Vilniaus dailės akademijos meno kolonijoje, Nidoje rytoj startuoja paveldosaugos vasaros mokykla „Kultūriniai kraštovaizdžiai“, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas kultūrinių kraštovaizdžių temai. Vasaros mokykloje dalyvauja 15 atrinktų paveldosaugos, architektūros, meno istorijos specialistų bei studentų. Visos teorinės paskaitos yra atviros visuomenei.
Nuo rugpjūčio 5-osios iki 12 dienos Nidos meno kolonijoje veiks paveldosaugos vasaros mokykla „Kultūriniai kraštovaizdžiai“. Bendradarbiaujant su Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija ir Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu, projektą „Kultūriniai kraštovaizdžiai“ tikimasi paversti kasmetiniu renginiu.
VDA Nidos meno kolonija įsikūrusi Kuršių nerijos nacionaliniame parke, o tai ideali vieta, įrašyta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, tad tikimąsi, kad visos praktinės vasaros mokyklos užduotys bus siejamos būtent su šia vietove. Profesionalus išskirtinės visuotinės vertės (angl. Outstanding Universal Value) ir UNESCO Pasaulio paveldo statuso išmanymas užtikrina tinkamą Pasaulio paveldo vietų apsaugą ir jų perdavimą ateities kartoms. Todėl pagrindinis vasaros mokyklos tikslas yra ugdyti su UNESCO Pasaulio paveldo klausimais susijusius gebėjimus. Siekiant įgyvendinti šį tikslą, tarptautiniai ekspertai ir dėstytojai vasaros mokyklos metu ves specializuotas paskaitas, seminarus ir praktinius užsiėmimus.
Mokyklos sesijų metu bus tyrinėjami klausimai susiję su 3 tematinėmis grupėmis – tai kultūriniai kraštovaizdžiai, nematerialus kultūros paveldas bei kultūrinių kraštovaizdžių interpretacijos ir komunikacijos aspektai. Su kultūrinių kraštovaizdžių teorija ir valdymu supažindins tarptautinės paminklų ir paminklinių vietovių tarybos (ICOMOS) prezidentas P.Laureano iš Italijos. Bendrus kultūros paveldo vertybių interpretavimo, aiškinimo ir komunikacijos principus, tokius kaip visuomenės supratimas, konfliktų sprendimas, lankytojų patirtys, apžvelgs tarptautiniai komunikacijos ekspertai Susan C.Fahi ir P. Huxley Phillipson iš Didžiosios Britanijos. Nematerialaus kultūros paveldo teoriją ir sąvokas pristatys Latvijos kultūros akademijos mokslų daktarė A.Vaivade, kurią tarptautinės praktikos pavyzdžiais papildys tarptautinės paminklų ir paminklinių vietovių tarybos (ICOMOS) tarptautinio mokslinio nematerialaus kultūros paveldo komiteto viceprezidentė C.Arokiasamy iš Didžiosios Britanijos.
Parengta pagal Nidos meno kolonijos informaciją.