Anykščiai

BIBLIOTEKA LITERATŪROS LOPŠIUI://JAUTRUS ŽINGSNIS Į TRAPŲ ANYKŠČIŲ KONTEKSTĄ

Besibaigiant antrajam nepriklausomybės dešimtmečiui Lietuvoje pagaliau pradėtos statyti bibliotekos palepina ir savo architektūra. Taip buvo su visai neseniai atidaryta Vilniaus universiteto biblioteka (arch. R.Paleko kolektyvas) ar kiek anksčiau duris atvėrusiomis Utenos viešąja biblioteka (arch. D.Trainausko komanda) bei Kauno medicinos universiteto biblioteka (arch. G.Janulytės-Bernotienės grupė). Viltis pateisina ir naujoji Anykščių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, į šio Aukštaitijos miestelio kontekstą jautriai įkomponuota pagal vietos architekto Vytenio Daunoro projektą.

UŽVĖRĖ CENTRINĖS DALIES PIKTŽAIZDĘ

Naujoji Anykščių rajono savivaldybės viešoji biblioteka pastatyta XX amžiaus pradžios raudonplytės negotikinės šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčios užnugaryje ant Šventosios upės kranto šlaito keteros. Ją statyti mintis Anykščiuose kilo prieš 6 metus – dar ekonominio pakilimo laikais. Pasak architekto V.Daunoro, vietą naujai bibliotekai parinko vietos valdžia. Naujasis visuomeninis statinys turėjo uždengti vieną iš Anykščių centrinės dalies urbanistinių piktžaizdžių – masyvių ir nuobodžių sovietmetyje statytų komercinių pastatų kiemą, kurį nuo Vyskupo skvero su A.Baranausko paminklu (skulptorius A.Sakalauskas, 1993 m.) iki tol pridengė tik mūrinė tvora.

Šioje vietoje įkomponuota biblioteka padėjo užbaigti kvartalo perimetrinį užstatymą. Jos statyba buvo finansuojama iš Švietimo ir mokslo ministerijos lėšų.

Pasak architekto, bibliotekos sklypas yra pačioje Anykščių istorinio centro pašonėje, tačiau šioje vietoje užstatymo nebūta. Vis dėlto archeologinių kasinėjimų metu čia buvo surasta sena krosnis, kuri dabar išeksponuota bibliotekos rūsyje bei pro stiklines grindis matoma iš jos pirmojo aukšto vestibiulio.

TAIKĖSI PRIE SMULKAUS VIETOS MASTELIO

Pagal sumanymą, biblioteka turėjo atitikti šiuolaikišką tokios įstaigos modelį – tikti ne vien kaupti ir saugoti knygas ar skaityti, bet ir įvairiems vietos kultūros renginiams, konferencijoms.

Architektas V.Daunoras PILOTUI.LT sakė, kad projektuodamas stengėsi prisitaikyti prie Anykščių istorinės dalies užstatymo, kuris čia yra smulkaus mastelio ir gana „pabiręs“. Mediniai bei raudonų plytų namai jame stovi pramaišiui bei yra išdėstyti organiškai palei keliukus, upelius.

Naujosios Anykščių bibliotekos architektūrinę koncepciją architektas rengė kartu su paminklotvarkos specialiste G.Miknevičiene. Šios koncepcijos pagrindas – dviejų aukštų plytinis dvišlaičio stogo tūris, sudalintas į 3 segmentus. Pastarieji segmentai stovi į Vyskupo skverą pasisukę skirtingu kampu tarsi iš tiesaus kelio iškrypę urbanistinio traukinuko vagonai. Taip architektūriškai prisiderinama prie žaliosios miesto erdvės bei išlaikomas miesteliui būdingas užstatymo mastelis.

