images_phocagallery_4240_atcat_diza_1601_4240_e10

LIETUVIŠKO DIZAINO SALA://DIZAINERIŲ DUETAS SKRODŽIA TARPTAUTINIUS VANDENIS

Dizaineriai I.Malafej ir A.Sukarevičius, foto: etc. etc.

Lietuvos dizaineriai nebėra kukliai dirbančios pilkos pelės, vienos su kitomis konkuruojančios vien „savo kieme“. Juos vis dažniau galime pastebėti skrodžiančius tarptautinį dizaino vandenyną – ne tik dalyvaujančius, bet ir laiminčius tarptautinių dizaino konkursų prizines vietas, apdovanojamus prestižinėmis tarptautinėmis dizaino premijomis, besipuikuojančius užsienio dizaino žurnalų puslapiuose. Vieni ryškiausių iš jų –  po tarptautinius dizaino vandenis jau kelerius metus drąsiai braidžiojantis jaunų ir talentingų lietuvių dizainerių Arūno Sukarevičiaus ir Inesos Malafej kūrybinis duetas „etc.etc.“.

IŠSIVADUOJAME IŠ KOMPLEKSŲ

Atėjo laikas nusikratyti metų metus kamavusio nepilnavertiškumo komplekso, jog mažos šalies kūrėjai dizaino pasaulio sužavėti, būti jam įdomūs yra nepajėgūs. Šį stereotipą pastaraisiais metais paneigia vienas po kito pasipylę įvairūs tarptautiniai dizaino apdovanojimai bei prizai. PILOTAS.LT yra aprašęs keletą iš jų: skelbėme, jog Australijos kompanijos „Urbancollective“ modulinių namų idėjų iššūkio turnyre jaunas lietuvių kolektyvas (R.Barisaite, A.Lizdenis ir L.Vizbaras) prasibrovė tarp 15 geriausių turnyro darbų; kad perspektyvi lietuvių dizainerė Eglė Ugintaitė laimėjo prestižinį tarptautinį pramoninio dizaino konkursą „Fujitsu Design Award“; kad dizaineris T.Jankauskas su 2039 prototipiniu modeliu „Porsche Type 64“ nuskynė dizaino apdovanojimą „Red Dot“ ir kt. Tarptautinio dizaino vandenyne žybtelėjimų skaičiumi visgi išsiskiria dizainerių Arūno Sukarevičiaus ir Inesos Malafej duetas „etc.etc.“. Mat pastarųjų jaunų kūrėjų vardai užsienio apdovanojimų bei žurnalų puslapius pastaruosius kelerius metus „kutena“ nuolat. Lietuvos pramoninio dizaino kontekste jie išsiskiria ne vien talentu, bet ir nuoseklumu bei nepriekaištinga kuriamo dizaino kokybe.

ĮSKRIEJO TARSI KOMETA

PILOTAS.LT į šiuos dizainerius dėmesį atkreipė prieš beveik 4 metus, kai perspektyvi jauna dizainerė Inesa Malafej į tarptautinę dizaino erdvę tarsi kometa įskriejo su praktiško rašomojo stalo projektu „My Writing Desk“ (liet. „Mano rašomasis stalas“). Su šio stalo koncepcija 2012 metais ji pelnė prestižinį dizaino apdovanojimą „iF“ („iF Design Awards“), kurio lietuvių dizaineriai iki tol dar neturėjo… Beje, po dviejų metų pastarasis kūrinys nuskynė ir kito prestižinio tarptautinio dizaino apdovanojimo – „Red Dot“ – laurus, o praktiškumo siekis būdingas ir vėlesniems šių dizainerių kūriniams.

Sėkmingai baigę Vilniaus dailės akademijos studijas ir Karališkoje Danijos akademijoje toliau į dizaino paslaptis panirę šiedu Lietuvos dizaineriai yra įkūrę dizaino studiją „etc.etc.“, kurią iš karto pastebėjo tarptautinė pramoninio dizaino mašina – per pastaruosius dvejus metus su ja bendradarbiavo net kelios žinomos tarptautinės kompanijos. Atrodo, kad lietuvių dizaineriai surado savitą būdą sujungti tradicijas, pažangias pramoninio dizaino tendencijas ir šiuolaikinės visuomenės poreikius.

