images_pulsas_foto_2937_kjazz_pl_140200_e03_xxx

NOKSTA DŽIAZO BOMBA://FESTIVALIS „KAUNAS JAZZ“ KETINA PRIBLOKŠTI GAUSA

Tarptautinis džiazo festivalis „Kaunas Jazz“ šiemet vėl Kaune bei Vilniuje žada emocinį pavasarį. Keturias dienas iš eilės festivalio klausytojai turės išskirtinę galimybę pamatyti ir išgirsti žinomus džiazo atlikėjus bei pasaulio kritikų aukštai vertinamus džiazo projektus. XXIV „Kaunas Jazz“ pavasaris pasiryžęs tapti viena didžiausių ir gausiausių džiazo švenčių per visą festivalio istoriją.

PARENGTAS 200 ATLIKĖJŲ BURYS

Balandžio 24-27 dienomis Kauną bei Vilnių drebins galinga gero džiazo dozė. Kaip praneša festivalio „Kaunas Jazz 2014“ organizatoriai, šiemet jo programa žada ne tik džiazo renginių įvairovę, bet ir gausą.

Anot festivalio sumanytojo Jono Jučo, 24-asis „Kaunas Jazz“ pavasaris taps viena didžiausių ir gausiausių džiazo švenčių per visą festivalio istoriją. Per keturias paskutinio balandžio savaitgalio dienas Kaune ir Vilniuje apsilankys daugiau nei 200 džiazo atlikėjų būrys iš skirtingų pasaulio šalių: JAV, Norvegijos, Prancūzijos, Lenkijos, Austrijos, Izraelio, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Ukrainos. „Garbingą vietą festivalyje užims ir Lietuvos džiazo virtuozai – festivalis puoselėja šią tradiciją ir pristato ne tik jau gerai pažįstamus Lietuvos džiazo kūrėjus, bet ir jaunus talentingus, perspektyvius atlikėjus bei jų projektus“ – pažymi J.Jučas.

ATRAS NAUJĄ DŽIAZO ERDVĘ

Dar viena šių metų „Kaunas Jazz“ naujovė – šalia jau tradicinėmis tapusių festivalio vietų, atsiranda nauja erdvė – Raudondvario dvaro Menų inkubatorius, Kauno rajone. „Jau nuo pat pirmųjų festivalių kreipėme nemažą dėmesį į regioninę politiką, bei stengiamės plėsti „Kaunas Jazz“ geografiją. Todėl dažnai festivalio programoje atsirasdavo koncertų kituose Lietuvos miestuose – Panevėžyje, Šiauliuose, Jonavoje, Birštone, Klaipėdoje.

Šiais metais keliamės į Kauno rajoną – Raudondvario dvaro Menų inkubatorių, kuriame balandžio 26 dieną koncertuos atlikėja, dažnai vadinama D.Krall iš Austrijos – S.Sawoff – su savo Trio projektu“ – pristato J.Jučas.

PRILYGINAMAS LEGENDINIAM J.GARBAREKUI

XXIV Tarptautinis džiazo festivalis „Kaunas Jazz“ prasidės balandžio 24 dieną tradiciniu pradžios iškilmių renginiu Kauno Rotušėje.

Iš karto po jo festivalis pakvies į visų klausytojų pamėgtą Vytauto Didžiojo universiteto Didžiąją salę, kurioje koncertuos viena pagrindinių figūrų šių dienų Europos džiazo scenoje – saksofonininkas iš Norvegijos, dažnai prilyginamas legendiniam J.Garbarekui – M.Neset su projektu „Birds“ bei Kauno bigbendas su konkurso „Nõmme Jazz“ laureate R.Dūduma (Latvija).

Džiazuojantys Vilniuje ketvirtadienį taip pat neturėtų neliūdėti – jiems duris atvers muzikos klubas „Tamsta“, kuriame koncertuos Vilniaus jaunimo bigbendas „The Magic Time Orchestra“ ir pirmą kartą Lietuvoje koncertuojantys atlikėjai iš Ukrainos – Kijevo džiazo mokyklos ansamblis „VA Project“.

