images_phocagallery_3500_talen_gard_1501_3500_talen_kn_150100_e02

TALENTŲ INKUBATORIUS://DEMOKRATIŠKA BENDRADARBYSTĖS ERDVĖ LAISVĖS ALĖJOJE

Kauno Laisvės alėjoje jau greitai pradės veikti naujo tipo darbo bei kūrybos erdvė – bendradarbystės centras. Šviesiame atvirame tarptautinio tinklo „Talent Garden“ centre įrengtos rezervuojamos darbo vietos, kurias galima išsinuomoti dienai ar mėnesiui. Tai pirmas gana sparčiai besivystančio italų tinklo taškas Rytų ir Vidurio Europoje.

SUBURIA KŪRYBINGUS ŽMONES

Kauno bendradarbystės centrą įkūrė bendrovė „Buro LT“, iš Italijos kompanijos „Talent Garden“ (TAG) įsigijusi šio prekių ženklo franšizę. Nuo 8 val. iki 23 val. veikianti naujoji darbo ir kūrybos erdvė (angl. co-working hub) skirta daugiausia laisvai samdomiems profesionalams bei nedidelėms kūrybinių industrijų įmonėms. Ji ypač tinka viešųjų ryšių, dizaino, reklamos, kompiuterinių programėlių kūrimo, fotografijos, kino, žiniasklaidos ir kita panašia veikla užsiimančioms firmoms bei menkai teprimena įprastą biurų aplinką. Beje, Kauno bendradarbystės centre jau įsikūrusi žinoma reklamos agentūra „Advision“ čia į Laisvės al. atsikėlė iš melancholiškojo Žaliakalnio. PILOTAS.LT duomenimis, ji užima daugiau nei trečdalį visos centrui skirtos erdvės.

Bendradarbystės centro kūrėjai įsitikinę, kad jame dirbti galima gerokai efektyviau nei, pavyzdžiui, savo namuose. Tuo labiau, kad kūrėjai gali čia pat susirasti partnerių, pasisemti idėjų, o taip pat – pasinaudoti vieni kitų paslaugomis. Tokia kūrybinė erdvė tikrai tiktų ir individualiai dirbantiems architektams, smulkioms architektų bei interjero kūrėjų grupėms.

PRIGLAUS APIE 50 KŪRYBINIŲ KAUNO TALENTŲ

Kauno bendradarbystės centras „TAG Kaunas“ įsikūrė architekto A.Sprindžio siuvykloje „Mada“ (Laisvės al. 59), rekonstruotoje daugiau nei prieš dešimtmetį. Italų interjero dizainerių kurtas Laikinosios sostinės „hub‘as“, PILOTAS.LT žiniomis, užima 370 m² plotą 3-čiajame šio pastato aukšte bei yra pajėgūs vienu metu priimti iki 50 draugiškai nusiteikusių kūrėjų. Bendrojoje erdvėje yra ne vien įprastos darbo vietos, bet ir pasitarimų, poilsio, kūrybinės, žaidimų zonos. PILOTAS.LT žiniomis, darbo vietą čia galima išsinuomoti vienai dienai ar kelioms dienoms, mėnesiui ar mėnesiui dirbant tik pusę darbo dienos.

Italijos kompanijos „Talent Garden“ įkūrėjai per 3 metus įrengė 13 panašių erdvių ne vien gimtosios šalies miestuose, bet ir Niujorke, Barselonoje. Per 500 talentų Italijoje bei kitose šalyse gali dirbti, bendradarbiauti, bendrauti. Taip kuriasi dar vienas pasaulinis globaliosios skaitmeninės visuomenės – tarptautinės kūrėjų bendruomenės – tinklas. Beje, Kaunas yra pirmoji TAG‘o stotelė Rytų ir Vidurio Europoje, o jos nariai galės pasinaudoti galimybe padirbėti ne tik Laisvės al., bet ir užsienio TAG centruose.

Nors panašiems bendradarbystės centrams Lietuvoje kurtis bei išsilaikyti sekasi gana sunkiai, itališkasis TAG‘as skeptikų prognozes pasiryžęs paneigti. Ar tokia itin demokratiška darbo forma bei filosofija pasiteisins ir prigys Kaune turėtų paaiškėti greitai.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Light House

METŲ DARBAS KLAIPĖDOJE: Apdovanos bendradarbystės erdvės „Light House“ kūrėjus

2020 vasario 12Be komentarųPILOTAS.LT

Vieną didžiausių ir moderniausių Baltijos šalyse bendradarbystės erdvę „Light House“ įkūrusiam Šarūnui Butkui bei jo komandai šiemet bus įteiktas uostamiesčio apdovanojimas už metų darbą. Ši

images_phocagallery_3500_talen_gard_1501_3500_talen_kn_150100_e02

TALENTŲ INKUBATORIUS://DEMOKRATIŠKA BENDRADARBYSTĖS ERDVĖ LAISVĖS ALĖJOJE

Kauno Laisvės alėjoje jau greitai pradės veikti naujo tipo darbo bei kūrybos erdvė – bendradarbystės centras. Šviesiame atvirame tarptautinio tinklo „Talent Garden“ centre įrengtos rezervuojamos

images_pulsas_foto_1518_spekt_fo_120100_e01_xxx

IEŠKOMI JAUNIEJI TALENTAI//MENŲ SPAUSTUVĖS PROGRAMA „ATVIRA ERDVĖ“

Vilniuje įsikūrusi Menų spaustuvė jau 9 kartą skelbia jaunųjų talentų paieškos sezoną. Iki vasario 6-osios jaunųjų scenos menininkų programa „Atvira erdvė“ laukia kūrybingų ir atsakingų