Savo kūryboje jie naudoja įprastas natūralias medžiagas, paprastas formas, tačiau kažkaip sugeba jas paversti progresyviomis. Surasti originalų, tačiau funkcionalų bei universalų sprendimą, kuris galiausiai pavirsta išgrynintu pramoninio dizaino kūriniu. „Kurdami objektus mes atiduodame pagarbą amatams, tradicijoms ir evoliucijai. Juospritaikydami šiandienos aplinkai, technologijoms ir visuomenei, mes tuo pat metu ieškome kaip paversti juos naujais, geresniais, skirtingais,“, – savo kūrybinę filosofiją atskleidžia kūrėjai. Kad tai yra ne tušti žodžiai vienas po kito byloja patys darbai.

DIZAINAS ATSPINDI FILOSOFIJĄ

Dizainerių dueto „etc.etc.“kūrybos filosofiją atspindi ir prieš porą metų sukurta ergonomiškų baldų serija „Bay Light“, tuomet laimėjusi „Gero dizaino“ apdovanojimą. Kaip jau rašė PILOTAS.LT, šį dizainerių A.Sukarevičiaus ir I.Malafej kūrinį neseniai pasirinko Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos (NATO) pareigūnai – juos gaminanti bendrovė „Ergolain“ laimėjo naujosios būstinės Briuselyje baldų įrengimo konkursą. Pastaroji baldų serija dėl plataus modulių pasirinkimo pasižymi ypatingu universalumu tiek kuriant dideles atviras dinamiškas, tiek ir ankštas asmenines akustines erdves.

Vienas naujausių kūrybinio dueto „etc. etc.“ kūrinys – su lietuvių firma „Emko“ sukurta „naivi“ kėdė „Naïve“. Tai itin paprastas baldas, sudarytas vos iš 7 elementų – 6 vienodo dydžio ir formos įsukamų medinių strypų bei vientisos uosinės sėdimosios dalies. Iš šių elementų subtiliai sukomponuota kėdė yra ne vien išbaigta vizualiai, bet ir patogi. Tačiau svarbiausia – ji atitinka šiuolaikinius universalumo standartus ir, pagal sumanymą, gali keliauti po interjerus kartu su savo šeimininku. Dėl įsukamų strypų ši kėdė surenkama vos per kelias minutes, o vėliau ją greitai galima išardyti vėl. Lengvai keičiami kėdės „Naïve“ komponentai provokuoja „pažaisti“ skirtingomis spalvomis ar natūraliais medienos raštais.

BALDAI PRISIDERINA IR PROVOKUOJA

To paties gamintojo lengvą ir paprastą modulinę medinių lentynų sistemą „Foldin“ sudaro sulankstomos medžio faneros lentynos bei rėmas iš apvalių medinių strypelių. Jungiamosios detalės čia – veltinio elementai. Medinis šios sistemos rėmas gali būti skirtingų dydžių ir išlaiko nuo dviejų iki 20 lentynų segmentų. Beje, sistemos „Foldin“ lentynas itin paprasta išimti ar pakeisti. Ši sistema 2013 metais yra laimėjusi „Gero dizaino“ apdovanojimą, o 2014-aisiais – pagerbta dizaino apdovanojimo „Red Dot“ paskatinamąja premija.

Kiek senesnis kūrinys – skaitymo kėdė – (vėlgi „Emko“) taip pat yra iš vėl dviejų pagrindinių elementų – medinio rėmo bei ant jo „užvilkto“ apsiaustą primenančio užvalkalo. Pastarojo kėdės drabužio kišenės – puiki privati vieta laikyti savo įvairius mažmožius. Taip pat joje malonu susišildyti rankas šaltais rudens ar žiemos vakarais. Baldo universalumą įkūnija galimybė skirtingų spalvų užvalkalais prisiderinti prie šeimininko charakterio ar patalpos interjero.

A.Sukarevičiaus su Shannon Payton sukurtas (gamintojas „Ro“) Platusis krėslas („Widen Chair“) – provokuojantis žingsnis nuo įprasto medinio krėslo su šoninėmis atramomis. Šis krėslas pasižymi žaismingu ar net šiek tiek humoristiniu charakteriu. Žemas ir platus krėslas pats tarsi kviečia intymumui įsimylėjėlius, vaiką su savo augintiniu ar tiesiog popietei vienumoje su kava, muzika, gera knyga.