DŽIAZO GITAROS DIEVAS SU NAUJAUSIU PROJEKTU

Antrąją festivalio dieną simbolinė „Kaunas Jazz“ pradžia tradiciškai bus skelbiama iš Vytauto Didžiojo karo muziejaus varpinės Varpų džiazo koncerte galėsime gėrėtis kariljonininkės iš Lenkijos M.Kazmierczak ir saksofonininko iš Lietuvos J.Maksimovičiaus dueto grojimu.

Antrąją festivalio dieną „Live Nation“, bendradarbiaujant su „Kaunas Jazz“, pakvies į sostinės Pramogų areną, kurioje koncertuos džiazo gitaros dievu vadinamas P.Metheny. Į Lietuvą gitaristas atvyksta su savo naujausiu projektu – 2012-aisiais debiutavusia ir šiais metais atsinaujinusia grupe „Unity Band“. Kiti festivalio renginiai iki vėlumos vyks Kauno centre – Vienybės aikštėje.

KVIES DŽIAZO GATVĖ IR NAKTINIAI KONCERTAI

Balandžio 26-ąją (šeštadienį) VDU Didžiojoje salėje koncertą pradės išskirtinai festivaliui „Kaunas Jazz 2014“ ruošiamas jaunojo, perspektyvaus būgnininko Ą.Paulausko projektas „Evoliucija“. Ą.Paulausko suburta grupė estafetę perduos vieniems garbingiausių „Kaunas Jazz 2014“ festivalio svečių – dar 1974 metais saksofonininko J.Beckenstein‘o suburtai grupei „Spyro Gyra“ (JAV).
Visą popietę Kauno centre ir senamiestyje miestiečius ir miesto svečius festivalio organizatoriai taip pat pakvies į „Džiazo gatvę“ – koncertų serijas po atviru dangumi, kuriuose koncertuos jauni, talentingi, perspektyvūs Lietuvos, Vokietijos bei Ukrainos džiazo kolektyvai. Vienas tokių – kolektyvas iš sostinės, jaunuosius džiazo atlikėjus vienijantis Vilniaus Tallat-Kelpšos konservatorijos bigbendas, kuriam vadovauja šios mokyklos absolventas, džiazo specialistas E.Vedeckas.
Kiekviena naktį (išskyrus ketvirtadienio) ištvermingiausieji „Kaunas Jazz“ klausytojai galės šėlti ir restorane-klube „Combo“. Penktadienį vakaro atmosferą kaitins nestokojanti žavesio vokalistė ir gitaristė N.Attal su grupe (Prancūzija), šeštadienį – ekspresyvioji grupė iš Izraelio „Tatran“, o sekmadienį išgirsime patyrusių džiazo scenos vilkų ir jaunesnės kartos muzikantų rinktinę „JazzWay“.
Šeštadienio vakarą Vienybės aikštėje taip pat numatytas šventinis fejerverkas bei grupės „Saulės Kliošas“ pasirodymas.

KONCERTAS DŽIAZO GURMANAMS

Balandžio 27-ąją (sekmadienį) baigiamajame festivalio „Kaunas Jazz“ koncerte „Žalgirio“ arenoje – dovana festivalio klausytojams, džiazo gurmanams – geriausios pasaulio džiazo vokalistės, išskirtinio balso tembro savininkės, gitaristės, „Grammy“ statulėlių laimėtojos – C.Wilson (JAV) koncertas. 58 metų „Grammy“ statulėlių laimėtoja savo repertuare derina džiazą, bliuzą, kantri ir tai daro su tokia aistra, kad jos koncertuose apsilankę žiūrovai išeina lyg užhipnotizuoti. Žemą atlikėjos balso tembrą džiazo kritikai vieningai vadina išskirtiniu.
„Jau dabar galiu pasakyti, jog C.Wilson koncertas su 5 muzikantų grupe taps vienu svarbiausių ir ryškiausių renginių per visą 24 metų Kaunas Jazz istoriją“, – įsitikinęs J.Jučas.
Bilietus į visus „Kaunas Jazz 2014“ koncertus galima įsigyti nuo vasario 20 dienos visose „Ticketpro“ kasose bei interneto svetainėje www.ticketpro.lt Bilietus taip pat galima įsigyti ir interneto svetainėje www.kaunasjazz.lt bei Kauno senamiesčio turizmo biure „Kauno vartai“.
Parengta pagal Kauno avivaldybės ir „Kaunas Jazz“ informaciją.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Ukrainos nepriklausomybės diena

