Po pusantrų metų užtrukusių statybų ką tik Londone atidarytas Olimpinis velodromas. Šis 6.000 žiūrovų talpinantis dengtas statinys – pirma 2012 metų Olimpinių žaidynių arena Londono olimpiniame parke. Elegantišką medinių fasadų sporto areną suprojektavo vietos architektūrinė firma „Hopkins Architects“, prieš 4 metus laimėjusi architektūrinių idėjų konkursą.
ESTETIKA SEKA FUNKCIJĄ
Pasak projekto autorių, 6.000 vietų Londono olimpinio velodromo architektūrą inspiravo patys sportiniai dviračiai – gana nesudėtingi, tačiau ergonomiški ir itin efektyvūs įrenginiai. Tačiau sporto arenos dinamiška forma su dvigubai išlenktu stogu gavosi ne tiesmukai imituojant dviratį, bet dėl ypatingo projektuotojų dėmesio į arenai keliamus ypatingai aukštus funkcinius reikalavimus. Firmos „Hopkins Architects“ teigimu, būtent šias vertybes ir įkūnija velodromas. Pastatas viduje padalintas į viršutinių bei apatinių tribūnų zonas, kurias skiria stiklinė cirkuliacinė erdvė. Pastaroji ne tik paskirsto žiūrovus po jų tribūnas, bet ir pro stiklines sienas vienoje pusėje atveria dviračių treką, o kitoje – pastatą supantį kraštovaizdį. Jo skaidrios vitrinos išorėje taip pat atskiria kedru aptaisytą skulptūrišką viršutinę eksterjero dalį nuo į kraštovaizdį integruoto cokolio.
LONDONO VELODROME TIKIMASI LIETUVIŠKŲ PERGALIŲ
Londono olimpinį velodromą ką tik iškilmingai atidarė didžiausios britų uždarų patalpų dviračių treko meistrai seras C.Hoy ir V.Pendleton. Specialistų teigimu, būtent pastaroji dviratininkė olimpinio sprinto rungtyje rimčiausiai konkuruos su į olimpinį auksą Londone nusitaikiusią mūsų olimpine viltimi S.Krupeckaite. Tačiau reikia tikėtis, kad greičiausiu pasaulyje vadinamas naujasis dviračių trekas olimpiniais metais visgi bus laimingesnis lietuvei.