Trumpiausią tokį „vagoną“ nuo kitų dviejų pirmo aukšto lygyje atskiria praėjimas, kuris žymi kadaise čia buvusio trakto trasos vietą. Anot V.Daunoro, perspektyvoje taką galima būtų atkurti, tačiau tuomet reikėtų nugriauti kvartalo viduryje nuo sovietmečio stūksantį ūkinį pastatą. Beje, puoselėjamos viltys ir sumažinti dabar per didelę miesteliui A.Baranausko aikštės erdvę į kurią šis takas tuomet vestų.  Vis dėlto tokioms urbanistinėms permainoms, PILOTAS.LT duomenimis, kol kas dar nėra pritarusi vietos visuomenė.

KOMPOZICIJĄ SUSTIPRINO STIKLO JUOSTOMIS

Projekto autorius bibliotekos eksterjerui parinko raudonas plytas bei čerpes, kurios savo spalva ir medžiagiškumu tvirtai antrina Anykščių seniesiems mūriniams namams bei gretimai istorinei bažnyčiai. Architektūrinę kompoziciją eksterjere architektui sukurti padėjo vertikalios stiklo juostos. šios praskaidrina ne vien fasadus, bet ir stogų šlaitus, kuriuose „išpjausto“ netaisyklingas geometrines formas. Šios tonuoto stiklo juostos užtikrina saulės apšvietimą bibliotekos viduje.

1.532 m² ploto biblioteka, anot V.Daunoro, Anykščiams yra kaip tik – racionaliai atitinka dabartinius miestelio poreikius. Todėl ir jos interjeras buvo projektuojamas racionalus ir paprastas. „Bibliotekose paprastai dominuoja knygų pripildytos lentynos, kurios ir diktuoja margą vidaus vaizdą“, – PILOTUI.LT pažymėjo architektas.

Į Anykščių rajono savivaldybės viešąją biblioteką galima patekti ne vien per 88 m² ploto minėtąjį pagrindinį vestibiulį, bet ir iš tarp įstaigos korpusų prasiskverbiančio praėjimo.

Bibliotekos patalpos įstaigoje suprojektuotos pagal aukštus ir korpusus. Pirmajame jos aukšte pagal jos korpusų struktūrą yra išdėstyti bibliotekos abonementas su skaitykla, vaikų literatūros skyrius, žaidimų ir repeticijų patalpos. Antrajame bibliotekos aukšte – 60 vietų konferencijų salytė, administracinės patalpos, kraštotyros skyrius, komplektavimo skyrius. Rūsys paskirtas dokumentų saugyklai, o taip pat – įvairioms techninėms bei pagalbinėms bibliotekos patalpoms.

Architektas V.Daunoras sakė esąs patenkintas pasiekta statybinių darbų kokybe (gen. ranga „Dailinta“). „Statybininkai nesistengė čia taupyti kokybės sąskaita“, – pažymėjo jis.

IŠTAISĖ NETEISYBĘ

Naujoji Anykščių rajono savivaldybės viešoji biblioteka jau pastatyta, tačiau į ją keltis iš senųjų patalpų bibliotekininkai kol kas neskuba. PILOTAS.LT žiniomis, dėl lėšų stygiaus buvo uždelsta su bibliotekos baldų viešųjų pirkimų konkursu. Manoma, kad optimistiškiausiu atveju įkurtuvės Anykščių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje galėtų įvykti ateinantį rudenį, nors jos gali užtrukti ir iki Kalėdų.

Anykščiai Lietuvoje garsėja giliomis literatūros tradicijomis – vaizdingose Šventosios upės pakrantėse A.Baranauskas kadaise parašė garsųjį „Anykščių šilelį“, čia kūrė A.Vienuolis, netoliese augo J.Biliūnas. Ironiška, tačiau lietuvių literatūros istorijai taip nusipelnęs Aukštaitijos miestelis sau vertų knygų namų iki šiol neturėjo. Nneteisybė pagaliau bus ištaisyta.

ANYKŠČIŲ RAJ. SAVIVALDYBĖS VIEŠOJI BIBLIOTEKA

(Vyskupo skveras, Anykščiai)

Užsakovas:Anykščių rajono savivaldybės administracija. Projektuotojas: UAB „Projektavimo ir restauravimo institutas“. Architektas: Vytenis Daunoras (PV G.Miknevičienė). Konstruktoriai: E. Rauduvė, V. Žalkauskas. Gen. rangovas:UAB „Dailinta“. Parametrai:1531,96 m², 7913 m³. Datos: projektavimas 2008; statyba 2009-2012.

