Uostamiesčio savivaldybė ką tik aptarė planus atkuriamoje Klaipėdos pilies šiaurinėje kurtinoje įrengti muziejaus ekspoziciją. Čia numatoma suformuoti 2 naujas erdves, kuriose bus pristatomos interaktyvios ekspozicijos, skirtos XIV–XVII amžiaus Klaipėdos pilies ir miesto archeologijai.
Šiuo metu vyksta Klaipėdos pilies šiaurinės kurtinos atkūrimo darbai, kuriuos numatoma pabaigti 2018 kitų metų viduryje. Projektuotojas – „Uostamiesčio projektas“, rangos darbus vykdo – UAB „Pamario restauratorius“.
Su Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktoriumi J.Geniu neseniai susitikę Klaipėdos savivaldybės specialistai sutarė, kad netrukus bus imamasi ekspozicijos projekto parengimo. J.Genys informavo, kad apie vizijas, kas ir kokiu būdu naujose erdvėse galėtų būti eksponuojama, jau diskutuota su archeologais ir kitais specialistais, tačiau idėjos dar bus gryninamos, o tinkamiausi variantai surasti rengiant pačios ekspozicijos projektą.
Pirmoji ekspozicinė salė, kurią ir tikimasi įrengti kartu su šiaurinės kurtinos atstatymo darbų pabaiga, būtų dedikuota archeologijai. Ekspozicine ašimi pačioje salėje galėtų tapti atvertas XIV–XVI a. medinis gatvės grindinys. Šioje salėje būtų eksponuojami archeologiniai radiniai: didžiausia Europoje vienoje vietoje rasta žvejybinių kabliukų kolekcija, XV a. labai retų sidabrinių dirbinių kolekcija, XIV–XV a. klaipėdiečių papuošalai. Norima pasitelkti ir interaktyvias priemones: naudojantis kompiuteriniais terminalais lankytojai galėtų pasijusti tikrais archeologais ir pasinerti į archeologinių tyrimų pasaulį, susipažinti su gintaro prekybos, gavybos ir apdirbimo tema.
Klaipėdos pilies ir bastionų komplekso atgaivinimas atliekamas įgyvendinant projektą „Klaipėdos pilies ir bastionų komplekso restauravimas ir atgaivinimas“. Šiaurinės kurtinos atgaivinimo projektas finansuojamas iš savivaldybės biudžeto lėšų. Bendra projekto vertė – 4,5 mln. eurų.
Parengta pagal Klaipėdos savivaldybės informaciją.
Nuotrauka: Klaipėdos savivaldybė.