Pačioje Kauno senamiesčio širdyje stūksančioje Šv. apašt. Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje įsibėgėjo tvarkybos darbai. Gotikos, renesanso, baroko, klasicizmo ir istorizmo bruožų turinčio paties Vytauto Didžiojo funduoto sakralinio pastato pavidalas jau greitai įgaus daugiau autentikos – šiuo metu atkuriamas jo ankstyvojo laikotarpio čerpinis stogas.
Kauno Šv. apašt. Petro ir Povilo arkikatedra bazilika jau senokai remontuojama, restauruojama, konservuojama. Jos ankstyvojo laikotarpio stogo atkūrimas molinėmis čerpėmis – dalis projekto (PV A.Prikockienė), apimančio ir medinių konstrukcijų tvarkybą, palėpės bei bokšto pritaikymą turizmo reikmėms, vidaus sienų, lubų ir dekoruotų paviršių restauravimą. Pagal Jungtinės veiklos sutartį darbus atlieka UAB ,,Mitnija“, UAB ,,Senamiesčio restauratoriai“ ir UAB ,,Enero“. Darbus šiame kultūros paveldo objekte savo lėšomis pradėjo vykdyti patys rangovai, o vėliau – tikimasi gauti ES struktūrinių fondų paramą.
Kauno arkikatedra bazilika – didžiausia bažnyčia Kaune ir viena iš didžiausių šventovių Lietuvoje. Jos ilgis – 84 metrai, plotis – 34 metrai, aukštis – 28 metrai, o pietvakarių kampe esančio masyvus Renesanso stiliaus bokšto aukštis – 55 metrai. Ypač vertingi jos zakristijos pirmojo ir antrojo aukštų krištoliniai skliautai (XV a. pab.). Šios vėlyvosios gotikos dekoratyvios konstrukcijos išmūrijimas kiekvienam statytojui būdavo aukščiausios meistrystės liudijimas. Juolab, kad katedros skliautai yra vieni iš plačiausių skliautų Europoje.
Greta stogo tvarkybos darbų arkikatedroje bazilikoje vyksta ir Sopulingosios Švč. Mergelės Marijos altoriaus skulptūros, lipdybos ir architektūrinių paviršių konservavimas, restauravimas. Pastarieji darbai vykdomi Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos skirtomis lėšomis.
Parengta pagal Kultūros paveldo departamento informaciją.
Užpelkis
( 2016-08-08 )
Kad tik Europos centrinis bankas nepritrūktu dvasios spausdinti nieko nepadengtus euroelektroninius eurus… Dabar jų kas mėnesį išmeta į rinką po 80 milijardų ! Iš jų ir finansuojami tokie projektai. Čerpės bus pagamintos Vakaruose, darbo jėga vietinė. O kaip kitaip ? Čia svarbu tik „padažą“ sugalvoti: pvz. „Jono Pauliaus II piligrimystės kelias“. Po to stebimasi, kad kainos kyla, kalafiorai 5 eur/kg kainuoja. Infliacija didžiulė, bet kito kelio nėra – vartojimo karuselė užsukta ir ji vis greitėja. Bet mums malonu, kad Kauno senamiestis pagražės.