Konstrukcijos: sienos – gelžbetonio karkasas, stogas – metalo santvaros.
Apšiltinimas: akmens vata „Paroc“. Fasadai: fasadinės klinkerio plytelės „Interbau“ (Vokietija). Stogas: molio čerpės „Wienerberger“.

Stoglangiai, vitrinos, durys: UAB „KG Construction“. Šildymas:iš miesto tinklų įrengė (UAB „Termotaupa“).Vėdinimas:UAB „Termotaupa“. Liftai: UAB „Schindler-Liftas“.

INTERJERAS

Pertvaros, lubos: gipskartonio plokštės. Grindys: liejamo betono su epoksido viršutiniu sluoksniu (UAB „Saimonas“). Laiptai: monolitinis gelžbetonis. Šviestuvai: UAB „Varžos matas“.

Komentarai

 1. Mano manymu visi pinigai buvo išleisti išorei, vidui nebeliko nei idėjai , nei atlikimui, o projektas eilinis ,jeigu ne Vilniaus arch. peržiūra tai stovėtų dar didesnis šššš….

 2. Gerb. VB,
  gerbiu Jusu nuomone, bet dziaugsmui del Utenos bibliotekos nepritariu.
  Pagla projekta pastatas turejo priminti 3 sudetas viena ant kitos knygas, nudazytas oranzine spalva.
  Nugalejo vietiniai „architektai“, issireikalave pilkos spalvos. Motyvas? Aplinkui sovietmecio pilkumas, biblioteka turi „neissisokti“. O dar oranzinis pugmentas „brangis“.. O gal aplinka turi „pasitempti“, iseiti is pilko depresyvumo nauju sprendiniu poveikyje? Gaila autoriams neuzteko jegu pasiekti savo…

 3. Architektas džiaugiasi, kad į biblioteką galima į eiti ir iš “ prasiskverbinčio praėjimo“ tai kodėl nepaaiškino skaitytojams, kad tai praėjimas tarp dviejų pastatų kuriuose suprojektavo vaikų literatūros skyrių ir vaikučiai turės vaikčioti per lauką iš vieno pastato į kitą.

 4. grieztas vertinimas kviecia kelionen.
  kai sniegas nutirps, pilotas.lt, kaip intrigos seimininkas, galetu suorganizuoti koki autobusiuka.

 5. Prieš projekto vystymo pradžią prieštaravau idėjai statyti biblioteką A. Baranausko skverelyje. Vieninetelis teigiamas motyvas jai ten būti, apleisto kiemo izoliavimas nuo pašalinių akių. Tai įgyvendinti pavyko, bet… biblioteka su savo prieigomis bent teoriškai turėtų tapti viešąja – aktyvia erdve, traukiančia miestelėnus. To nėra ir nemanau kad bus, nes, pirma, fizinės erdvės trūksta, antra, apart poros suoliukų nėra sukurtos jokios jaukios infrastruktūros Yra dvi atskiros erdvės: Baranausko skveras ir siauras šaligatvis kaip perimetrinio užstatymo senuose miesto kvartaluose. praeini palei (laužytą) sieną ir tiek to efekto. O kur galimybė žmonėms pabūti lauke? pasėdėt, pabendraut, galų gale kokį nors poetinius skaitymus surengti patogioj kamerinėj aplinkoj? visgi – poetų kraštas esame..

