Nacionalinėje dailės galerijoje rengiama kultūros paveldo vadybai skirta tarptautinė konferencija. Renginyje dalyvaujantys Norvegijos, Lenkijos, Slovakijos ir Estijos šalių atstovai dalinsis savo šalių patirtimi ir laimėjimais šioje srityje.
Lapkričio 16 dieną (ketvirtadienį) 13 val. Nacionalinės dailės galerijos (Konstitucijos pr. 22, Vilniuje) auditorijoje „EEA Grants Culture Lithuania“ ir Kultūros ministerija organizuoja konferenciją „Kultūros paveldas ir savivaldybės. Efektyvios vadybos link“ . Renginys vyks anglų kalba su sichroniniu vertimu į lietuvių kalbą. Numatoma konferencijos pabaiga 17 val. Po renginio vyks neformalios diskusijos.
Viešosios politikos analitikas ir vertintojas D.Žeruolis konferencijoje apžvelgs dabartinę situaciją Lietuvoje, pateikdamas įžvalgas apie Lietuvos gyventojų kultūros įpročius, taikomą paskatų sistemą ir investicijas į kultūros paveldo apsaugą, remdamasis 2014-2017 metais atliktų tyrimų rezultatais.
Konferencijoje patirtimi taip pat dalinsis Norvegijos, Lenkijos, Slovakijos ir Estijos šalių specialistai, kurie pristatys sėkmingas kultūros paveldo apsaugos ir vadybos praktikas.
Norvegijos ir Lenkijos atstovai pateiks bendrą projektą „Home“, paskatinusį savivaldybes į paveldo objektus žvelgti kaip į resursus, galinčius reikšmingai prisidėti prie vietos plėtros, geresnių galimybių vietos bendruomenei sukūrimo. Taip pat bus pristatytas Norvegijoje neseniai atliktas kultūros paveldo ekonominio poveikio vertinimo tyrimas, kuris turėtų geriau suprasti investicijų į kultūros paveldą reikšmę. Slovakijoje įgyvendinto projekto „Pro Monumenta“ pavyzdys žada atkleisti kaip investicijos į prevenciją, monitoringą ir paveldo objektų valdytojų konsultavimą leidžia užtikrinti ilgalaikę ir tvarią kultūros paveldo apsaugą, padedančią išvengti brangiai kainuojančių tvarkybos darbų ateityje.
Konferencijoje taip pat bus pristatytos Taline įgyvendinamos daug lėšų nereikalaujančios, paprastos, tačiau reikšmingus pokyčius lemiančios paveldo apsaugos iniciatyvos – Tvarios renovacijos ir informacijos centro (SRIK) įkūrimas, „fasadų pasai“ ir kt.
Beje, renginys skirtas ne vien savivaldybių bei už kultūros paveldą atsakingų institucijų atstovams, bet ir plačiajai visuomenei, šioje srityje dirbantiems specialistams. Norintieji dalyvauti, turi registruotis.
Renginys finansuojamas Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteino paramos ir Lietuvos biudžeto lėšomis pagal Kultūros ministerijos programą „Kultūros ir gamtos paveldo išsaugojimas ir atgaivinimas“.
Parengta pagal „EEA Grants Culture Lithuania“ informaciją.