Šį pavasarį Naujosios Nacionalinės galerijos ir Ludwigo muziejaus Budapešte tarptautinio architektūros idėjų konkurso nugalėtojomis buvo paskelbtos dvi architektūros kompanijos – norvegų „Snohetta“ ir japonų SANAA („Sejima and Nishizawa and Associates“). Po daugiau nei pusmetį trukusios abiejų projektų analizės bei derybų su projektuotojais paskelbta, jog muziejų vengrai projektuoti patikėjo japonams.
PROJEKTUS ANALIZAVO PUSMETĮ
Naujoji nacionalinė galerija ir Ludwigo muziejus Budapešte – dalis vieno didžiausių Europos muziejų plėtros projektų. Iš kelių muziejų susidedantis didžiulis kultūros ir meno židinys kuriamas senajame parke pačiame Vengrijos sostinės centre.
Kaip jau rašė PILOTAS.LT, jos architektūros idėjų konkurso pirmajame etape dalyvavo 80 architektūrinių kolektyvų, o tarp finalinio etapo komandų buvo gerai žinomų architektų Davido Chipperfieldo, Henningo Larseno bei „Mecanoo“, „Nieto Sobejano Arquitectos“ kolektyvai.
Šį pavasarį buvo konstatuota, jog norvegų kompanijos „Snohetta“ ir japonų firmos SANAA projektai yra itin vertingi bei atitinka pačius aukščiausius profesinius standartus tiek tenkinat paties muziejaus, tiek ir jo lankytojų poreikius. Po kelių mėnesių trukusio projektų analizės, derybų, tarimosi su vengrų projektuotojais bei specialistais, sąmatų skaičiavimo bei ekonominių rodiklių palyginimo periodo vengrai nutarė realizuoti firmos SANAA projektinę idėją.
STATYBOS PRASIDĖS JAU KITĄMET
Firmos SANAA pateiktos architektūrinės idėjos pagrindinis akcentas – muziejaus stogo koncepcija. Šis pastato „penktasis fasadas“ muziejaus gyvenimą vasarą padėtų išplėsti į lauką. Mat Pritzkerio architektūrinės premijos laureatai japonų architektai Kazuyo Sejima ir Ryue Nishizawa muziejaus plokštumas (sienas, perdangas bei stogo segmentus) asimetriškai sukomponavo virš kolonų tinklo ir taip suformavo daugybę lauko terasų, kurios išdėstytos aplink uždaras galerijų erdves.
Naująją Nacionalinę galeriją-Ludwigo muziejų Budapešte vengrai pasiryžę pastatyti per 4 metus. Beje, jis sudarys įspūdingą šiuolaikinį muziejų kompleksą, kuriame tai pat stovės Vengrijos muzikos namai (arch. Sou Fujimoto), Etnografijos muziejus („Vallet de Martinis DIID Architektes“), Vengrijos architektūros muziejus ir Fotomuziejus (abu – arch. „Középülettervező Zrt“). Visų 5 naujų muziejų statyba Budapešto miesto parke turėtų prasidėti jau kitais metais.
Parengta pagal Budapešto Liget informaciją.
nuomonė
( 2015-12-02 )
Iš vizualizacijų sprendžiant,nieko ypatingo. Daug įdomesni darbai-
http://www.archdaily.com/54212/zollverein-school-of-management-and-design-sanaa
http://www.dezeen.com/2015/09/23/sanaa-river-inspired-building-grace-farms-nature-reserve-new-canaan-connecticut-usa/
?
( 2015-12-02 )
Kęstuti, Gintarai, aŪŪŪŪ ! Kur Jūs ? Darbelio yra. Naudingo ir garbingo. Užmėtysit komisijos pėdsakus.
Šalia gi tiek vietos, jos tikrai užteks ir kitam projektui ir kitoje vietoje.
?
( 2015-12-01 )
laimėjo tai laimėjo tą idėjinį konkursą. sveikinimai, aišku. bet žymiai įdomiau kas iš tikrųjų projektuos ?