Minint Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną, Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje atidaroma jaunesnės kartos skulptoriaus Tautvilo Povilionio paroda „Kamerinė skulptūra“. Autorius parodą skiria savo tėčiui diplomatui Vidmantui Povilioniui, kuris 1973-1974 metais dabartinio muziejaus patalpose buvo tardomas okupantų ir kalėjo už tai, kad myli laisvę.
Rugpjūčio 23 dieną (ketvirtadienį) 18 val. Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje (Aukų g. 2a, Vilnius) įvyks T.Povilionio parodos „Kamerinė skulptūra“ atidarymas. Renginį įgarsins „Ratolai“ ir „Blezdinga“. Parodoje eksponuojami kiek anksčiau sukurti autoriaus darbai, kurie jau buvo pristatyti bendrose parodose ar meniniuose projektuose ir konkursuose, ir nauji, dar niekur nerodyti. Tai pirmoji skulptūros kūrėjo asmeninė paroda.
„Kai sužinojau apie galimybę rengti parodą Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje, labai apsidžiaugiau, nes tikrai turėjau kūrinių, kurie tiktų šio muziejaus erdvėms ir atitiktų jo tematiką. Ši vieta liūdna, bet ji liudija daug daugiau nei liūdesys. Ir ši paroda ne apie liūdesį. Žmonių, kuriems ne savo valia teko čia atsidurti, likimai įpareigoja. Laisvės troškimas, asmeniniai ir istoriniai sprendimai, paprastumas ir didybė, pasirinkimai, praeitis, kurianti šiandieną, pasididžiavimas… Šios ir daugybė kitų sąsajų apima mąstant apie šias mažas erdves. Ir, žinoma, įkvėpimas ir dėkingumas. Esu dėkingas tiems žmonėms, kurių nepavyko palaužti net jėgai, palaužusiai milijonus, kurie neatsisakė savo idėjų, supratimo, sveiko proto, kūrybiškumo, laisvės siekio. Be šių žmonių parodos tikrai nebūtų buvę. Tikiuosi, kad ši paroda paskatins žiūrovą su dėkingumu pažvelgti į mūsų praeities didvyrius ir su įkvėpimu – į ateities kūrimą“, –pasakoja žinomos dainininkės Veronikos Povilionienės ir diplomato Vidmanto Povilionio sūnus.
T.Povilionio paroda „Kamerinė skulptūra“ Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje veiks iki rugsėjo 30 dienos.
Parengta pagal Lietuvos Gyventojų Genocido ir Rezistencijos tyrimo centro informaciją.
Pav.: „Kamerinė skulptūra“, T.Povilionis.
Anonimas
( 2018-09-28 )
Ačiū pilotui už straipsnį