Jau tapo įprasta, kad kasmet į praktiką užsienyje išvyksta vis daugiau Lietuvos aukštųjų mokyklų architektūros absolventų. Būsimiems architektams tai didelė nauda, kaupiant įvairiapusišką patirtį ne akademinėje aplinkoje, susipažįstant su įvairių šalių architektūrinėmis virtuvėmis „iš vidaus“. Palankias sąlygas tokioms ekspedicijoms sudaro ir Leonardo da Vinči fondo programa „Architektūra ir visuomenė“.
Fondą Lietuvoje atstovaujantis ARCHITEKTŪROS FONDAS kviečia Lietuvos architektūros mokyklų absolventus dalyvauti Leonardo da Vinči programoje „Architektūra ir visuomenė“ ir atlikti 3-4 mėnesių praktiką architektūrinėse organizacijose ar architektų studijose Olandijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Danijoje.
Projektas vykdomas, gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
Į paramą užsienio praktikai galima pretenduoti, jeigu:
1. Esi absolventas, baigęs architektūros bakalauro ar magistro studijas VGTU, VDA, KDI ar KTU 2008 – 2011 metais ir numatomu stažuotės laikotarpiu niekur netęsi studijų;
2. Esi iniciatyvus, visuomeniškas, kūrybingas, plačiai ir tarpdiscipliniškai į architektūrą žvelgiantis architektas;
3. Turi daug motyvacijos ir entuziazmo;
4. Nori ir nebijai dalintis įgyta patirtimi viešai;
5. Skaitai PILOTAS.LT ir nuolat pasakoji apie tai artimiesiems bei draugams.
ATRANKA
Norint dalyvauti atrankoje, reikia išsirinkti priimančią organizaciją ar studiją (žr. žemiau) ir iki RUGSĖJO 28d. (imtinai) adresu: arch@archfondas.ltatsiųsti šiuos dokumentus (pageidautina – viename laiške, iki 10MB):
1. Motyvacinį laišką (lietuviškai), kuriame būtinai reikia nurodyti, į kurią organizaciją ar studiją norite vykti ir kodėl (galima pretenduoti į kelias vietas iš karto);
2. CV (lietuviškai ir angliškai);
3. Darbų portfolio (angliškai);
4. Universiteto baigimo diplomo kopiją;
Atrankos kriterijai:
1. Motyvacija;
2. Visuomeniškumas, iniciatyvumas;
3. Kūrybiškumas, konceptualumas, tarpdiscipliniškas ir platus požiūris į architektūrą ir architekto profesiją;
4. Atitikimas pasirinktos organizacijos / studijos specialiems kriterijams (žr. žemiau).
PLAČIAU APIE PROJEKTĄ
Projekto tikslai:
1. Atkreipti architektų dėmesį į architektūros ir visuomenės tarpusavio ryšio svarbą;
2. Skatinti visuomeniškumą, kaip būtiną šiuolaikinio architekto savybę, praplėsti mąstymo galimybes ir specialybės ribas;
3. Pažinti ir įsisavinti architektūrinių veiklų metodus, paremtus kritiniu mąstymu, tyrimais, skirtingų sričių specialistų ir skirtingų visuomenės grupių bendradarbiavimu;
4. Užmegzti būtinus ryšius su partneriais užsienyje, įgyti patirties jų veiklos srityse;
5. Suteikti projekto dalyviams patirties ir savybių, būtinų vykdant panašias veiklas ateityje.
Projekto metu 5 dalyviai vyks į 3 – 4 mėnesių praktiką Olandijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Danijoje. Vieni – į organizacijas, skatinančias architektūros kaip kultūros bei mokslo sklaidą visuomenėje, kiti – į architektų studijas, kurių darbo metodai paremti tyrimais ir įžvalgomis už tradicinių architektūros ribų, o jų projektai yra betarpiškai susiję su visuomenės poreikiais.
PRAKTIKANRUS PRIIMANTYS PARTNERIAI UŽSIENYJE
ARCHIS PUBLISHERS Amsterdamas, NL / vyks 2 dalyviai
Archis Publishers – tai eksperimentinės platformos Archis Foundation padalinys, užsiimantis architektūros bei urbanistikos tyrimais ir leidžiantis vieną prestižiškiausių ir kokybiškiausių architektūros žurnalų „VOLUME“. Organizacijoje praktiką atliekantys dalyviai drauge su profesionalų komanda atliks tyrimus temomis „Centre – Periphery“ ir „Architecture of Peace“, jų rezultatai bus publikuojami leidinyje. Dėl detalesnės informacijos apie šiuos tyrimus rašykite leonardo@archfondas.lt
Organizacijos reikalavimai: analitinis ir kritinis mąstymas, gebėjimas moksliškai mąstyti; mokslinio darbo / tyrimo patirtis; domėjimasis architektūra; gebėjimas dirbti savarankiškai.
