Architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondas Nidoje kasmet rengia „zavišines“, kuriose renka geriausią metų rekreacinės architektūros kūrinį. Geriausiu 2017 metų rekreacinės architektūros objektu neseniai paskelbta VU Botanikos sodo laboratorijos pastato rekonstrukcija, suprojektuota vilniečių architektų Rolando Paleko, Barto Puzono ir Viliaus Lingės.
Nidoje įvyko architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondo 19-tas renginys. Čia surengtas simpoziumas „Kintančios perspektyvos“, atidaryta architekto Leonardo Vaičio kūrybos paroda, pristatyta knyga „Našlaičio patirtis“, pravesta pažintinė ekskursija.
Renginyje taip pat buvo pristatyti Lietuvos architektų sąjungos ir fondo skelbto konkurso „Geriausio 2017 metų rekreacinės architektūros kūrinys“ darbai. Geriausiu 2017 metų rekreacinės architektūros objektu paskelbta VU Botanikos sodo laboratorijos pastato rekonstrukcija, kurios autoriai – architektai Rolandas Palekas, Bartas Puzonas ir Vilius Lingė.
Į 2017 metų Geriausio rekreacinės architktūros titulą taip pat pretendavo Sanatorijos rekonstrukcija į poilsio paskirties pastatą Palangoje (arch. M.Rekevičienė, L.Rekevičius, I.Marcinonytė, M.Augaitytė, R.Stankevičiūtė, G.Bardauskaitė); Smiltynės jachtklubo elingų konversija (arch. M.Olšauskas, J.Cirtautaitė, I.Cicėnaitė, D.Cesiulis); Centrinių „Litexpo“ rūmų rekonstrukcija (arch. R.Palekas, B.Puzonas, A.Palekienė, D.Uogintė, R.Samackaitė); autobusų stotelė Vilniaus oro uoste (arch. T.Noreika), bendrabučio rekonstrukcija „Iternamas“ (arch. A.Pliučas, E.Skukauskienė, A.Syrusas); Sanatorinis kompleksas Birštone (arch. D.Jakubauskas, A.Vernys, A.Imbrasas, A.Imbrasienė); multifunkcinis kvartalas „Juozapavičiaus 13“ Kaune (arch. G.Natkevičius, L.Lebednykas, A.Rimšelis, E.Savodnikaitė, R.Pučka).
Parengta pagal Architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondo ir PILOTAS.LT informaciją.
Titulinė nuotrauka: Architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondas.
Pav.: VU Botanikos sodo laboratorijos pastato rekonstrukcija (arch. R.Palekas, B.Puzonas ir V.Lingė). Foto: Norbert Tukaj.
to Saulius M.
( 2018-10-26 )
Taip galima ir prekybcentrius pasiūlyti šiam konkursui-juk ten irgi būna poilsio t.y.“rekreacijos zonos“. Mano nuomone, šis konkursas tiesiog išsikvėpė.
Saulius M.
( 2018-10-25 )
Kritikuotojai, nepamirškite, kad pats Laboratorijos pastatas su darbinėmis patalpomis jame – kaip buvo, taip ir liko; ne tai pristatytas konkursui! O tai, kuo architektai Laboratorijos pastatą _papildė_ – skirta būtent rekreacijai, poilsiui: oranžerija pastato kairėje, sodas su poilsio erdve ant stogo, ir net tie žaliuojantys ‘volai’ priešais pastato langus (juk vien į juos žiūrėdamas jautiesi kaip poilsiaudamas). Na o dėl novatoriškumo, vertingumo – manau, niekas priekaištų neturite.
Poilsiaujame laboratorijoje
( 2018-09-17 )
Botanikos sodo laboratorijoje vyksta rekreacija?
Pritrūko kompetencijos?
( 2018-09-14 )
Gal klystu,bet susidaro įspūdis,kad gerb. vertinimo komisijai pritrūko kompetencijos,renkant „rekreacinės architektūros kūrinius“:
7.13. poilsio paskirties pastatai – pastatai skirti poilsiui (poilsio namai, turizmo centrai, kempingų pastatai, kaimo turizmo pastatai, vasarnamiai, medžioklės nameliai ir kiti poilsio pastatai);
o iš rinktas darbas veikiau priskirtinas:
7.11. mokslo paskirties pastatai – skirti švietimo ir mokslo reikmėms: institutai ir mokslinio tyrimo įstaigos, observatorijos, meteorologijos stotys, laboratorijos (išskyrus gamybines laboratorijas), bendrojo lavinimo, profesinės ir aukštosios mokyklos, vaikų darželiai, lopšeliai ir kiti pastatai;
STR 1.01.03:2017 „Statinių klasifikavimas“
Litexpo rūmų rekonstrukcija ,autobusų stotelė irgi priimti vertinimui,kaip „rekreacinės architektūros“ kūriniai?