Vilniaus dailės akademijos (VDA) galerijoje „Akademija“ atidaroma kauniečio menininko Eimučio Markūno personalinė paroda „Miesto spalvinis kodas“. Netikėtumu ir ekspresija grįstos didelio formato tapybos plokštumos yra skirtos skirtingų, unikalių Kauno miesto rajonų atmosferai ir nuotaikai perteikti. Vietoje įprastos tapybos drobės tam naudojamos OSB plokštės čia dengiamos aerozoliniais, emaliniais, akriliniais dažais.
Lapkričio 27 dieną (pirmadienį) 17 val. VDA galerijoje „Akademija“ (Pilies g. 44, Vilnius) įvyks menininko E.Markūno personalinės parodos „Miesto spalvinis kodas“ atidarymas. Naujausi E.Markūno tapybos kūriniai pavadinimu „Miesto spalvinis kodas“ gali šiek tiek nustebinti. Jei bandytume prisiminti, kada menininko kūryboje matėme tiek spalvų ir jų derinių, reiktų gerokai pasukti galvą. Pats E.Markūnas sako, kad serija „Miesto spalvinis kodas“ jam leido iš naujo prisiliesti prie spalvos, jos materijos ir metafizikos, tačiau vis dėlto ne spalva ir ne miestas yra svarbiausi šios serijos kūriniuose, bet transformacija, perdirbinys (remake‘as), kodas.
Konkrečių referencijų į realybėje egzistuojančias erdves ar objektus kūriniuose visgi nerasime. Nors paties miesto motyvas yra beveik visiškai abstrahuotas ir veikia tik kaip atpsirties taškas, pagrindas improvizacijai ar įkvėpimo šaltinis, miesto įvaizdis ir dvasia vis dėlto skleidžiasi kiek kitokiu, materialiu rakursu. Menininkas kūrybos priemones renkasi ne iš dailės srities, bet dažnai buityje sutinkamas medžiagas. Konkrečių Kauno vietų vizualų turinį neatpažįstamai perdirbęs menininkas jį užkoduoja ir, pateikdamas tai kaip alternatyvią realybę, tarsi sukuria terpę simboliniam, dvasiniam pabėgimui nuo miesto triukšmo, vizualios taršos. Tik kur ne kur išnyrantys ženklai – batų pėdsakai, automobilio kėbulas ar praskrendantis paukščių pulkas – dar primena apie civilizaciją ir mus supančią tikrovę.
Eimutis Markūnas baigė monumentaliosios dailės studijas ir aktyviai dirbo šioje srityje daugiau nei 20 metų, tačiau jis niekada savęs vien tik su ja netapatino. Menininkas, tarsi alchemikas, visada mėgo maišyti įvairias medžiagas ir technikas. Kūrybiniuose ieškojimuose jis išbandė fotografiją, instaliaciją, objekto bei vaizdo meno priemones, kuriomis įgyvendino ne vieną šiuolaikinio meno kūrinį, kalbantį emigracijos, globalizacijos, tapatybės, laikinumo ir kt. temomis.
Parodą remia Kauno miesto savivaldybė ir LDS galerija „Meno parkas“.
Paroda „Miesto spalvinis kodas“ galerijoje „Akademija“ veiks iki gruodžio 9 dienos.
Parengta pagal Vilniaus dailės akademijos informaciją.