LAISVĖS MUZIKA KLAIPĖDOJE: Džiazo koncertas Ukrainos nepriklausomybės dieną

2022 rugpjūčio 23Be komentarųPILOTAS.LT

Su Ukrainos džiazo muzikantais glaudžiai bendradarbiaujantis Klaipėdos pilies džiazo festivalis pakvietė koncertu paminėti Ukrainos nepriklausomybės dieną. Rytoj kartu koncertuos vienas garsiausių džiazo saksofonininkų iš Ukrainos

MO muziejus

3-ČIOJI MUZIEJAUS VASARA: Renginiai atvirose MO muziejaus erdvėse

2021 birželio 9Be komentarųPILOTAS.LT

MO muziejus organizuoja vasaros renginius ir veiklas atvirose MO erdvėse – MO terasoje ir skulptūrų sode. Lankytojų lauks poezijos skaitymai, piknikai, šokio spektakliai, muzikos vakarai,

Thomo Manno namas

25-ASIS T.MANNO FESTIVALIS: Išsiskleis muzikos, meno ir žodžio paletė

2021 gegužės 26Be komentarųPILOTAS.LT

Kasmet vidurvasarį Nidoje rengiamas vokiečių literatūros didmeistrio Thomo Manno vardu pavadintas festivalis šiemet pasitinka 25-erių metų veiklos sukaktį. Viena iš ilgaamžiškumo paslapčių – renginį organizuojančių

Mirga Gražinytė-Tyla

GRYNAS GROŽIS: Vokietijoje išleistas Mirgos Gražinytės-Tylos albumas

2021 kovo 18Be komentarųPILOTAS.LT

Įrašų studija „Deutsche Grammophon“ ką tik išleido antrąjį dirigentės Mirgos Gražinytės-Tylos ir Birmingamo miesto simfoninio orkestro projekto „British Project“ albumą – Williamo Waltono operą „Troilas

Egidija Medekšaitė

PASAULINĖ MUZIKOS BOMBA: Kompozitorei E.Medekšaitei – Global Music Awards auksas!

2021 sausio 41 KomentarasAudrys Karalius

Pasaulyje jau antri metai paeiliui prasideda lietuviška bomba – organizacija Global Music Awards ką tik pranešė, kad šiemet pasaulinio kompozitoriaus Aukso medalis paskirtas lietuvaitei Egidijai

Karo muziejus

ATSISVEIKINS VARPAIS: Tarptautinis Kauno kariliono muzikos festivalis

2020 rugsėjo 4Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno menininkų namai (KMN) tęsia tradiciją ir kviečia palydėti vasarą ketvirtajame Tarptautiniame Kauno kariliono muzikos festivalyje. Šiųmetinė festivalio programa – ypatinga. Rugsėjo 6 dieną (sekmadienį)

3 MINUTĖS SOLO

3 MINUTĖS SOLO: Pažintis su 32 instrumentiniais džiazo grynuoliais

2020 rugsėjo 4Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuviškas muzikinis projektas „3 minutės solo“ – savaip unikalus. Čia savo individualias džiazo improvizacijas pristatys net 32 instrumentalistai. Be vokalistų, be akomponuojančios muzikinės grupės –

Marijampolė

ŠV. JURGIO MENO SEZONAS: Pirmas festivalio koncertas – jau liepos 6-ąją

2020 liepos 3Be komentarųPILOTAS.LT

Jau šeštus metus vasarą marijampoliečius džiugina profesionalaus meno festivalis „Šv. Jurgio meno sezonas“. Marijampolės globėjo vardu pavadintas renginys šiemet prasidės liepos 6-ąją – Valstybės dieną.