TARP GERIAUSIŲ JAUNŲJŲ DIZAINERIŲ

Kūrybiškųjų lietuvių dizainerių kūryba visgi neapsiriboja baldais. Stalo indai bei aksesuarai – dar viena jų eksperimentų kryptis. Dizainerės I.Malafej neseniai sukurta 3 elementų serija „(non)ordinary“ pateko ir į žinomo madų ir dizaino žurnalo „Wallpaper“ puslapius. Šiuose ji pristatoma kartu su įvairių pasaulio dizaino institutų geriausiais absolventų darbais.

Serijos „(non)ordinary“ skulptūriškas minimalistines formas įkūnija šviestuvo, pieštukų penalo ir arbatos indo rinkinys. Visi 3 šie stalo elementai pasižymi ne vien grynomis formomis, bet ir šiuolaikiniam gyvenimui būtinu universalumu. Jų panaudojimo paskirtis ir formas autorė kruopščiai apgalvojo.

Dėl 3 skulptūriškų dalių jos sukurtas originalus eksperimentinis arbatos indas ant pietų stalo kaskart leidžia sukurti skirtingą, tačiau išbaigtą kompoziciją. Beje, pastarasis buvo sukurtas bendradarbiaujant su žinoma indų ir stalo aksesuarų kompanija „Rosenthal“.

Medžio kamieno segmento pavidalo pieštukų penalas atsidaro įgaudamas skulptūriškų bangų formą, kurios patogiai išeksponuoja jo turinį. Iš dviejų paprastų formų elementų sudaryto stalo šviestuvo apatinė dalis tinka ne vien pagal tiesioginę paskirtį – laikyti vienaip ar kitaip pakreiptą šviečiantį strypą – bet ir, pavyzdžiui, susidėti pieštukams.

Paminėtina ir indų serija „Unsealed“ („Rosenthal Studio Line“), kurios indai skatina grožėtis paties porceliano kokybe. Pagal autorių sumanymą, tai tarsi porcelianinis kūnas, aprengtas drabužių raštą primemenančiu subtiliu šiuolaikišku dekoru.

ŠIUOLAIKINIO LIETUVIŠKO DIZAINO KONTŪRAI

Arūno Sukarevičiaus ir Inesos Malafej kūrybinio dueto „etc.etc.“ sukurtų pramoninio dizaino gaminių paprastumo, formų grynumo ir panaudojimo universalumo subtilaus derinio, ko gero, turėtų pavydėti ne vien mūsų, bet ir daugelis užsienio jaunųjų kūrėjų. Todėl akivaizdu, jog šį jauną ir ambicingą dizainerių duetą nuolat aplankanti kūrybinė sėkmė yra neatsitiktinė. Tačiau, ji yra ir akivaizdus ženklas, jog atkakliai ir nuosekliai dirbant galima nepaskęsti net ir globaliame šiuolaikinio dizaino vandenyne, kuriame greta Itališko ar Skandinaviško dizaino žemynų vis ryškiau matyti ir „Lietuviško dizaino“ salelės kontūrai.

Parengta pagal „etc.etc.“ ir PILOTAS.LT informaciją.

Komentarai

 1. Visada papasakoti apie save ir savo veiklą nėra gėdinga ir įžulu. Nesiūlau kažko, kas įžeistų ar kitaip kam nors pakenktų.

 2. Sakote, prasukau reklamėlę svetimam kieme ir net nenuraudau…

 3. Labai sveikinu jaunuosiu dizainerius, tikrai puikios idėjos, ar jos prigis vargiai, nes ir kainuoja toki daikteliai nemažai, bet idėjos, jų tobulinimas ir išpildymas visada yra įmanomas. Reikia bandyti siūlyti pirkėjams, įvertinti ar tai bus paklausu ir skaičiuoti samatas kiek toki daiktai gali kainuoti.
  Moderni erdvė yra pasiruošusi skelbti įdomius straipsnius puslapyje http://www.modernierdve.lt
  Turite straipsnį ir norite jį paviešinti rašykite man ir aš būtinai įdėsiu su Jūsų rekvizitais ar inicialais.

