Architektą Alfredą Paulauską geriausiai žinome iš jo architektūros kūrinių įvairiose šalies miestuose ir miesteliuose. Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus A.Žmuidzinavičiaus muziejuje atidaroma paroda atskleidžią jo dailininko talentą. A.Paulausko akvarelės paskutinį kartą parodoje buvo eksponuojamos prieš daugiau nei 30 metų, o daugelis jų ilgą laiką gulėjo pamirštos.
PROJEKTAVO VISOJE LIETUVOJE
A.Paulauskas (1928–2013) – žinomas Kauno architektas, sovietmečiu suprojektavęs keleivių prieplauką Nidoje, kultūros namus Trakuose ir Šilalėje, restoraną „Žilvinas“ Joniškyje, laidojimo paslaugų rūmus Kaune, Truskavos Šventosios dvasios bažnyčią, viešbučius Panevėžyje, Šiauliuose, Birštone ir Kaune bei daug kitų pastatų. 8-erius metus jis dirbo Architektų sąjungos Kauno organizacijos pirmininku, buvo ilgametis miesto architektūrinės tarybos ir meno tarybos narys.1998 metais architektas buvo apdovanotas Lietuvos architektų sąjungos auksiniu „Architektūros riterio“ ordinu, o 2008-aisias jam suteiktas architekto Algimanto Zavišos fondo apdovanojimas „Už viso gyvenimo nuopelnus rekreacinės architektūros srityje“.
LAISVALAIKĮ SKIRDAVO KŪRYBAI
Tačiau, būdamas meniškos prigimties, greta intensyvios profesinės veiklos architektas visą laisvalaikį skirdavo kūrybai: dirbo grafikos, tapybos, akvarelės srityse, pastelės technika nutapė nemažai originalių paveikslų, kūrė skulptūras. Tačiau didžioji jo meilė buvo akvarelė. Tuo galima įsitikinti ir liepos 16 dieną (ketvirtadienį) Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus A.Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje (V.Putvinskio g. 64, Kaunas) atidaromoje personalinėje akvarelių parodoje.
Šios parodos devizu galima įvardinti meilę – meilę kūrybai, meilę Lietuvos gamtai, kurios grožį autorius sugebėjo pajusti, pamatyti ir atskleisti savo kūriniuose. Jis ilgai ieškodavo, kol rasdavo norimą siužetą, jo akvarelės žavi savo tobula kompozicija ir savita, originalia technika, jų nesupainiosi su niekuo. Daugelis šioje parodoje eksponuojamų akvarelių kelis dešimtmečius pragulėjo pamirštos, ir ši paroda suteikia galimybę plačiau supažindinti visuomenę su architekto A.Paulausko kūrybiniu palikimu.
Paroda čia veiks iki rugpjūčio 30 dienos.
Parengta pagal Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus informaciją.
vot.
( 2015-07-14 )
Kur dingo laikai,kai architektai buvo menininkai? Skulptūra,akvarelė,tapyba ir architektūra-tai vis meno rūšys….O dabar toks įspūdis,kad šiuolaikinė architektūra tai buitinio aptarnavimo rūšis.