Panevėžyje neseniai pristatyta tapytojo, grafiko, rašytojo, knygų iliustratoriaus, performansų autoriaus Stasio Eidrigevičiaus menų centro idėja. Tarptautiniu mastu žinomas menininkas, įvairiose pasaulio šalyse surengęs daugiau kaip 100 individualių parodų, miestui dovanoja savo įspūdingą menų kūrinių kolekciją. Planuojama, kad kuriamas menų centras taps naujuoju Aukštaitijos sostinės simboliu.
AŠIS – S.EIDRIGEVIČIAUS DRBŲ EKSPOZICIJA
Iš Panevėžio rajono kilęs žinomas menininkas Stasys Eidrigevičius kartu su Panevėžio miesto meru Ryčiu Račkausku ką tik pasirašė ketinimų protokolą, kuris turėtų tapti pagrindu kuriant menų centro projektą. Šis menų centras veiks kaip interaktyvi multifunkcinė bendravimo erdvė, kurioje žiūrovai susipažins su S.Eidrigevičiaus darbų ekspozicija, plataus spektro parodomis, dalyvaus seminaruose, paskaitose, kūrybinėse dirbtuvėse, meistriškumo pamokose, performansuose, meninėse akcijose.
„S.Eidrigevičiaus menų centras, kurio ašis – maestro kolekcija, visuomenei tinkamai pristatys profesionalųjį meną. Centre planuojamos įrengti moderniai, jaukiai įrengtos funkcinės zonos, poilsio erdvės, atviro tipo skaitykla, dailės studija, media menų terminalas, universali multifunkcinė salė-forumas, kavinė. Šiam objektui keliami aukščiausi reikalavimai – norime, kad jis taptų miesto simboliu, kuriame apsilankyti norėtų kiekvienas svečias“, – pasakojo miesto meras R.Račkauskas.
Renginyje dalyvavusi Ministro Pirmininko patarėja Auksė Kontrimienė išreiškė palaikymą tokiam menų centrui ir teigė, kad jį pavyks įgyvendinti vietos ir šalies valdžios pastangomis. S.Eidrigevičiaus menų centro idėjai pritaria Nacionalinės dailės galerijos vadovė dr. Lolita Jablonskienė, Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus direktorius Osvaldas Daugelis, Lietuvos dailės muziejaus pavaduotojas strateginiam planavimui, plėtrai ir vadybai, Vilniaus paveikslų galerijos vedėjas Vytautas Balčiūnas.
TARPTAUTINĖS REIKŠMĖS PROJEKTAS
Vienas žinomiausių šiuolaikinių lietuvių dailininkų S.Eidrigevičius yra surengęs daugiau kaip 100 individualių parodų įvairiose pasaulio šalyse. Šis menų centras, anot dailininko, taps jo ir Panevėžio bendrystės simboliu. „Jau daugiau nei metus gyvename šiuo projektu. Jei pavyks suburti veiklią grupę, turėsime puikų rezultatą. Tikiuosi, kad sukursime tarptautinės reikšmės objektą, kokio Lietuvoje dar nėra. Jis ne tik pritrauks Lietuvos ir užsienio turistų, bet ir kels patį miestą“, – pažymėjo S.Eidrigevičius.
Planuojama, kad realūs menų centro įkūrimo darbai turėtų būti pradėti jau kitų metų pirmoje pusėje. Konkrečios investicijų į menų centrą apimtys paaiškės atlikus galimybių studiją. Teigiama, kad idėjos įgyvendinimas galėtų būti finansuojamas su ES fondų pagalba, Savivaldybės lėšomis ir iš Valstybės investicijų programos.
Beje, vienas S.Eidrigevičiaus vardo muziejus jau yra. Lietuvių menininkui ir japonų dailininkei Hiroko Mori skirtas muziejus jau senokai veikia Japonijos Hokaido prefektūros Otaru mieste.
Parengta pagal Panevėžio savivaldybės informaciją.