 4. gaila, bet jūs teisus. čia nereikia nei geros architektūros, nei gero dizaino. reikia pigiai, greitai ir „taip kaip aš noriu“.

 5. Sveikinimai,tik gaila,kad „savame krašte pranašu nebūsi“… Kartais gali būti realizavęs konkurse laimėtą dizainą užsienyje,o Lietuvoje negauti darbo…Tiesiog nei valstybei,nei privatiems užsakovams kartais to kokybiško dizaino kaip ir nereikia.Kaip ir architektūros…Taip ir klesti amatininkai,gamindami „dizainą“ ,kokio nori Ponas užsakovas…

 6. Labai gražu. Sėkmės !

 7. super! galva lenkiu.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

stude_ne_240400_e01_xxx

PAPLŪDIMIO OBJEKTAI: VDA Dizaino katedros studentų pasiūlymų Neringai ekspozicija

2024 balandžio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Neringos savivaldybėje pristatyti Vilniaus dailės akademijos (VDA) Dizaino katedros studentų kūrybinių dirbtuvių „Paplūdimio objektai“ rezultatai. Pagrindinė Biudžetinės įstaigos „Paslaugos Neringai“ inicijuotų dirbtuvių užduotis buvo sukurti

pigu.lt

PENKI ESMINIAI PRINCIPAI: Svetainės interjero dizainiškas suvaldymas

2024 vasario 29Be komentarųPILOTAS.LT

Svetainė yra kiekvienų namų širdis. Tai puiki vieta pabendrauti, pailsėti, o galbūt – net ir padirbėti. Dėl to ypatingai svarbu paskirti pakankamai dėmesio svetainės įrengimui

bastu_po_24010_e01_xxx

DIZAINO BASTŪNAI: Kotrynos Butautytės ir Viliaus Dringelio paroda Vilniuje

2024 sausio 31Be komentarųPILOTAS.LT

Šiandien „Vartai Showroom“ atidaroma Kotrynos Butautytės ir Viliaus Dringelio šiuolaikinio dizaino paroda „Bastūnai“. Pavadinimas referuoja į abiejų jaunosios kartos dizainerių kūrybos procesą, kur eksperimentai, vaizduotė,

vasil_di_231000_e03_xxx

LIETUVIŠKAS DIZAINAS EINDHOVENE: 7 VDA alumnai – Nyderlandų dizaino savaitėje

2023 spalio 18Be komentarųPILOTAS.LT

Nuo spalio 21-osios iki 29 dienos Nyderlanduose, novatoriškajame Eindhovene vyks dizaino savaitė. Šiame tarptautiniame renginyje tarp aukštųjų meno ir dizaino mokyklų šiemet dalyvauja ir 7

JDP'22

JAUNOJO DIZAINERIO PRIZAS 2023: Atidaroma 17 rinktinių darbų ekspozicija

2023 rugsėjo 15Be komentarųPILOTAS.LT

„Jaunojo dizainerio prizas“ – tai kasmetinis Vilniaus dailės akademijos konkursas, skirtas atrasti ir pažymėti perspektyviausius dizaino studentų baigiamuosius darbus. Atrinktų darbų paroda iš Vilniaus dailės akademijos „Titaniko“

Tetra Soap

BRUTALIZMAS VONIOJE: Plinta iš rankų neslystantys tetraedriniai muilo gabalėliai

2023 liepos 13Be komentarųPILOTAS.LT

Jūros nuglūdintų akmenukų formų muilo gabalėliai malonūs, tačiau yra sunkiai nulaikomi rankose. Dizaineriai iš Honkongo prieš kelerius metus netikėtai pasiūlė muilui brutalistinę formą dėl kurios

Dizaino savaitė'23

DIZAINO SAVAITĖ’23 ATIDARYMAS: Pristatė lauko ekspozicijų seriją „Mažoji architektūra II“

2023 birželio 7Be komentarųPILOTAS.LT

Birželio 5 dieną Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG) įvyko kiek neįprastas Dizaino savaitės atidarymas. Lauke vykusioje ceremonijoje Lietuvos dizaino forumo direktorius Vytautas Gurevičius ir Lietuvos nacionalinio