  Kitas dalykas, kaip jau kažkas minėjo, MODERNIOS bibliotekos pastatas turėtų būti daugiau ažūrinis, „šaukiantis“ apie savo paskirtį iš lauko matomomis knygų lentynomis, šviesiomis skaityklomis (tikėtina) pilnomis lankytojų, deja. Viskas paslėpta po tonuotu stiklu, atrodo ankšta ir užspausta.

  trečias ir labiausiai liūdinantis dalykas – butaforija. Visas fasadas yra aptaisytas kažkokia mūro imitacine medžiaga, įtariu CERESIT VISAGE. Atleiskite, bet biblioteka yra vienas iš miesto reprezentacinių objektų, ir jo apdailai nesugebėt skirt lėšų bent kokybiškesnei apdailai! Man asmeniškai gėda, ir būdamas architektu tikrai nesikviesiu kolegų architektų apžiūrėt naujos bibliotekos, nebent kaip dar vieno „Euroremonto“ lygio statybos pavyzdžio.

  Išvados vietoje galiu pasakyt, kad naujoji biblioteka pateisinama nebent „geriau nei nieko“ kategorijoj. Bet lygindamas pastarojo meto naujai statytas mažų miestelių bibliotekas, iš karto prisimenu Utenos Biblioteką, kurios pavadinimą norisi rašyt iš didžiosios raidės. Anykščių biblioteka net per nago juodymą nesilygiuoja su pastarąja. Ir iš viso į ją galima žiūrėt neraudonuojant nebent iš bažnyčios bokšto, t.y. iš toli ir iš aukštai – tik iš ten ir matysis „jautriai“ palaužyti tūriai ir gražūs plytų fasadai.

 6. Miko isvardintos savybes skamba, kaip komplimentas bibliotekai. Nesupratau ironijos.
  Jus pasigedote ko? Cirko?
  Ramus, normalus namas ramiame normaliame mieste. Argi to maza?

 7. Butent idejinio uztaiso sitam pastatui ir truksta arba nemokama sukomunikuoti ir ta turini publikai pateikti. Stebinti nieko nereikia, tiesiog nereikia buti banaliems ir net siek tiek pigokiems. Uzdaro vidine erdve? Labai puiku! Sutrupino del mastelio? Dar puikiau! Bet cia elemetorius ir toliau nuo jo nenueita. „tonuoto stiklo juostos užtikrina saulės apšvietimą “ Oho! Tikrai? Bravo! „Bibliotekose paprastai dominuoja knygų pripildytos lentynos, kurios ir diktuoja margą vidaus vaizdą“ Cia turbut neitiketinai sumani interjero ideja? Speju, kad madingus palauzymus padiktavo poetiskas upes vingis, tonuotas stiklas sibolizuoja upes gelme, o raudona plyta pasirinkta del neogotikines Anyksciu baznycios. Linksmuoliai.

 8. Architektura nebutinai turi linksminti, stebinti ar ypatingai issiskirti is konteksto. Daugelis musu architektu jau sekmingai irode, kad ju pastangos nustebinti daznai yra vulgarios ir ne vietoje.
  O Anyksciu biblioteka butent yra savo vietoje. Ir nepasakyciau, kad projektui stinga idejinio uztaiso. Aisku, tam tikru analogu pasaulis jau yra mates, bet tai nera pagrindine siuolaikines architekturos problema.

 9. Kalba ne apie mastelį,kalba apie nuobodų,be idėjos sprendimą.

 10. retas atvejis, kai naujas projektas pagerina po karo ir sovietmeciu subjaurota situacija. anyksciu centras, sprendziant is istoriniu nuotrauku labai nukentejo per socializmo statybas. pagirtina, kad architektui pavyko bent is dalies atstatyti urbanistini audini ir tam tikra urbanistine erdvine pusiausvyra. laikyciau tai pagrindiniu laimejimu.

 11. kazkodel vilenski projektuotojai vaikysteje buvo skriaudziami ir turi prancuzu karvedzio sindromu?

