Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Menų galerijoje „101“ pristatoma Pietų Afrikos respublikos (PAR) menininkės Kitso Lynn Lelliott dokumentinė videoinstaliacija „Transatlantic Saudades“. Menininkė savo kūryboje tyrinėja istorijos ir (nutylėtų) naratyvų, atminties ir užmaršties temas. Šįkart jos dėmesio centre – Transatlantinis ilgesys.
Pietų Afrikos respublikos menininkė Kitso Lynn Lelliott (PAR) kuria naujųjų medijų srityje.Jos darbai – dokumentiniai, trumpametražiai ir ilgametražiai filmai, videoinstaliacijos keliauja po skirtingus tarptautinius filmų festivalius. Vasario 11 dieną (antradienį) 17 val. VDU Menų galerijoje „101“ (Laisvės al. 53) įvyks pristatymas menininkės dokumentinės videoinstaliacijos „Transatlantic Saudades“.
Parodos pavadinime minimas portugalų kalbos žodis saudades neturi tikslaus vertimo į lietuvių ar anglų kalbas. Pasak menininkės, „saudades reiškia kažką panašaus į nostalgiją, ilgesį be melancholijos, be to, tai yra būtis tarp praeities ir ateities, tai kartu prisiminimas ir nekantravimas“. Menininkė kalba apie kolonizaciją ir jos paliktas traumas. Jos kuriamas pasakojimas – apie žmogų iš Afrikos, kuris atsidūrė toli už vandenynų ir ilgisi neįmanomo sugrįžimo.
Menininkė remiasi savo pačios patyrimu: „aš tyrinėju ryšius ir ribas tarp savo tapatybės, išgyvenimų ir kolektyvinės Afrikos atminties. Man rūpi, kiek aš galiu tapatintis su rasės atmintimi. Atmintis šiame projekte yra traktuojama kaip priemonė, sujungianti asmeninę patirtį su platesniais istoriniais naratyvais, tokiu būdu suardanti šimtmečius formuotą istoriją, palikusią gilų pėdsaką ant mano odos.
Paroda „Transatlantic Saudades“ galerijoje „101“ veiks iki vasario 28 dienos.
Parengta pagal „101“ informaciją.