Praktikos laikas: „Centre – Periphery“ – nuo 2011.10.22 iki 2012.01.22 (13 savaičių). „Architecture of Peace“ – nuo 2012.01.07 iki 2012.04.07 (13 savaičių)
OPEN-CITY Londonas, UK / vyks 1 dalyvis
Open-City – tai nepriklausoma, ne pelno organizacija, siekianti skatinti architektų, dizainerių, valdininkų bei visuomenės tarpusavio dialogą, kuriant kokybiškesnes miesto erdves, formuoti kompetentingą visuomenės požiūrį į architektūrą ir miesto plėtrą. Dalyvis šioje organizacijoje įsitrauks į veiklas, susijusias su architektūros edukacijos programomis įvairaus amžiaus grupėms, šių programų kūrimu bei įgyvendinimu. Daugiau informacijos.
Organizacijos reikalavimai: organizuotumas, iniciatyvumas;entuziazmas ir domėjimasis architektūros edukacija;
Praktikos laikas: nuo 2012.01.07 iki 2012.04.07 (13 savaičių)
DAVID GARCIA STUDIO Kopenhaga, DK / vyks 1 dalyvis
David Garcia Studio yra eksperimentinė architektūros platforma, kurios pagrindinė tyrimų sritis – ekstremalių sąlygų veikiama aplinka. David A. Garcia šių metų pavasarį dalyvavo ketvirtajame „Architektūros fondo“ pokalbių cikle EDUKACIJA ir pristatė savo asmeninę ir studijos veiklą. Studijoje dalyvis turės galimybę įsitraukti į darnios plėtros urbanistinį projektą Roterdame bei kitus studijos eksperimentus.
Studijos reikalavimai: konceptualumas urbanistiniame ir architektūriniame masteliuose;įgūdžiai dirbant su Rhino ir Adobe Illustrator programis.
Praktikos laikas: nuo 2012.01.07 iki 2012.04.07 (13 savaičių)
KOSSMANN.DEJONG parodų architektai Amsterdamas, NL / vyks 1 dalyvis
Kossmann.Dejong – parodų architektūros studija, kuriai vadovauja architektai Herman Kossmann ir Mark de Jong. Studija specializuojasi tarpdisciplininių parodų ir interjerų projektavime, kuria erdves ir architektūrą, betarpiškai susijusią su visuomene ir jos poreikiais. Herman Kossmann šių metų žiemą dalyvavo trečiajame „Architektūros fondo“ pokalbių cikle SHOW OF: reginio architektūra ir pristatė savo studijos veiklą bei projektus.
Studijos reikalavimai: jautrumas žmogaus elgesiui – gebėjimas mąstyti ir jausti erdvę iš žmogaus perspektyvos; gebėjimas perteikti idėjas architektūrine kalba;įgūdžiai dirbant su Adobe Photoshop, AutoCAD, 3D programomis;entuziazmas ir domėjimasis aplinka.
Praktikos laikas: nuo 2012.01.07 iki 2012.05.05 (17 savaičių)
Atrankos rezultatai paaiškės paskutinę rugsėjo savaitę. Atrinktiems dalyviams bus skirta stipendija kelionės ir pragyvenimo išlaidoms padengti. Praktikos metu ir po jos dalyviai turės dalintis savo patirtimi ir rezultatais viešai – pvz. straipsnis portale PILOTAS.LT.
Daugiau informacijos apie Leonardo da Vinči programą
Jei kyla klausimų, rašykite: leonardo@archfondas.lt, projekto koordinatorė Sandra Šlepikaitė
mnmn
( 2011-09-12 )
geras!
Andrius R.
( 2011-09-11 )
Oficialiame spaudos pranešime nepamenu reikalavimo dėl Pilotas.lt skaitymo, gal su laiku išrasite dar naujų reikalavimų, skelbiant konkursus pakoreguosite prizinius fondus pagal tai kaip jums norėtųsi? Manau ne visi supras šitą jūsų humorą.