images_phocagallery_2803_estra_pala_1312_2803_estra_pala_131200_e15

KEIČIAMAS PALANGOS SIMBOLIS://PRASIDEDA NAUJOSIOS ESTRADOS STATYBOS

Praėjusia savaitę Palangoje duota iškilminga pradžia naujos Koncertų salės rekonstrukcijos darbams. Simbolinę kapsulę su laišku ateities kartoms įkasė Ministras Pirmininkas A.Butkevičius, Palangos miesto meras Š.Vaitkus ir darbų rangovo – bendrovės „Conresta“ – direktorius L.Lukaitis. Teigiama, kad „Uostamiesčio projekto“ naujasis kūrinys senojo Palangos simbolio vietoje stovės jau 2015-aisiais.

VENGĖ ARCHITEKTŪROS IDĖJŲ KONKURSO

Prieš 40 metų atidaryta Palangos vasaros estrada (Vytauto g. 43) sovietmečiu buvo svarbus kurorto visuomeninis traukos objektas. Sezono metu joje kone be pertraukų vyko estrados žvaigždžių koncertai, įvairūs pasirodymai, šokiai. Tai vienas svarbiausių kurorto sovietmečio simbolių. Gal todėl, atkūrus nepriklausomybę, Palangoje metų metais puoselėtos viltys apleistą gelžbetoninį pastatą prikelti naujam gyvenimui.

Apie išskirtinį visuomeninį objektą galvojanti Palanga, atviro architektūros idėjų konkurso rengti visgi neketino. Prieš porą metų kalbėta, kad rekonstrukcijai bus pasitelkti architektų H.Štaudės ir J.Anuškevičiaus projektiniai pasiūlymai, padaryti Lietuvos valstybinei filharmonijai užsakius (jai tuo metu priklausė Palangos vasaros estrada). Projektas net buvo suderintas su įvairiomis instancijomis. Vis dėlto vėliau planai pasikeitė –  buvo nuspręsta pagal viešųjų pirkimų įstatymą surengti naują projekto konkursą. Nepadėjo nei su šiuo reiškiniu kovojančios Lietuvos architektų sąjungos (LAS) viešai pareikšta pozicija, nei architektų bendruomenės gautas Prezidentūros bei Kultūros ministerijosjos  palaikymas…

Rengti Palangos estrados rekonstrukcijos techninį projektą galiausiai buvo patikėta Klaipėdos bendrovei „Uostamiesčio projektas“. PILOTAS.LT žiniomis, specialiai tam Palangos savivaldybė pasiskolino 200.000 litų.

KOMPLEKSĄ SUDARYS 3 NAUJI APSKRITI TŪRIAI

PILOTAS.LT metų pradžioje jau rašė, kad esamas Palangos vasaros estrados pastatas po rekonstrukcijos pavirs multifunkciniu centru, susidedančiu iš koncertų salės (bendras plotas 4.000m²), 300 mokinių menų mokyklos (900 m²) ir savivaldybės ansambliams repetuoti ir koncertuoti skirto kultūros centro (250 m²). Šio vieno svarbiausių kurorto ateities pastatų projekto autorius – bendrovės „Uostamiesčio projektas“ jaunas architektas Algirdas Stripinis.

Pasak architekto,rengiant konkursinį pasiūlymą, minėtas funkcijas buvo pasiūlyta išskaidyti į tris atskirus, tarpusavyje sujungtus korpusus, taip išvengiant vieno didelio tūrio, disonuojančio su Palangos miesto istorinės dalies užstatymu. Koncertų salė projektuota pirmuoju etapu, o kultūros centras bei menų mokykla – antruoju etapu. Statyba numatyta trim etapais.

Pasak projekto autoriaus, kompleksą supančios gretimybės, varijuoja nuo XIX a kurhauzo iki sovietmečiu statytų, intensyvaus užstatymo, bei „aktyvios“ architektūros, poilsio paskirties pastatų. „Atsižvelgiant į tai pastatui buvo parinkta paprasta ir aiški, kurortinei architektūrai būdinga apvali forma – ne tiek konfrontuojanti, kiek apjungianti skirtingus architektūrinius stilius“, – PILOTUI.LT pažymėjo A.Stripinis.

SALĖ VEIKS KIAURUS METUS

Pagal sumanymą, dabartinė Vasaros estrada įgys apskritą formą ir bus pritaikyta veikti ne tik šiltuoju sezonu, bet visus metus. Projektuojant koncertų salės korpusą, atsižvelgiant į pastato padėtį mieste, buvo siekta išlaikyti esamą užstatymo plotą bei aukštingumą, todėl dalis patalpų – holas, scena, užkulisiai, san. mazgai, rūbinės, atlikėjų, techninės – buvo įgilintos 4-5 metrus.

14,5 m aukščio koncertų salės apdailai, pasak A.Sripinio, parinktos natūralios, Palangos miesto istorinei daliai būdingos medžiagos: tinkas, medis, akmens masės plokštės, stiklas. Koncertų salės fasade suprojektuoti į pastatą „įsipjaunantys“ žali langai numatyti apšviesti šviesos diodų (RG LED) šviestuvais. „Taip bus ne tik suteikiama pastato eksterjerui dinamiškumo, bet tuo pačiu sukuriami reikiami difuziniai elementai ir išvengiama neigiamo akustinio stiklo poveikio salės interjere“,– paaiškino architektas.