Lietuvos dizaino savaitė 2023

KASMETINĖ DIZAINO IR MENO ŠVENTĖ: Prasideda Lietuvos dizaino savaitė‘23

2023 birželio 5Be komentarųPILOTAS.LT

18-liktus metus iš eilės „Lietuvos dizaino savaitė ’23“ birželio 5–11 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Alytuje, Telšiuose ir Anykščiuose kvies į renginius, parodas, lauko ekspozicijas ir

Narbutas laimėjo iF

PAGIRTAS LIETUVIŠKAS DIZAINAS: „Narbutas“ pelnė prestižinį dizaino apdovanojimą „iF“

2023 gegužės 26Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvių biuro baldų kompanija „Narbutas“ ką tik laimėjo prestižinį tarptautinį dizaino apdovanojimą – „iF Design Award“. Pastaruoju apdovanota jos daugiafunkcė stalo sistema „NOVA Wood Multipurpose“.

Vilniaus baldų fabrikų produkcija

VILNIAUS BALDŲ FABRIKŲ PRODUKCIJA: Aktualiosios dailėtyros ciklo paskaita NDG

2023 gegužės 5Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus 700 metų jubiliejui skirtame viešų paskaitų cikle „Aktualioji dailėtyra: naujausios Lietuvos meno tyrimų atodangos“ dėmesio centre Vilniaus baldų fabrikų produkcija. Su ja klausytojus supažindins

Maawa X

NAMAS LAGAMINE: Išlankstomas ekologiškas būstas „Maawa X“

2023 kovo 21Be komentarųPILOTAS.LT

Pasaulyje gilėjant ekologinei krizei, vis statybose ir buityje plačiau naudojamos įvairios perdirbtos medžiagos. Ypač daug galimybių suteikia kartonas, kuris yra lengvas, plačiai panaudojamas ir perdirbamas. Dizaineris Abdallah

Stokholmo baldų mugė

Į SKANDINAVIJOS BALDŲ MEKĄ: VDA pirmą kartą dalyvaus Stokholmo baldų mugėje

2023 sausio 20Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus dailės akademija pirmą kartą dalyvaus Stokholmo baldų mugėje. Tai didžiausias tokio pobūdžio įvykis Šiaurės Europoje, kasmet sutraukiantis apie 40.000 lankytojų iš 100 pasaulio šalių. Vilniaus

Universalaus dizaino stendai

ŽEMĖLAPIAI KIEKVIENAM: Vilniuje įrengiami universalaus dizaino stendai

2022 lapkričio 141 KomentarasPILOTAS.LT

Vilniuje pradėti įrenginėti stendai, pagaminti pagal universalaus dizaino principus. Du pirmieji jau įrengti sostinės Vingio parke ir suteikia informacijos lankytojams pagal jų individualius poreikius. Greitu

Nanako Kume

ŠVIESTUVAI IŠ VAIKYSTĖS: Japonė prakalbino spalvotų pieštukų drožles

2022 rugsėjo 29Be komentarųPILOTAS.LT

Unikalūs dizaino sprendimai dažnai nepastebimai slypį kasdienybėje. Medinės architektūros ir dizaino srityse mus vėl ir vėl tuo įtikina japonai, itin jautriai ir išradingai tradicijas suderinantys

RaivioBumann

GERESNĖ VIETA GYVENTI: Helsinkis apdovanojo urbanistinių erdvių eksperimentatorę

2022 rugsėjo 6Be komentarųPILOTAS.LT

Geresne vieta gyventi siekianti tapti Suomijos sostinė kartu su Helsinkio dizaino savaite apdovanoja labiausiai pasižymėjusį dizainerį ar dizainerių komandą. 2022 metų Helsinkio dizaino apdovanojimą laimėjo

Dizaino sparnai

PROJEKTAS „DIZAINO SPARNAI“: Atrinkta ir patvirtinta mentorių komanda

2022 liepos 21Be komentarųPILOTAS.LT

Jau šį mėnesį darbą projekte „Dizaino sparnai“ pradės atrinkta ir patvirtinta mentorių komanda. Joje – 6 skirtingų dizaino sričių dizaino profesionalai. „Mentorystė – viena svarbiausių

Milano dizaino savaitė

MILANO DIZAINO FIESTA: Parodose prisistatė ir lietuvių meno studentai

2022 birželio 15Be komentarųPILOTAS.LT

Birželio 7—12 dienomis Vilniaus dailės akademijos studentų darbai buvo pristatyti Milano dizaino savaitėje, parodose „Materialized“ ir „No Space for Waste“. Lietuvių ekspoziciją Milane kuravo Vilniaus

