Malonu, kad Singapūre vykstantis vienas didžiausių ir solidžiausių pasaulyje architektūros konkursų WAF (World Architecture Festival) finalas turi ir lietuvišką matmenį – tarp WAF finalininkų antrus metus iš eilės matome ir Alfredo Trimonio pavardę. Šiemet iš Rytų Europos į WAF finalą pateko vienintelis projektas – architekto A.Trimonio suprojektuota vila TU14.
Architektas Alfredas Trimonis jau beveik 30 gyvena ir dirba architektu Vokietijoje, tačiau pastaruoju metu vis dažniau architektūrinių projektų realizuoja ir Lietuvoje. Vilniaus priemiestyje, Turniškėse, Trimonis architects suprojektuotas privatus namas TU14 – vienas jų.
FESTIVALIS WAF – VIENAS SVARBIAUSIŲ ARCHITEKTŪROS PASAULYJE
Nuo 2008 metų Singapūre vykstantis Pasaulio architektūros festivalis WAF dėl savo koncepcijos, dalyvių skaičiaus ir „svorio“, solidžios tarptautinės vertinimo komisijos ir milžiniško specializuotos architektūros žiniasklaidos dėmesio pagrįstai laikomas vienu reikšmingiausiu ir svarbiausiu architektūros konkursu pasaulyje.
Pasaulio architektūros festivalis WAF siekia kuo objektyviau ir išsamiau pristatyti šiuolaikinės architektūros pasiekimus ir tendencijas, todėl architektūros projektai skirstomi net į trisdešimt skirtingų kategorijų– nuo įvairios funkcinės paskirties architektūros realizacijų ir landšafto sprendimų iki eksperimentinių ateities architektūrinių koncepcijų.
Šiemet konkursui buvo pateikta daugiau kaip 700 projektų iš beveik 50 pasaulio šalių.
Ne pirmus metus WAF dalyvauja ryškiausios pasaulinio garso architektūros žvaigždės: „Foster+Partners”, OMA, „Herzog&de Meuron“, „Buro Ole Scheeren“, „Rogers Stirk Harbour+Partners”, „Rafael Vinoly Architects”,BIG, „Grimshaw Architects“, „Heatherwick Studio“, „Carlos Ott“ ir kitos.
Konkurso nugalėtojais įvariose kategorijose yra tapę „Coop Himmelb (I)au“, „Zaha Hadid Architects“ , „Sou Fujimoto Architects“ ir t.t. Beje, vienas iš šio konkurso nugalėtojų – japonų architektas Sou Fujimoto – šiemet yra ir festivalio WAF vertinimo komisijos narys.
ARCHITEKTO A.TRIMONIO REZULTATYVUMAS STEBINA
Tarp architektų laikoma, jog ien patekimas tarp Pasaulio architektūros festivalio WAF finalininkų – yra didelis laimėjimas ir pripažinimas, nes solidžiais dalyviais garsėjančiame konkurse konkurencija yra milžiniška.
Kaip minėta, Trimonis Architects į WAF konkurso finalą patenka antrus metus iš eilės. Įdomiausia, jog A.Trimoniui puikiai sekasi skirtingose festivalio kategorijose, su visiškai skirtingos funkcinės paskirties objektais.
Kaip žinia, pernai architekto A.Trimonio suprojektuotas verslo centras „Pirklių namai“ Vilniuje, kategorijoje „Old –New“ varžėsi geriausių darbų septintuke su tokiais architektūros sunkiasvoriais kaip Nyderlandų architektų biuro OMA ar britų „Foster+Partners”.
Šiemet lietuvio laukia dar didesnis iššūkis – privatus namas TU14 pateko į itin prestižine ir konkurencinga laikomos „House – Complited Buildings“ kategorijos finalą: iš pateiktų 870 projektų šioje kategorijoje buvo atrinkti tik 17 geriausių, tarp kurių pateko ir A.Trimonio projektuotas pastatas. Turniškių vila TU14 šią valandą įnirtingai varžosi su išskirtinėmis privačiomis rezidencijomis, pastatytomis Australijoje, Kinijoje, Singapūre ir JAV.
Taip
( 2015-11-06 )
LR šia naujiena pasidalino anksčiau nei architektūrai skirtas leidinys:
https://www.facebook.com/sharer/sharer.php?u=http%3A%2F%2Fbustas.lrytas.lt%2Farchitektura%2Fsiandien-pasaulis-suzinos-kad-vienas-geriausiu-namu-vilniuje.htm
dar
( 2015-11-06 )
Panašu,kad Architektų sąjungos puslapis iki šiol nesugebėjo pranešti šios žinios…Gerai,kad Pilotas informuoja.
architektas
( 2015-11-06 )
Formos turi panašumų su namu ant krioklio, bet tikrai neskaitau, kad buvo kopijuota. Labai geras lietuvio pasiekimas ir džiaugiuosi, kad yra tokių užsakovų.
Pagarba
( 2015-11-05 )
Oho,tokie dideli pasiekimai, o tik dabar sužinojau apie tokį architektą. O juk yra ir tokių,kurie išsireklamavę visose imanomose užsakomosiose žiniasklaidose-„vienas „garsiausių“,geriausių“,“žinomas“ šalies arch…“,“neregėtas namas“,“išskirtinė architektūra“ ir t.t. o užsienyje ,esant objektyvesniam vertinimui,lygūs nuliui.O čia už architektą kalba jo tarptautiniai pasiekimai.Pagarba.
to STT
( 2015-11-05 )
Tikrai – iš kur tokie pinigai!?!?
Iš kur tokia antitaribinė architektūra!?!?
Ką jūs čia propagavojate, niekingi žurnaliūgos?
STT
( 2015-11-05 )
O kas pastato savininkas ? Verslininkas ar valstybės klerkas, gal diplomatas ? Iš kur tokie pinigai šioje ubagų šalyje ?
mnmn
( 2015-11-05 )
galingas darbas. ypac interjeras.
sveikinimai
( 2015-11-05 )
Puiki lietuvių architekto sėkmė pasaulyje.Sveikinimai.