Kamanų valstybinio gamtinio rezervato Lankytojų centre atidaryta nauja moderni ekspozicija, skirta patraukliai pristatyti didžiausią ir vertingiausią Šiaurės Lietuvos lygumų pelkių kompleksą. Lankytojų čia laukia įdomi pažintis su Kamanų pelke – jos salomis bei pusiasaliais, klampynių apgultomis pelkių akimis ir ežerokšniais, ją supančiais miškais, reta vietos augalija, grybija ir gyvūnija.
Lankytis Kamanų rezervate leidžiama tik einant pažintiniu taku ir lydint šios saugomos teritorijos direkcijos darbuotojui. Kelionė šiuo 3,6 km ilgio taku padeda gyvai pažinti mažai pažįstamą pelkių pasaulį. Kaip praneša LR Aplinkos ministerija, nuo šiol tai galima padaryti ir žymiai paprasčiau – virtualiai.
Kamanų valstybinio gamtinio rezervato Lankytojų centro ekspozicija pristato gamtos vertybes ne paprasčiausia skaitant apie jas, bet ir liečiant, uostant, klausantis. Dėl specialaus apšvietimo dieną su jos tikrais gamtos garsais čia keičia naktis su jai būdingais garsais – vilko staugimu ir kt. Lyg tikrame pelkių miške išvirtę ekspoziciniai stendai blykčioja vandens atspindžiais ir atskleidžia pelkės paslaptis. Vienur, atvėrus slaptas dureles, galima pamatyti gyvačių išnaras, kitur – pelkių senio barzdą. Įkišę ranką į ertmę, lankytojai turi atspėti, kokią gamtos dalelę joje apčiuopė. Liečiant susipažįstama su kiminais, galima ir pauostyti svaiginančių gailių.
Čia taip pat galima apžiūrėti pelkės dugną, o taip pat daug išbandyti daug kitų gamtinių atrakcijų – spręsti dėlionę su paukščių bei gyvūnų garsais, išbandyti bebro dantų aštrumą, pakilnoti šlapių bei sausų durpių bei molio kibirus ir įsitikinti kas kiek sveria. Išsamiau susipažinti su rezervate saugomomis gamtos vertybėmis padeda ekspozicijos informaciniai terminalai. Beje, virtualios pažintinės kelionės metu moksleivius lydi bebriukas Bugis.
Šiuolaikiškos ekspozicijos, kurios įdomiai pristatys gamtos ir kultūros vertybes, greitai bus atidarytos taip pat ir Dzūkijos nacionalinio parko (Merkinėje) ir Krekenavos, Varnių, Tytuvėnų, Pajūrio, Anykščių, Sartų, Biržų ir Kauno marių regioninių parkų Lankytojų centruose.
Parengta pagal Aplinkos ministerijos informaciją.
edma
( 2011-10-12 )
grazi ta pelke. O koks skirtumas, kuris architektas, juk cia ne pastatas ar paminklas, autoryste cia treciaeilis dalykas
juozas
( 2011-09-27 )
Prie Smetonos į Akmenę tremdavo politiškai nepatikimus, dabar – še tau. beje, koks architektas čia pasidarbavo?