Jaunojo dizainerio prizas

JAUNOJO DIZAINERIO PRIZAS 2022: Kviečiama teikti paraiškas

2022 birželio 13Be komentarųPILOTAS.LT

Prestižinis pradedančiųjų dizainerių konkursas  „Jaunojo dizainerio prizas“ kviečia teikti paraiškas. Konkurso nugalėtojai bus paskelbti birželio 30 d. iškilmingos apdovanojimų ceremonijos metu. KONKURSAS RENGIAMAS 12-ĄJĮ KARTĄ

Garso kolonėlė „Agnes“ (diz. P.Emrich).

BRUTALISTINIS MINIMALIZMAS: Pokarinės bažnyčios formų garso kolonėlė

2022 gegužės 31Be komentarųPILOTAS.LT

Nuosekliai augant susidomėjimui brutalizmo architektūra, pramoninis dizaineris Philippas Emrichas sukūrė neįprastą minimalistinę stalo kolonėlę „Agnes“. Pastarosios dizainą įkvėpė architekto Wernerio Düttmanno pokaryje Berlyne suprojektuota bažnyčia. Pramoninio

Baldų paroda

NEMATOMI: Istoriniai baldai iš šiuolaikinio dizaino perspektyvos

2022 kovo 22Be komentarųPILOTAS.LT

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje atidaroma paroda „Nematomi. Istoriniai baldai iš šiuolaikinio dizaino perspektyvos“. Kuriant šią parodą, įkvėpimo šaltiniu tapo… baldų saugykla. KVIEČIA PAŽVELGTI NAUJAI

Valensija

PASAULIO DIZAINO SOSTINĖ 2022: Valensija paruošė 100 veiklų programą

2022 sausio 31Be komentarųPILOTAS.LT

Valensija yra 8-asis miestas, paskelbtas Pasaulio dizaino sostine 2022 (WDC 2022). Vykdydama Pasaulio dizaino sostinės programą, Valensija visus metus bus pasaulio dėmesio centre ir pristatys

Natalija Čaiko

OVACIJOS LIETUVIŲ DIZAINEREI: Dvi prizinės vietos tarptautiniame konkurse C2A

2022 sausio 17Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus dailės akademijos (VDA) Vilniaus fakulteto Grafinio dizaino bakalauro absolventės Natalijos Čaiko baigiamasis absolventės darbas „Holos“ laimėjo dvi prizines vietas tarptautiniame konkurse C2A. Dizainerės N.Čaiko

„Obscure“, diz. „Biohm“ .

EKOLOGIŠKOS GAMYBOS VAISIAI: Saviti šviestuvai iš kavos ir apelsinų

2021 gruodžio 13Be komentarųPILOTAS.LT

Kavos gamybos procese atliekančios luobelės vis dažniau pasitelkiamos įvairiai buityje naudojamai ekologiškai produkcijai. Britų inžinierių bei dizainerių kolektyvas „Biohm“ neseniai sukūrė šviestuvus „Obscure“, kurių gamybai

Brigitos Adomonienės minkštieji svetainės baldai ir kavos staliukas-Lygijos Marijos-Stapulionienės sukurta sekcija

KASDIENYBĖS ARCHITEKTĖS: Lietuviškų baldų dizaino paroda

2021 gruodžio 8Be komentarųPILOTAS.LT

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje atidaroma žymių Lietuvos baldų dizainerių paroda „Kasdienybės architektės. Gyvenamųjų interjerų baldų dizainas. 1959–1984“.Parodos lankytojai susipažins su pirmųjų profesionalaus dizaino kartų

Aktualioji dailėtyra

AKTUALIOJI DAILĖTYRA: Personifikuotos Lietuvos dizaino istorijos

2021 lapkričio 4Be komentarųPILOTAS.LT

NDG auditorijoje vyks viešų paskaitų ciklo „Aktualioji dailėtyra: naujausios Lietuvos meno tyrimų atodangos“ paskaita „Personifikuotos Lietuvos dizaino istorijos“. Pasakojamos istorijos nukels į XX amžiaus 7-ąjį