Vakar Neries regioniniame parke atidarytas naujai sutvarkytas Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas, nusidriekęs per didžiausią ir vieną seniausių natūralių šalies ąžuolynų. Renginio metu pasodintas ir simbolinis ąžuolų gojelis 20-ąjam tako gimtadieniui pažymėti.
Dūkštų ąžuolynas – tai pats didžiausias ir vienas seniausių natūralių ąžuolynų visoje Lietuvoje. Senesnių nei 200 metų ąžuolų paunksmėje namus sau randa daugybė rūšių retų ir nykstančių gyvūnų, augalų, grybų bei kerpių. Čia galima sutikti net 7 šikšnosparnių rūšis, didžiąją miegapelę, elnius, šernus, žaliąsias meletas, didįjį margąjį genį, juodąjį gandrą, mažąjį erelį rėksnį, pelėdas ir kt. „Dvidešimtmečio proga atnaujintas takas, aikštelė, pritrauks daugiau žmonių pamatyti vieną gražiausių ąžuolynų Lietuvoje. Tai pirmasis pažintis takas Neries regioniniame parke“, – pažymėjo Dūkštų ąžuolyno pažintinio tako atidaryme aplinkos ministras Simonas Gentvilas.
Dūkštų ąžuolyno takas – vienas iš Neries regioninio parko pasididžiavimų – buvo įrengtas dar 2003 metais. Gimtadienį jis pasitinka atnaujintas ir papildytas įdomiais, ąžuolyno unikalumą ir ryšio su žmogumi svarbumą atskleidžiančiais pasakojimais. Pažintinis takas naujai pritaikytas lankymui pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“.
Žygis atnaujintu maršrutu Dūkštų ąžuolyno take leidžia patirti sengirės dvasią vos už 30 kilometrų nuo šurmuliuojančio Vilniaus. Čia didingi ąžuolai milžinai gyvena savo šimtų metų netrukdomą gyvenimą, o aplink juos telkiasi neapsakoma įvairovė organizmų, augalų, vabzdžių ir gyvūnų. Gamtos tyrimų metu čia rastos net 77 retos ir saugomos rūšys.
Parengta pagal Aplinkos ministerijos informaciją.
Titulinė nuotrauka: Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos.