2012 – 2015 metai į Kauno šilumos tinklų infrastruktūrą ketinama investuoti 184 mln. litų. Tai paaiškėjo Kauno miesto tarybai pritarus bendrovės „Kauno energija“ daliniam investicijų planui. Šios lėšos bus skirtos šilumos tiekimo tinklams atnaujinti, modernizuoti bei biokuro kogeneracinėms jėgainėms įrengti.
REKONSTRUOS „INKARO“ IR NOREIKIŠKIŲ KATILINES, PETRAŠIŪNŲ ELEKTRINĘ
Kaip praneša Kauno savivaldybė, projektų „Biokuro kogeneracinių jėgainių įrengimas Inkaro ir Noreikiškių katilinėse“ ir „Biomasės deginimo katilo iki 44MW su 16 MW garo turbina projektavimas ir rekonstravimas Petrašiūnų elektrinėje“ bendra vertė yra 183,86 mln. litų. Iš jų planuojama investuoti 20 mln. Lt. bendrovės lėšų, 40,61 mln. Lt. bankų paskolų lėšų, 92,72 mln. Lt. lėšų pagal verslo modelį „Energetinių paslaugų bendrovė“ ir 30,53 mln. Lt. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.
Inkaro katilinėje bus įrengtas biokuru kūrenamas 30 t garo katilas su 5 MW galios garo turbina ir 15 MW galios dujinis vandens šildymo katilas. Rekonstruojant Noreikiškių katilinę, bus įrengtas biokuru kūrenamas 12 t garo katilas su 2 MW galios garo turbina. Rekonstruojant Petrašiūnų elektrinę, būtų panaudoti esami katilai ir maksimaliai išnaudota esama kita infrastruktūra. Čia planuojama įrengti biomasės deginimo katilą su garo turbina. Petrašiūnų elektrinės galia turėtų išaugti iki 60 MW (44 MW šilumos energijos ir 16 MW elektros energijos).
MODERNIZUOS MAGISTRALINIUS TINKLUS
2012 – 2014 metais taip pat planuojama vykdyti integruotų tinklų magistralės modernizavimo projektus Pramonės, Dainavos, Aukštųjų Šančių, rajonuose. Taip pat bus rekonstruoti Vilijampolės šilumos tinklai nuo „Inkaro" katilinės iki Šilainių mikrorajono. Numatoma modernizuoti Pramonės rajono magistralę, kuri yra pagrindinė jungtis, nutiesta iš Petrašiūnų elektrinės, svarbiausio Kauno miesto rezervinio šilumos šaltinio, užtikrinančio 30 proc. miesto šilumos poreikio. Dainavos rajono magistraliniais šilumos tiekimo tinklais tiekiama šiluma Kalniečių, Eigulių, Žaliakalnio ir Dainavos mikrorajono gyventojams, tai sudaro apie 40 proc. miesto šilumos poreikio. Aukštųjų Šančių magistralę, kuria tiekiama šiluma Aukštųjų Šančių mikrorajono gyventojams, būtina rekonstruoti dėl susidėvėjusių statybinių konstrukcijų, blogos vamzdyno ir drenažo būklės. Vilijampolės magistralinius šilumos tiekimo tinklus taip pat būtina atnaujinti, kad būtų galima šia atkarpa naudotis kaip rezervu tiekiant šilumą Šilainių bei Vilijampolės mikrorajonų gyventojams.