Tradicinė Arno Dineikos stipendija perspektyviausiam architektūros studentui šiemet bus įteikta jau septintąjį kartą. Vis labiau akademiniame gyvenime įsitvirtinanti misija šiemet išaugo „gimtojo“ Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto marškinėlius ir kviečia teikti paraiškas vienintelei šalyje architektūrinei stipendijai – visus Lietuvos architektūros studentus, nesvarbu, kurioje aukštojoje mokykloje jie studijuotų.
Arno Dineikos stipendiją įkūrė jo mokiniai, nūn Lietuvoje vadinami „sikono karta“, norėdami pagerbti savo architektūros profesoriaus atminimą ir įprasminti jo puoselėtas architektūros vertybes, įžvalgumą bei altruistines pastangas, atskleidžiant jauno žmogaus talentą ir architektūrinį individualumą. A.Dineikos stipendijos tikslas toks pat, kaip ir paties Mokytojo – padėti būsimiems architektams formuoti savąsias vertybes, ugdyti individualų mąstymą ir atskleisti profesinę asmenybę.
ARCHITEKTO MOKINIAI – ARCHITEKTŪROS STUDENTAMS
Tradiciškai 500 litų stipendija bus mokama vienerius akademinius metus vienam architektūros specialybės IV kurso studentui iš VGTU, VDA, VDA KDF ar KTU. Kukli medžiaginė parama baigiamojo bakalauro studijų architektui paprastai išsprendžia dalį buitinių problemų ir leidžia daugiau dėmesio skirti architektūros studijoms ir savišvietai.
Stipendija formuojama iš A.Dineikos mokinių, dabar žinomų architektų: Audriaus Ambraso, Gintaro Čaikausko, Audrio Karaliaus, Gintaro Klimavičiaus, Sigito Kuncevičiaus, Rolando Paleko, Sauliaus Pamerneckio, Vykinto Šeškaus, Lino Tuleikio ir kitų įnašų. Nuo 2005-ųjų A.Dineikos stipendija skiriama spalio pradžioje, minint Mokytojo mirties metines, dinamiškame ir intriguojančiame Dineikinių renginyje, kur penki finaliniai stipendijos nominantai gina savo kursinius darbus prieš A.Dineikos „mokinių komisiją“, o po to, gausiame bendramokslių būryje, išklauso „mokinių komisijos“ komentarų ir verdikto.
PIRMAS ATRANKOS FILTRAS – STUDENTIŠKAS
Šiemet viskas vyks šiek tiek kitaip – stipendijos pretendento atranka vyks trimis etapais, pagal naujas A.Dineikos stipendijos konkurso sąlygas, o dalyvauti atrankoje gali visų keturių architektūros mokyklų studentai. Laikantis Mokytojo propaguotos studentiškos savikritikos ir „sikoniškos“ savivaldos principų, stipendijos atrankoje tradiciškai dalyvauja ir patys pretendentų bendrakursiai.
Taigi, iki spalio 6 – stipendijos pretendentai registruojasi ir aplikuoja savo darbus Architektūros studentų klubui, siųsdami du konkursinius planšetus (visuomeninio objekto planšetas – santrauka ir asmeninio portfolio planšetas; taip pat – koncepcinė miniatiūra) Nuo spalio 8-osios, pretendentų darbai bus publikuojami internetiniame A.Dineikos stipendijos tinklapyje. Penkis stipendijos nominantus – finalininkus, įvertinę architektūrinio projektavimo disciplinos trečio kurso darbą (visuomeninis pastatas) bei kitus meninius pretendento sugebėjimus, internetiniu balsavimu iki spalio 13-osios rinks patys VGTU, VDA, VDA KDF ir KTU architektūros trečiakursiai ir ketvirtakursiai. Balsavimui studentai turės gauti specialius kodus iš savo aukštosios mokyklos Dineikinių atstovo.
ASK‘o aktyvistai žada, kad spalio 14-ąją paskelbs studentiškos atrankos laimėtojus – penkis A.Dineikos stipendijos nominantus. Vėliau, spalio 20-ąją, kaip minėta, stipendijos laimėtoją iš penkių nominantų po viešo gynimo išrinks stipendijos steigėjai. Iki šiol A.Dineikos stipendininkais yra tapę šeši VGTU Architektūros mokyklos studentai: Matas Cirtautas (2005), Algimantas Neniškis (2006), Rūta Vitonytė (2007), Dalia Zakaitė (2008), Milda Grabauskaitė (2009) ir Donatas Baltrušaitis (2010). Gali būti, kad šiemet, po neoficialių „tarpmokyklinių varžybų“ A.Dineikos studentų galeriją papildys ir ne VGTU auklėtinis.
ASK‘o aktyvistai žada, kad apie baigiamąjį Dineikinių festivalį spalio 20-ąją bus pranešta papildomai ir iš anksto.
Visa aktuali informacija pedantams: adstipendija@archfondas.lt
Vilmantas Rutkauskas
( 2011-10-01 )
Labai įdomi buvo Artūro Zuoko idėja – kurti Vilnius – Kaunas dipolį. Neseniai sklando idėja – kurti Latvijos ir Lietuvos bendrą valstybę…
Tokiais atvejais, turbūt, architektai gautų naują impulsą.
gs
( 2011-09-30 )
puiki iniciatyva
pagarba architektams, taip simboliskai tesiantiems savo profesoriaus idejas