 12. retas atvejis, kad zmogus (budamas architektu) jaucia mastely? matyt jo vaikyste prabego be didesniu skriaudu. smagu

 13. Estai savo miesteliuose sugeba projektuoti įdomiau.

 14. Surengus konkursą,būtų pateikta įdomesnių idėjų.Dabar- nuobodžios trobelės ir tiek.

 15. kaip smagu matyti tokius kūrinius…

 16. Anyksciu zmones saunuoliai!
  Tokios architekturos ir reikia. Anyksciuose ir auksciausia LT baznycia, jos bokstas be didelio triuksmo pritaikumas lankymui, ir Gamtos parko expo literaturiskai ir vizualiai unikali:)

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Preilos biblioteka

RENOVUOTA PREILOS BIBLIOTEKA: Įsikūrė 1907-aisiais statytoje raudonplytėje mokykloje

2022 gegužės 161 KomentarasPILOTAS.LT

Neringoje duris atveria atsinaujinusi Preilos biblioteka, įsikūrusi istorinėje raudonmūrėje prieškario mokykloje, pastatytoje 1907-aisiais. Buvęs avarinės būklės mokyklos pastatas po tvarkybos darbų prikeltas antrajam gyvenimui. Preilos

medin_1v_220400_e01_xxx

MEDINIS DAUGIABUTIS LIETUVOJE: Paskelbti tarptautinio turnyro laureatai

2022 balandžio 21Be komentarųPILOTAS.LT

Neseniai išrinkti pirmą kartą Lietuvoje vykusio medinio daugiabučio koncepcijos turnyro laimėtojai. 1-oji vieta atiteko architektams Vytautui Putnai, Donatui Malinauskui ir Lilijai Putnienei už kubiško 4

Naujoji Pekino biblioteka (arch. „Snøhetta“)

ŽINIŲ GIRAITĖ KINIJOJE: Pekine kyla naujoviškos koncepcijos biblioteka

2022 sausio 101 KomentarasPILOTAS.LT

Pekine įpusėjo naujos bibliotekos statyba. Pastarąjį originalios koncepcijos pastatą suprojektavo žinoma norvegų architektūros kompanija „Snøhetta“, prieš 4 metus laimėjusi tarptautinį architektūros idėjų konkursą ir tikinti,

Bibliotekos persikraustymas

BIBLIOTEKOS PERKRAUSTYMAS: Knygos iš rankų į rankas keliaus skambant muzikai

2021 rugpjūčio 26Be komentarųPILOTAS.LT

Artėjant rekonstrukcijai, Kauno apskrities viešoji biblioteka skelbia neeilinę bibliotekos persikraustymo akciją. Knygos iš rankų į rankas keliaus skambant muzikai. Rugpjūčio 31 dieną (antradienį) 15 val.

Snohetta

BIBLIOTEKA KAIP KELIONĖ: Prestižiniame JAV architektūros konkurse triumfavo „Snøhetta“

2020 rugsėjo 221 KomentarasPILOTAS.LT

Norvegų architektūros kompanija „Snøhetta“ neseniai triumfavo Teodoro Ruzvelto (Theodore Roosevelt) prezidentinės bibliotekos konkurse. Norvegai pasiūlė integruoti bibliotekos pastatą į kalvotą Šiaurės Dakotos kraštovaizdį, kuris ir taptų

"Kauno atžalynp" biblioteka Klaipėdoje

ATNAUJINO BIBLIOTEKĄ: Veiks kaip renginių, edukacijos ir susibūrimų centras

2020 liepos 10Be komentarųPILOTAS.LT

Klaipėdoje, Kauno gatvėje atnaujinta „Kauno atžalyno“ biblioteka jau laukia skaitytojų. Rekonstruojant sovietmečiu statytą namą, jo plotas išplėstas daugiau nei dvigubai. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto

Bernardinų sodo skaitykla

LAISVALAIKIS SU KNYGA: Bernardinų sode atsidaro kupolinė skaitykla

2020 birželio 15Be komentarųPILOTAS.LT

Pernai Bernardinų sode veikusioje Vilniaus centrinės bibliotekos vasaros skaitykloje buvo galima rinktis iš daugiau nei 500 knygų, kurias visą vasarą skaitė per 18.000 žmonių. Sodo

