginamasis sluoksnis, kuris ir sudaro pagrindą grindų apdailinio sluoksnio įrengimui.
Tik teisingai ir kruopščiai įrengta sistema užtikrina patikimą smūgio garso izoliavimą tarpaukštinėse perdangose ir didesnį akustinį komfortą būstuose.
Tam visada pasitarnaus „Paroc“ CAD brėžinių biblioteka. PR
S.D.
( 2019-03-14 )
Esu neseniai isbandes Paroko plokste SSB. Realiai veikia ir pasiteisina objekte.