Kad ir kaip begalvotum, Šarūnas Sauka šiuolaikinėje Lietuvos dailėje – fenomenas. Dailininką galima garbinti, juo žavėtis ar net nekęsti, tačiau, ko gero, neįmanoma jo kūrybos nepastebėti ar išlikti jai abejingam (tai nepavyko net ir prezidentei). Kiekviena jo kūrybos paroda – neabejotinas įvykis šalies meno pasaulyje, kuris vėliau dar ilgokai audrina jos lankytojų vaizduotę bei lavina fantaziją ir joje nebuvusių. Š.Saukos sukurti vaizdiniai, pasirinkti siužetai ar vizualinėmis priemonėmis išgautos nuotaikos aptarinėjami ne vien šiuolaikiniam menui neabejingųjų sambūriuose, bet ir plačioje visuomenėje ar snobų vakarėliuose. Toks meno įvykis šįkart žada driokstelėti ne įvairiausių meno parodų išpaikintame Vilniuje, bet Dusetose – Aukštaitijos miestelyje, kuris yra tapęs dailininko šeimos namais.
Gimęs ir studijavęs Vilniuje, Nacionalinės meno ir kultūros premijos laureatas Š.Sauka jau porą dešimtmečių gyvena Dusetose. 1982-aisiais metais pradėjęs dalyvauti parodose, dailininkas iš karto išsiskyrė gebėjimu meistriškai kurti siureaalistinę dažnai šiurpoką nuotaiką, kurioje kiekvienas gali surasti savų prasmių, paralelių, metaforų. Lietuviškame kontekste Š.Saukos darbai skiriasi ir literatūriniu siužetu, ryškiu figūrinės tapybos pradu, dekoratyvia ir kruopščia tapybos maniera.
Balandžio 16 dieną (šeštadienį) 15 valandą Dusetų dailės galerijoje (Zarasų raj., K.Būgos 31 a) atidaroma dailininko tapybos darbų paroda „Nauji darbai“. Tikram meno gurmanui šis renginys tikrai vertas kelionės iš Vilniaus ar kito šalies miesto, tuo labiau, kad tuo pačiu galima aplankyti ir kitus pavasarėjančios Aukštaitijos miestelius ar jos kampelius, garsėjančius savo nuostabia gamta. Tam laiko yra daugiau nei mėnuo – Š.Saukos paroda „Nauji darbai“ Dusetose veiks iki gegužės 20 dienos.