Vytauto Didžiojo universiteto menų galerijoje „101“ pristatomas istorinis – meninis projektas „Dingęs meninis Kaunas“. Tai pirmasis toks projektas, kuriame mėginama prikelti svarbiausių miesto kūrybinių erdvių atmintį, o kartu klausti: kur slypi Kauno meninė energija ir kokią reikšmę jai turi vieta?Projekte pristatoma autentiška dokumentinė medžiaga – filmuoti performansai, pokalbiai su menininkais, parodų fotografijos, plakatai, to meto spaudos pranešimai.
„DINGUSIO“ MIESTO DALIS
Gruodžio 10 dieną (ketvirtadienį) 17 val. galerijoje „101" (Muitinės g. 7) įvyks meninio projekto „Dingęs meninis Kaunas“ pristatymas.
Ar miestas, namas, erdvė turi įtakos miesto kūrybiškumui, ar vieta gali padėti meninei veiklai skleistis? Kauno architektai, grupė „Antis“, tapytojas Rimvidas Jankauskas (Kampas), grupė „Post Ars“, galeristas Albertas Stankevičius, skulptoriai tėvas ir sūnus Antiniai ir kiti šio miesto kultūros mikrokosmoso kūrėjai bei gyventojai dažniausiai yra siejami su tam tikromis vietomis – Kauno architektų namais, „Anties“ kavine, Sinagoga, LDS parodų salėmis, Karaliaus Mindaugo 29-uoju namu ir t.t.
Šios erdvės jau tapo aktyvaus, kūrybiško ir gyvybingo meninio Kauno sinonimu, bet kartu jos byloja apie nuolatinę šio miesto atminties eroziją – beveik visos jos, kažkada buvusios svarbiais kultūros židiniais, šiandien jau yra „dingusio“ miesto dalis.
EKSPONATUS PAPILDO ATSIMINIMAI IR FOTOGRAFIJOS
Parodoje pristatoma tik dalis negrįžtamai pasikeitusių pastarųjų dešimtmečių meninio Kauno vietų, nes visų jų aprėpti turbūt neįmanoma: tai Architektų namai, kelerios LDS Kauno skyriaus parodų salės, Menininkų namai, Karaliaus Mindaugo pr. 29-ajame name įsikūrusios menininkų dirbtuvės ir parodų salė, menininkų dirbtuvės buvusioje sinagogoje, šiuolaikinio meno ir dizaino galerija „ARTeritorija“ ir kt.
Bene įdomiausia šio projekto dalis – A.Kaušpėdo, A.Kaušpėdienės, R.Antinio, A.Petrašiūnaitės, H.Šumilaitės, E.Komkaitės ir kitų atsiminimai, kuriuose – ne tik tų laikų atmintis, bet ir dabartinės praėjusių dienų Kauno meninio gyvenimo refleksijos. Ekspoziciją papildo Gintaro Česonio fotografijos, VDU naujųjų medijų meno programos studentų kūrybinės interpretacijos ir įvairi dokumentinė medžiaga.
BUS PRISTATYTAS FILMAS
Ekspozicija veiks iki gruodžio 22 dienos, tačiau vasario mėnesį (po studentų atostogų) paroda vėl trumpam atvers duris, o kartu bus pristatytas filmas apie Architektų namų ir pirmosios Lietuvoje privačios meno galerijos „AL“ istoriją.
Projekto komanda: parodos kuratorė dr. D.Citvarienė, menotyrininkės prof.dr. R.Žukienė ir V.Migonytė-Petrulienė, istorikai R.Rickevičienė, A.Pakštalis, dr. B.Tranavičiūtė, operarorius L.Citvaras, VDU Kuratorystės ir Naujųjų medijų meno programų studentai
Parodą bus galima apžiūrėti (po parodos atidarymo dienos) ir Kauno atminties archyve.
Parengta pagal galerijos „101“ informaciją.