Sostinėje ką tik oficialiai atidarytas ir pristatytas buvusio karinio poligono vietoje kuriamas technologijų parkas „Vilnius Smart Park“. Šio valstybiniu laikomo projekto tikslas – per 5 metus sukurti mokslo, technologijų ir inovacijų platformą, išmanųjį parką. Parko teritorijos plėtros prioritetinės kryptys: energetika ir tvari aplinka, sveikatos technologijos ir biotechnologijos, robotika, informacinės ir ryšių technologijos.
PAGRINDINIS AKCENTAS – INOVATYVUMAS
Planuojama, kad nuo Vilniaus centro 8 km nutolusioje Vismaliukų teritorijoje jau 2022 metais bus įkurti 6 klasteriai, sukurta 1.000 naujų darbo vietų, pritraukta mažiausiai 20 inovatyvių smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių, įkurtos 2 mokslo ir studijų institucijos arba jų filialai, įrengtas 2.000 m² verslo inkubatorius, paruošti ir įrengti 3 ha ir 1.000 m² viešųjų erdvių plotai, išvystyti inovatyvūs produktai, technologijos ar gauti patentai, atitinkantys tarptautinį lygį.
Apie 24 ha parke numatyta daugiau nei 20 pastatų. Šuo metu į „Vilnius Smart Park“ jau investuota kiek daugiau nei 4 mln. Eur. – sukurta infrastruktūra, veikia 2 klasteriai.
Projektą plėtoja Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Start Vilnius“ ir Ūkio ministerijos ir Vilniaus miesto savivaldybės viešoji įstaiga „Šiaurės miestelio technologijų parkas“.
PROJEKTĄ ĮGYVENDINS 2 ETAPAIS
Projektas „Vilnius Smart Park“ bus įgyvendinamas 2 etapais. Pirmojo etapo laikotarpiu (2016–2017 m.) planuojama išvystyti apie 15 proc. teritorijos. 2016 metų kovą Ūkio ministerija Lietuvos Respublikos Vyriausybės vardu pasirašė įgyvendinimo sutartį su projekto plėtotojais – Vilniaus miesto savivaldybės įmone „Start Vilnius“ bei Ūkio ministerijos ir Vilniaus miesto savivaldybės viešąja įstaiga „Šiaurės miestelio technologijų parkas“. Šuo metu į „Vilnius Smart Park“ jau investuota apie 10 mln. Eur. Teritorijoje yra sukurta infrastruktūra, išnuomotos pirmosios buveinės – veikia 2 klasteriai, yra susidomėjusių Lietuvos bei užsienio investuotojų, planuojančių įsikurti parke. Šiuo metu projekto plėtotojai formuoja inovacijų paramos bei kitų paslaugų paketą būsimiems investuotojams.
2-ojo etapo laikotarpiu (2018– 2022 m.) planuojama išplėtoti kitą (apie 85 proc.) teritorijos dalį. Šalia aktyvios investuotojų plėtros bus statomas ir įrengiamas 2.000 m²verslo inkubatorius, paruošti bei įrengti 3 ha ir 1.000 m² viešųjų erdvių plotai, aktyviai organizuojami technologijų pažangos ir inovacijų populiarinimo renginiai, teikiamos konsultacijos bei kitos inovacijų paramos paslaugos.
REDAKCIJA APGAILESTAUJA, kad nenurodė čia publikuojamo objekto autorių pavardžių, kadangi šios publikacijos pirminis šaltinis tokių duomenų nepateikė. Redakcija bus dėkinga padėjusiems objekto metrikos duomenis papildyti, nurodant architektų pavardes.
Parengta pagal Vilniaus savivaldybės informaciją.