Kitų metų pradžioje įsigalioja naujos redakcijos Statybos įstatymas. Vienas iš jo inspiruojamų pasikeitimų – sutrumpėjęs kelias gauti specialiuosius architektūros, paveldosaugos ir saugomos teritorijos tvarkymo ir apsaugos reikalavimus. Nuo sausio 1-osios šie reikalavimai net nebebus privalomi.
Specialiuosius architektūros, paveldosaugos ir saugomos teritorijos tvarkymo ir apsaugos reikalavimus statinio projektui rengti dabar išduoda net trys atskiros institucijos: architektūros – savivaldybės administracija, paveldosaugos – Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, saugomos teritorijos tvarkymo ir apsaugos – saugomos teritorijos direkcija. Nuo kitų metų sausio 1 dienos, įsigaliojus naujos redakcijos Statybos įstatymui, situacija pasikeis. Mat naujos redakcijos Statybos įstatymas numato, jog visus šiuos specialiuosius reikalavimus išdavinės viena institucija – savivaldybė. Taip pat šis įstatymas nustatyto per kiek laiko šie reikalavimai turi būti išduoti ir kaip sprendžiami ginčai dėl jų.
Aplinkos ministerijos teigimu, didžiausia naujovė – jog visi šie specialieji reikalavimai nebebus privalomi. Tai yra, ar jų reikia spręs pats statytojas arba projektuotojas. Vis dėlto statinio projektai turės atitikti įstatymų, kitų teisės aktų, normatyvinių statybos techninių dokumentų reikalavimus, galiojusius specialiųjų reikalavimų išdavimo dieną. Praėjus 5 metams nuo jų išdavimo ir tais atvejais, kai jie nebuvo išduoti, projektai turės atitikti reikalavimus, galiojusius tą dieną, kai buvo pateiktas prašymas išduoti statybą leidžiantį dokumentą, kuris buvo priimtas.
Parengta pagal Aplinkos ministerijos informaciją.