Viena Honkongo projektuotojų studija neseniai išplėtojo originalią „mikronamų“ koncepciją. Pagal ją, mažai kainuojantys būstai būtų įrengiami standartiniuose gelžbetoninių vamzdžių segmentuose ir taip galėtų ženkliai prisidėti sprendžiant Honkongą nūnai krečiančią būstų krizę.
Studijos „James Law Cybertecture“ eksperimentinis projektas „OPod Tube Housing“ skirtas spręsti opią Honkongo įperkamo būsto problemą. Pirmiausia jaunimui skirti neįprasti būstai būtų įrengiami 2,5 m skersmens standartinių gelžbetoninių vamzdžių segmentuose, kurie metams ar keliems patenkintų vieno ar poros įprasto būsto neįperkančių gyventojų poreikius. 9,29 m² ploto būstuose su stiklinėmis durimis ir elektroniniais užraktais sutilptų gyvenamoji erdvė, virtuvė ir vonia. Jų pramoninio dizaino interjeruose taip pat būtų įrengti universalūs erdvę taupantys baldai, o stilinės durys – atliktų ir lango funkciją.
Dar vienas eksperimentinių būstų „OPod Tube Housing“ privalumas – galimybė per itin trumpą laiką juos sukrauti į mažaaukščius modulinius namus. Apie 20 tonų sveriantys moduliai yra pakeliami vidutinio dydžio kranais, todėl galėtų gana paprastai užpildyti įvairias laisvas Honkongo centrinės dalies urbanistines tuštumas – tarpus tarp jau stovinčių namų, po tiltais ir kt. Beje, tokius namus galima būtų ne tik operatyviai pastatyti, bet ir esant poreikiui, vėliau nugabenti į kitą vietą. Beje, studija„James Law Cybertecture“ jau yra įrengusi ir tokio būsto prototipą.
Paskaičiuota, kad vienas toks mikrobūstas atsieitų apie 12.500 eurų, o jo nuoma – kainuotų mažiau nei 350 eurų per mėnesį. Palyginti, dabar mažiausia butuko nuomos kainą Honkongo centre už tą patį laikotarpį siekia net 1.700 Eur.
Parengta pagal „James Law Cybertecture“ informaciją.
Pav.: „James Law Cybertecture“ .