Viena pagrindinių Lietuvos architektų ir statybos inžinierių mokyklų – Vilniaus Gedimino technikos universitetas – užsimojo kitąmet pradėti rimtas statybas. Saulėtekio studentų miestelyje ūmiai iškils nauji 24.000kvadratinių metrų mokymo korpusai.
Garsiai planuojama, kad po apytikriai 120 mln. litų statybų, naujuose korpusuose įsikurs Elektronikos, Mechanikos ir Transporto inžinerijos fakultetų laboratorijos. Kaip žinia, šiandien šie fakultetai įsikūrę Vilniaus centrinėje dalyje, XX a. pradžios pastatuose.
VGTU Elektronikos, Mechanikos ir Transporto inžinerijos fakultetų laboratorijų korpusas gaus 8.500 kvadratinių metrų, Mechanikos ir Transporto inžinerijos fakulteto mokomasis korpusas – 9.000 kvadratinių metrų, o Elektronikos fakulteto mokomasis korpusas – 6.000 kvadratų.
Anot BNS, universitetas jau yra pasirašęs dvi beveik 1,02 mln. litų vertės sutartis su aktyvia inžinierių-vadybininkų bendrove Taem architektai ir Latvijos architektūros vidutinioku Dianos Zalanes biuru dėl techninių projektų rengimo ir vykdymo priežiūros.
Tie, kas pasigedo atviro architektūrinio konkurso, primename – architektūra Lietuvoje nebėra privaloma rungtis eurų įsisavinimo daugiakovėje. Jei paliekamas numeris parodomojoje-turisinėje programoje.
Užpelkis
( 2014-08-26 )
O kada Baravykas į partiją įstojo – ar ne tais pačiais metais ? O gal pamenate „konkursą“ į pirmojo nepriklausomos Lietuvos statybos ministro postą, kurį „laimėjo“ A.Nasvytis ir kuris vyko, ne kur kitur, o to paties Baravyko, tuometinio Vilniaus vyr. architekto, kabinete dalyvaujant partijos patikrintų mafukų chebrai ? Taip, kad kaip teisingai pastebėjote, „konkursai“ vyko visais laikais. Tik jų skaidrumas Vakaruose ir pas mus skiriasi taip, kaip skiriasi senos kumelės myžalai lyginant su „Rasos“ mineraliniu vandeniu…
Užpelkiui
( 2014-08-22 )
Buvo ir sovietmečiu archkonkursų.Berods 1966 m.Revoliucijos muziejui projektuoti buvo paskelbtas konkursas,kurį laimėjo Baravykas ir Vielius.
to Uzpelkis
( 2014-08-20 )
Sutinku, kad architekturos lygis atspindi bendra kulturos lygi. Sutinku, kad jeigu liaudziai architekturos nereikia, tai nebus ir konkursu. Tyliai pasitvarkyti yra daug paprasciau. Tik nesutinku, kad lietuvis yra kaimietis – valdo Lietuva prasciokai. Vat cia, tai liudnas faktas.
Užpelkis
( 2014-08-20 )
O kas pasakys kaip buvo tarybiniais laikais ? Kokiu būdu tada buvo statomi visuomeniniai pastatai ? Na buvo profiliniai projektavimo institutai, o kaip toliau – kaip viduje pasiskirstydavo, kam teks projektuoti pvz. Revoliucijos muziejų, o kam – buitinio aptarnavimo centrą ? Man atrodo, kad konkursų nebuvimą apsprendžia visuomenės kultūros nebuvimas. Nėra „pas mūmį“ kritinio kultūros lygio. Statistiniam lietuviui architektūra ir urbanistika yra visiškai nereikalingi dalykai. Tą ir matome mūsų miestuose – totalinis plastikinių langų montavimas į prieškario ir senesnius pastatus, totalinis langų rėmų konfigūracijos ir spalvos keitimas vadovaujantis kriterijumi – „kuo pigiau, tuo geriau“, skardinių stogelių primontavimas virš smetoninių balkonų (net Kaune virš Petro Klimo vilos balkono styro toks stogas !), aklinų azijietiško tipo tvorų paplitimas (tame tarpe net skardinių) ir pnš. Mūsų pagrindiniai miestai architektūriniu-urbanistiniu požiūriu panašūs į čigonų taborus. Vilniuje visos sienos ištepliotos dažais kažkokių iškrypėlių-masturbantų. Taline, Helsinkyje ar pnš. tokie dalykai yra tiesiog neįmanomi. O pas mus jau taip yra. Lietuvis yra kaimietis ir toks dar ilgai bus. Jam svarbiausia turėti didelę „mašiną“ ir nuosavą „pirčykę“ kur nors prie ežero. Ir kiekvieną savaitgalį valgyti šašlykus…
Nieko čia nepadarysi
( 2014-08-15 )
Now, I’m just a prisoner
For your good loving
I’m just a slave
Bound and chained
No, no, I don’t wanna ever be free
So please don’t ever leave me
For my poor heart
Just couldn’t stand the pain…….
absolventas
( 2014-08-15 )
man geda uz VGTU. ir geda, kad sitas VGTU man dave architekto diploma. duobe.
AS
( 2014-08-14 )
IŠVADA !!!!!