Lampėdžiai

SKAITYMO MĖGĖJAMS: Kauno paplūdimio bibliotekos skaičiuoja 4-ąjį sezoną

2020 gegužės 27Be komentarųPILOTAS.LT

Vasarai artėjant, o karantinui ir toliau švelnėjant, į Kauno miesto paplūdimius jau ketvirtą kartą grįžta bibliotekos po atviru dangumi. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos įkurtose

VU biblioteka

VILNIAUS UNIVERSITETAS: Pačios vertingiausios kolekcijos atsiveria virtualiai

2020 balandžio 6Be komentarųPILOTAS.LT

450 metų sukaktį mininti Vilniaus universiteto (VU) biblioteka atvėrė naujas galimybes pažinti virtualiai – pristatė atnaujintą skaitmeninių kolekcijų platformą internete. Tūkstančiais naujų dokumentų papildyta svetainė

siaurukas

GELBĖJIMO RATAS SIAURUKUI: Susisiekimo ministerija skubiai skyrė 41.000 eurų paramos

2019 gruodžio 20Be komentarųPILOTAS.LT

Susisiekimo ministerija, siekdama užtikrinti VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ veiklos tęstinumą, skyrė įstaigai papildomą 41.000 eurų finansavimą. „Siaurukas“ – vienas šio regiono simboliu. „Siekiame, kad „Siaurukas“

Lentvario biblioteka

PREMJERA LENTVARYJE: Kino teatro vietoje įsikūrė biblioteka ir kultūros rūmai

2019 gruodžio 16Be komentarųPILOTAS.LT

Per 10.000 gyventojų Trakų rajono miestas – Lentvaris – šventes pasitinka atverdamas naujo kultūros objekto duris. Lentvario kultūros rūmai ir biblioteka ką tik įsikūrė avarinės

Anykščių užtvanka

GRIAUTI NEGALIMA PALIKTI: Vieša diskusija apie Anykščių užtvankos ateitį

2019 vasario 21Be komentarųPILOTAS.LT

Šiandien Anykščiuose rengiama vieša diskusija apie vieno iš miesto simbolių – užtvankos ant Šventosios upės – ateitį. Nusprendus šį į miestiečių sąmonę jau įaugusį upės

Klaipėdos biblioteka

BIBLIOTEKOS LAVINS IR BURS: Klaipėda rekonstruos „Kauno atžalyno“ filialą

2018 rugsėjo 10Be komentarųPILOTAS.LT

Neseniai atvirą naujos modernios bibliotekos bei bendruomenės centro pietinėje miesto dalyje architektūros idėjų konkursą surengusi Klaipėda (1-oji vieta – „Aketuri architektai“),, vien tuo neapsiriboja. Modernios

Klaipėdos biblioteka

CENTRINĖ KLAIPĖDOS BIBLIOTEKA: Konkurse rungiasi 15 idėjų

2018 birželio 146 KomentaraiPILOTAS.LT

PILOTAS.LT anksčiau rašė apie Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos kartu su Lietuvos architektų sąjunga rengiamą atvirą Klaipėdos bibliotekos konkursą. Neseniai paaiškėjo, jog šiam konkursui patekta 15

Klaipėdos bibliotekos konkursas

ARCHITEKTŪROS KONKURSAS: Bendruomenės centras-biblioteka Klaipėdoje

2018 balandžio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Klaipėdos miestas kartu su Lietuvos architektų sąjunga rengia atvirą modernaus bendruomenės centro-bibliotekos projekto konkursą. Numatoma, kad pastato architektūra reprezentuos miestui svarbaus, visuomeninio objekto charakterį bei

Naujoji Helsinkio centrinė biblioteka

XXI AMŽIAUS BIBLIOTEKA: Helsinkyje kyla naujo tipo kultūros objektas

2018 sausio 4Be komentarųPILOTAS.LT

Guggenheimo muziejaus neįsileidęs Helsinkis, savo kultūrinę infrastruktūrą patobulins kitaip. Dar šiemet Suomijos sostinės centre žada iškilti nauja centrinė biblioteka, kuri veiks labiau kaip kultūros centras.

anyks_e01_xxx

ANYKŠČIAI IEŠKO VYR. ARCHITEKTO: Kas pakeis Daivą Gasiūnienę?

