Savaitgalį Vilniuje iškilmingai paminėtas Lietuvos architektų sąjungos 90-metis. Renginį vainikavo kas dvejus metus vykstančios parodos „Žvilgsnis į save“ apdovanojimai. 5 geriausių architektūros darbų autoriams tradiciškai buvo įteiktos „1/5 Metro“ parodos skulptūrėlės.
Šiemet parodoje „Žvilgsnis į save 2013-2014“ iš viso dalyvavo 53 architektų grupės, biurai ir pavieniai architektai, kurie pateikė daugiau kaip 150 architektūros darbų. Lietuvių architektų kūrinius tradiciškai vertino užsienio architektūros ekspertai. Šiemet žiuri komisiją sudarė Estijos architektų sąjungos pirmininkas Indrekas Allmannsas, latvių architektas Mikelis Putramas (MADE) ir Suomijos architektų sąjungos pirmininkas Esko Rautiola.
Vertinimo komisijos sprendimu, „1/5 Metro“ parodos skulptūrėlių nusipelnė 5 autorių kolektyvai.
Studijos „4 PLIUS architektai“ architektai Donaldas Trainauskas, Darius Baliukevičius, Sigita Tauraitė, Skirmantas Varnauskas už Kėdainių arenos realizaciją. Autoriams pavyko suprojektuoti kompaktišką visuomeninį statinį, kuris yra ne tik patogus, bet ir jautriai įsilieja į vietos gamtinį kraštovaizdį:
Pagal architektų Mildos Rekevičienės, Aldos Tilvikaitės ir Luko Rekevičiaus (studija „Aketuri architektai“) istoriniame Vilniaus priemiestyje pernai pastatytas individualus gyvenamasis namas iš pirmo žvilgsnio atrodo niekuo ypatingu pasižymi. Tačiau jo kubiškas medinis tūris įsipiešia tarp senų pušų bei vietos užstatymą nustelbia architektūros kokybe:
Architekčių Aistės Aleksandrovienės ir Simonos Kazakauskaitės Kelininkų veteranų ąžuolų giraitė („Urban line“) – progresyvios architektūros viešosios aikštelės opusas užmiestyje. Greitkelio Vilnius – Kaunas – Klaipėda 52-ajame kilometre pernai pastatytoje aikštelėje autorės drąsiai sugretino ir į šiuolaikiškas formas įvilktus rūdinto plieno, medžio elementus.
Architekto Audriaus Ambraso architektų biuras šįkart nusipelnė net dvejų „1/5 Metro“ skulptūrėlių. Architektų A.Ambraso, Vilmos Adomonytės, Mindaugo Reklaičio Vilniaus kurortiniame pakraštyje suprojektuotas meno ir edukacijos centras „Rupert“ – lietuviškas šiuolaikinės medinės architektūros šedevras. Kurortinė aplinka ir meno kūrimo paslaptis šio pastato architektams padėjo sukurti jautru architektūros derinį su aplinka:
Architektai A.Ambrasas ir V.Adomonytė Pavilnių regioninis parke taip pat suprojektavo poilsinį namą „Vila G“, kuris tarsi ištirpsta kraštovaizdyje. Šį namą sudaro du individualūs plastiški bumerango formos tūriai su iki žemės nusileidžiančiais šlaitiniais stogais, sujungti bendra erdve ir pratęsiami apželdintomis medinėmis pergolėmis:
Studija „Sprik“ (autoriai Mindaugas Reklaitis, Mantas Olšauskas, PV Irena Olšauskienė) už Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos priestatą apdovanoti parodos padėkos diplomu. Šis priestatas – tarsi seno ir naujo dialogas, kai viršutinė dalis interpretuoja senąją architektūrą, o cokolis jau reprezentuoja naująją:
Parengta pagal „Žvilgsnis į save“ ir PILOTAS.LT informaciją.
mnmn
( 2014-10-14 )
sveikinu Ambrasa! labai rimta, kokybiska ir kulturinga architektura. jau galima butu ir pavyzdziu rodyti.
taip
( 2014-10-13 )
esu tos pačios nuomonės kaip ir JPN
JPN
( 2014-10-13 )
Ambraso grupės darbai-nieko avangardiško,bet architektūra puikiai dera savo vietoje. Poilsio aikštelė irgi nebloga. Dėl kitų,ypač dėl Čiurlionio mkl. priestato,labai abejoju.