Aukštosios mokyklos vis glaudžiau bendradarbiauja su verslu. Kartais toks bendradarbiavimas tampa kūrybos katalizatoriumi. Štai Vilniaus dailės akademija (VDA) Vasario mėnesį pasirašė bendradarbiavimo sutartį su bendrove „Veneks“, kuri iš karto inicijavo studentų vidaus durų dizaino idėjų konkursą „Iššūkis: durys“.
GERIAUSI DARBAI GALI VIRSTI GAMINIAIS
VDA Dizaino katedra kartu su bendrove „Veneks“ rengia pirmąjį vidaus durų dizaino idėjų konkursą „Iššūkis: durys“. Konkurso pirmasis etapas vyks iki kovo 27 dienos. Studentų darbų pristatymas žiniasklaidai ir visuomenei numatytas VšĮ „Versli Lietuva“ kartu su VDA rengiamo seminaru „Sėkminga kūryba – pelninga gamyba“, vyksiančiu kovo 30 dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. 2-asis etapas baigsis balandžio mėnesį, o gegužės 10 dieną įvyks konkurso laimėtojų apdovanojimai – geriausių darbų autoriams bus įteikti bendrovės „Veneks“ įsteigti vertingi prizai. Konkurso vertinimo komisija: J.Brundza (VDA Dizaino katedros vedėjas), prof. V.Kibildis, prof. T.Baginskas, doc. Š.Šlektavičius, M.Urbonavičius (VDA Dizaino inovacijų centro direktorius), architektas ir dizaineris D.Čekanauskas, D. Kaltonas (UAB „Veneks“ vadovas), A.Patašius (UAB „Veneks“ rinkodaros specialistas). Geriausi darbai gali tapti konkurso iniciatoriaus gaminamais produktais.
Daugiau informacijos apie konkursą: Adomas Patašius, UAB „Veneks“ marketingo vadovas, mob.: 8 642 20319, el.p.: adomas@veneks.lt; Vitalius Zaikauskas, VDA atstovas viešiesiems ryšiams, mob.: 8 686 52905, el.p.: vitalius.zaikauskas@vda.lt.
NEPELNYTAI UŽMIRŠTAS DIZAINO ELEMENTAS
VDA Dizaino katedros doc. Š.Šlektavičius įsitikinęs, kad durų dizainas yra labai įdomi ir neišeksploatuota, tačiau gana sudėtinga konkurso tema: „Durys kaip dizaino objektas yra nepelnytai nustumtos į šalį. Tai gerokai daugiau, nei funkcinė plokštė sienoje. Aplinką, į kurią dar net nepatekome, jau pradedame skenuoti nuo durų, jų svarba interjere yra ne mažesnė, nei baldų ar kitų elementų. Čia svarbu ir ergonomika, ir išvaizda, o atskleisti dizaino idėjos savitumą, originalumą reikia subtiliai. Šis konkursas – tai intriguojantis iššūkis ne tik studentams, o ir mums, jį kuruojantiems dėstytojams“, – mano dėstytojas.
Lietuvos dizaineriai dažnai sublizga tarptautiniuose konkursuose, laimi prestižinius apdovanojimus. Katedros profesoriaus V.Kibildžio teigimu, Lietuvoje rengiami specialistai yra aukšto lygio: „Kūrybine prasme esame stiprūs, lietuvių dizaineriai savo idėjomis yra aukščiau už Europos vidurkį. Tačiau ne mažiau svarbus už kūrybingumą yra gebėjimas savo idėjas pritaikyti konkretiems produktams, šiuo atveju – vidaus durims. O tam būtina sąveika su pramone“, – pažymi profesorius.
KONKURSAS ŽADA PAVEIKTI RINKĄ
Dizaino katedros vedėjas J.Brundza įsitikinęs, kad praktinis prisilietimas prie pramoninės gamybos suteikia geresnį srities supratimą, nes kurdami dizaino darbus, studentai gali gilintis į konkrečias problemas ir geriau išmokti jas spręsti.
Pasak bendrovės „Veneks“ vadovo D.Kaltono, bendrovės bendradarbiavimas su VDA Dzaino katedra turės poveikį Lietuvos vidaus durų rinkai: „Esame suinteresuoti savo pramonės šakos plėtra kokybine prasme. Lietuvoje stipresni durų gamintojai dirba su interjerų projektuotojais, bet trūksta tokio gamintojų ir dizaino kūrėjų bendradarbiavimo, koks vyksta, pavyzdžiui, baldų pramonėje. Ši sritis dar neišvystyta, o durų gamintojai ir taip neoriginalias idėjas vieni iš kitų neretai „pasiskolina“, – teigia konkursą inicijuojančios bendrovės vadovas. Pasak jo, tam jau ateina galas, o siekdamos būti konkurencingos, pramonės įmonės turi padėti ugdyti dizaino specialistus, prisidėti prie jų mokymo proceso.
VDA Dizaino katedra, bendradarbiaudama su bendrove „Veneks“, šiemet planuoja surengti du pramoninio dizaino konkursus.
Parengta paga VDA Dizaino katedros ir bendrovės „Veneks“ informaciją.