Concierto para el bioceno

KONCERTAS AUGALAMS: Simbolinis muzikinis pasirodymas Barselonos operos teatre

2020 birželio 26Be komentarųPILOTAS.LT

Po trijų mėnesių pertraukos Barselonos operos teatre „Liceu“ vėl skambėjo „gyva“ muzika.  Čia surengto koncerto šįkart visgi klausėsi ne žmonės, bet 2.292 specialiai atgabenti augalai.

Žibuoklė Martinaitytė

LIETUVIŲ TRIUMFAS TĘSIASI: Ž.Martinaitytė laimėjo 2 „Global Music Awards“ aukso medalius

2019 birželio 21Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos kūrėjos nenustoja žibėti pasaulio scenose. Charizmatiškųjų Asmik Grigorian ir Mirgos Gražinytės-Tylos šių metų triumfą ką tik papildė lietuvių kompozitorė Žibuoklė Martinaitytė, prestižiniuose muzikos apdovanojimuose „Global

Sielos

SIELOS 2018: XVII nekomercinis šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalis

2018 lapkričio 9Be komentarųPILOTAS.LT

Jonavoje klausytojus suburs, jau tradicija tapęs, didžiausias Baltijos šalyse šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalis „Sielos“. Kasmet vis kitame mieste vykstančiame festivalyje koncertuos daugiau nei 30 skirtingų

Kazys Stonkus

COUPE MONDIALE: Pasaulinis akordeonistų konkursas Kaune

2018 rugsėjo 241 KomentarasPILOTAS.LT

Lietuvoje pirmą kartą surengtas pasaulio akordeonistų konkursas „Coupe Mondiale“ – 71-ąjam virtuozų turnyrui pasirinktas Kaunas. „Coupe Mondiale“ laikomas svarbiausiu akordeonistų renginiu pasaulyje. Konkursas kasmet vyksta

Rotonda

GAIVINS LEGENDINĘ „ROTONDĄ“: Kuriama nauja kamerinės muzikos erdvė

2018 rugpjūčio 273 KomentaraiPILOTAS.LT

Vilniaus Sereikiškių parke daugiau nei du dešimtmečius apleista stovėjusi legendinė kavinė-ledainė „Rotonda“ planuoja atgimimą. Sostinės savivaldybės skelbtą patalpų nuomos konkursą laimėjo muzikinis klubas „Tamsta“, kuris

subkultūra

MAIŠTINGA DVASIA: Trumpam atgims 9-ojo dešimtmečio Vilniaus subkultūros

2018 rugpjūčio 61 KomentarasPILOTAS.LT

„Maištinga Pilies gatvės dvasia“ – kultūros ir poilsio vakaras, kuriame trumpam atgims Vilniaus senamiesčio gatvės protesto subkultūros. Nemokame renginyje koncertuos Povilas Girdenis bei Nėrius A.Pečiūra.

Kauno autobusų stotis (arch. G.Balčytis su K.Vaikšnoru, P.Vaitekūnu ir J.Šniepiene). Foto: G.Balčytis

DŽIAZAS AUTOBUSŲ STOTYJE: Festivalis „Kaunas Jazz 2018“ prasidės apdovanotame pastate

2018 kovo 27Be komentarųPILOTAS.LT

Architekto Gintaro Balčyčio kolektyvo suprojektuota Kauno autobusų stotis savo autoriams pernai padėjo laimėti daugybę kūrybinių ir profesinių apdovanojimų, tarp kurių – Kauno krašto metų architekto

Igoris Mukhinas

AŠ MAČIAU ROKENROLĄ: Apie „perestroikos“ laikų muzikinę kultūrą

2018 kovo 6Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno fotografijos galerijoje šiandien atidaroma Igorio Mukhino paroda „Aš mačiau Rokenrolą“. Paroda pasakoja apie „perestroikos“ laikotarpiu Sovietų sąjungoje susiformavusį pankroko ir rokenrolo judėjimų fenomeną bei

ultra_pl_170500_e01_xxx

GARSINIŲ ĮVYKIŲ PLIŪPSNIS: Kaune prasideda eksperimentinės muzikos ciklas

2017 gegužės 3Be komentarųPILOTAS.LT

Ultra Dinamica – nauja garsinių įvykių serija, startuojanti Kauno menininkų namuose ir pamažu išplisianti visoje Lietuvoje. Serija orientuota į elektroninę ir elektro-akustinę muziką, kurios pagrindas