2017 birželio 51 KomentarasPILOTAS.LT

Anykščių rajono savivaldybė ieško vyriausiojo architekto. Norintys imtis šio apie kurorto statusą svajojančio Aukštaitijos miesto architektūros ūkio valdymo reikalų su dokumentais turi suskubti iki birželio

„Mobilibris“

ATKURIA RYŠĮ SU KNYGA: Lietuviška mobilioji ekspozicijos sistema „Mobilibris“

2017 gegužės 31Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno apskrities viešoji biblioteka (KAVB) pristatė individualaus dizaino mobiliąją knygų ekspozicijos sistemą, kuri buvo sukurta įgyvendinant projektą „Mobilibris“. Tokios konstrukcijos ir estetinės išraiškos baldas iškart

obama_ce_170500_e01_xxx

OBAMOS ŠVYTURYS: Čikagos pakrantę gaivins Prezidentinis centras

2017 gegužės 9Be komentarųArtūras Karka

Jungtinių Amerikos valstijų prezidento Obamos fondas (The Obama Foundation) neseniai paviešino Obamos prezidentinio centro projektą probleminiame Čikagos South Side rajone. Pagal firmos „Tod Williams Billie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ĮAMŽINS PROFESORIAUS ATMINIMĄ: VDU bibliotekai – L.Donskio vardas

2017 vasario 11Be komentarųPILOTAS.LT

Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Daugiafunkciame mokslo ir studijų centre bus įamžintas profesoriaus Leonido Donskio atminimas. Neseniai mus palikusio filosofo vardas suteikiamas

images_pulsas_foto_4824_dainu_an_161000_e03_xxx

3 KONCEPCIJOS ANYKŠČIAMS://KŪRYBINIŲ DIRBTUVIŲ REZULTATŲ APTARIMAS

Rugsėjo 22 dieną Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje buvo duotas architektūros kūrybinių dirbtuvių startas – dalyvaujančių architektų komandos turėjo galimybę susipažinti su Dainuvos

images_pulsas_foto_4592_takas_an_160600_e01_xxx

MEDŽIŲ LAJŲ TRAUKA://ILGĄJĮ SAVAITGALĮ LAUKIAMA LANKYTOJŲ ANTPLŪDŽIO

Pernai lankytojus iš visos Lietuvos it magnetas traukęs Medžių lajų takas Anykščių regioniniame parke nepraranda populiarumo ir šiemet. Pranešama, kad populiarusis turizmo objektas bus atviras

images_phocagallery_4569_ragan_kons_1606_4569_tit2_raganavimas

KONSTRUKTYVUS RAGANAVIMAS://ANYKŠČIŲ MIŠKE GIMS KITOKIA ARCHITEKTŪRA

"Panele G, bus nuostabu pasibūti su tavimi, Hansu Peteriu ir Vilenu. Ar nevertėtų mums įkurti konstruktyvaus raganavimo mokyklos Lietuvoje? Dirbtuvės būtų gera pradžia." Gavusi šį

images_phocagallery_4454_anyks_konk_1604_4454_anyks_fo_160400_e02_xxx

ATVIRAS KONKURSAS ANYKŠČIUOSE://REIKIA VIEŠŲJŲ ERDVIŲ IDĖJŲ

Anykščių rajono savivaldybė neseniai sėkmingai surengė apleistos miesto centro dalies dešiniajame Šventosios krante konversijos idėjų konkursą. Ką tik ji paskelbė dar vieną – Anykščių miesto

images_phocagallery_4385_anyks_konk_1503_4385_e01_xxx

ANYKŠČIŲ CENTRO KONVERSIJOS KONKURSAS://NUGALĖJO JAUNIMAS

Anykščių rajono savivaldybė surengė apleistos miesto centro dalies dešiniajame Šventosios krante konversijos idėjų konkursą. Konkurso dalyviai turėjo pasiūlyti teritorijos greta autobusų stoties ir pastatų Tilto