jazz_kn_170400_e01_xxx

GATVES TVINDYS DŽIAZAS: Kaune suplanuoti 26 nemokami renginiai

2017 balandžio 18Be komentarųPILOTAS.LT

Balandžio pabaigoje rengiamas džiazo festivalis „Kaunas Jazz“, 28 ir 29 dienomis Kauną pavers tikra džiazo sostine. Didžiausias džiazo festivalis Lietuvoje greta mokamų koncertų pakvies net

images_pulsas_foto_4312_bosso_po_160200_e01_xxx

S.SONDECKIS IN MEMORIAM://LIETUVOS KAMERINIO ORKESTRO IR E.BOSSO KONCERTAS

Vasario 3 dieną netekome iškilaus Lietuvos menininko, muzikos aristokrato, dirigento, orkestrų vadovo profesoriaus Sauliaus Sondeckio. Pagerbiant šviesų prof. S.Sondeckio atminimą, Lietuvos kamerinio orkestras skiria koncertą,

images_pulsas_foto_3911_kulik_po_150700_e01_xxx

KINTŲ MUZIKOS FESTIVALIS://KONCERTAS NETRADICINĖJE ERDVĖJE

Penktus metus rengiamas šiuolaikinę minimalistinę muziką propaguojantis Kintų muzikos festivalis iki šiol naudojosi nuostabios akustikos Kintų bažnyčiomis. Šiandien, besibaigiant šių metų festivaliui, violončelistas Justas Kulikauskas

images_pulsas_foto_3739_romuv_kn_100600_e01_bra

MUZIKOS MAGIJA IR AKUSTIKA://DISKUSIJA KLAIPĖDOS ARCHITEKTŲ AUDITORIJOJE

Muzika daugeliui žmonių yra neatsiejama gyvenimo dalis. Vis dėlto didžiausia malonumą ji teikia kai garsas yra „gyvas“ ar bent tikroviškai atkuriamas. Ypač didelę reikšmę klausant

images_pulsas_foto_3291_sukle_lo_140900_e01_xxx

SUKLEGOS 2014://KAUNE JUNGSIS TRADICINĖS IR MODERNIOS MUZIKOS GARSAI

Po rudens lygiadienio, paskutinį rugsėjo savaitgalį Kaune aidi tradicinės ir modernios muzikos garsai. Tarptautinis tradicinio ir šiuolaikinio folkloro festivalis „Suklegos“. Šiemet jau 15-ąjį kartą čia

images_pulsas_foto_3125_grafi_kl_140600_e01_xxx

DŽIAZO FRESKA://GRAFITIS SUSPINDO PILIES DŽIAZO FESTIVALIO DVASIA

Uostamiestyje prasidėjusio Pilies džiazo festivalio proga vienas Senamiesčio namas įgavo džiazo dvasią. Ant jo sienų atliktas didžiulis grafitis vaizduoja žymiausias pasaulio ir šalies džiazo muzikos

images_straipsniu_foto_3044_jazz_kn_100600_e01_BRA

ALSUOS DŽIAZO RITMU://PRASIDEDA FESTIVALIS „KAUNAS JAZZ 2014“

Kaune prasideda XXIV tarptautinis džiazo festivalis „Kaunas Jazz 2014“, kuris keturias dienas miestiečius bei miesto svečius privers alsuoti džiazo ritmu. Kauno Rotušėje tradiciškai startuojančiame festivalyje

images_pulsas_foto_2937_kjazz_pl_140200_e03_xxx

NOKSTA DŽIAZO BOMBA://FESTIVALIS „KAUNAS JAZZ“ KETINA PRIBLOKŠTI GAUSA

Tarptautinis džiazo festivalis „Kaunas Jazz“ šiemet vėl Kaune bei Vilniuje žada emocinį pavasarį. Keturias dienas iš eilės festivalio klausytojai turės išskirtinę galimybę pamatyti ir išgirsti