Koncertų salės viduje suplanuoti holai, barai, san.mazgai, atlikėjų patalpos, repeticijų salės, rūbinės, scena ir žiūrovų amfiteatras, kuriame numatyta 2.200 sėdimų vietų. A.Stripinio teigimu, siekiant pastato panaudojimo universalumo dalis tribūnų suprojektuotos transformuojamos, kad būtų galima rengti tiek banketus, tiek konferencijas ar tiesiog suformuoti lygias grindis stovimoms vietoms. Pastaruoju atveju, salėje sutilptų per 3.000 žiūrovų.

GRIAUTI PRADĖS KITŲ METŲ PRADŽIOJE

Palangos Koncertų salės rekonstrukcijos darbų pradžia paskelbta kurortui ypatingais metais, kai Palanga yra Lietuvos kultūros sostinė, pačiam miestui sukanka 760, kurortui – 125, o Vasaros estradai – 40 metų. Ūkio ministerijos rūpesčiu, pirmajam projekto etapui iš 2007-2013 m. ES finansinės paramos jau paskirta 10 mln. litų. Mat Palangos merui Šarūnui Vaitkui pavyko įtikinti šalies premjerą A.Butkevičių ir ES lėšas skirstančią ūkio ministerijos darbo grupę, kad ištisus metus galinti veikti moderni koncertų estrada didžiausiame šalies kurorte yra būtina. Esą didelės modernios specializuotos koncertų ir masinių renginių salės nėra visoje Vakarų Lietuvoje. Palangos miesto savivaldybės administracijos skelbtąjį Palangos vasaros estrados rekonstrukcijos darbų konkursą laimėjo rangos bendrovė „Conresta“.

Apskaičiuota, kad koncertų salės statyba iš viso atsieis bemaž 25 mln. litų. Teigiama, kad vyriausybė ieškos galimybių koncertų salės rekonstrukcijai skirti ir valstybės lėšų. Jei trūkstamų pinigų gauti nepavyktų, PILOTAS.LT žiniomis, 3 mln. litų tikimasi surinkti pardavus savivaldybei priklausančius pastatus, o 12 mln. litų – skolintis. PILOTAS.LT duomenimis, senosios Vasaros estrados griovimo darbai prasidės kitų metų pradžioje, o naujosios atidarymas numatytas jau 2015-aisiais.

Komentarai

 1. jus ne murininkas. jus duobkasys. taigi dabar stripiniene nebegaus savo atkatinio % is rangovu, subrangovu ir poslerangovu.

 2. Gerbiamieji Uostamiesčio kolegos verkiate, jog nedaug uždirbate, bet patys kalti jog už savo darbą prašote 0,08 % nuo statybų sąmatos.
  Statybos kaina 25 000 000 Lt.
  Projektavimo kaina 200 000 Lt.
  Sėkmės uždirbti ir gyventi taip kaip mūrininkas gyvena.

 3. eik toliau vartyt detail’o, tau nuo ten tikrai gerai sekasi kopijuot pasaulinius ir kitokius šedevrus. neSStresuok labai 😉 Gerų ir tau švenčių :))

 4. Sveiki mieli kolegos. Artėjančiais, naujaisiais metais visiems linkiu architektūrinio įtūžio pliūpsnius ir nepamatuotą fantaziją interpretuojant faktus nukreipti į savo tiesioginį darbą, tada neabejotinai dienos šviesą išvys ne vienas pasaulį nustebinsiantis šedevras. Gerų švenčių:))

 5. Kai architektūros kokybė matuojama pigiausia kaina, tai ir matome rezultatą…
  Kažin ar labai yra tėvams ko didžiuotis tokia atžala, dar viešai liaupsinant, panašu į pigų piarą.
  Vienok, patarlė pigią dešrą šunys ėda čia labai tinka.

 6. „Žinoma, padedu, bet jis firmoje tempia labai daug, sugeba dalyvauti konkursuose, greitai pateikti idėją ir laimėti. Vadinasi, tai daro neblogai, jei per trejus metus laimėjo tris konkursus. Algis paveldėjo pačias geriausias mūsų savybes“, – komplimentų atžalai negailėjo mama.“
  Vo taip vat, verta atkreipti ir į kitus šios jaunos atžalos „šedevrus“, kaip Klaipėdos keleivių ir krovinių terminalas – pažiūrim į laimėtą projektą ir pažiūrim į įgyvendintą ir po to randam bent kelis panašumus 🙂

 7. Atsiprašau,norėjau kreiptis į p.Užpelkį.

 8. Ponas Užkalni,perskaitykite dar kartą,kas rašoma straipsnyje:„…buvo nuspręsta pagal Viešųjų pirkimų įstatymą surengti naują projekto konkursą.
  Nepadėjo nei su šiuo reiškiniu kovojančios Lietuvos architektų sąjungos (KAS) viešai išreikšta pozicija,nei architektų bendruomenės gautas prezidentūros bei Kultūros ministerijos palaikymas…“.

 9. Aš nieko nesuprantu. Kaip gali tokie dalykai atsirasti be Architektų sąjungos palaiminimo ar kažkokios architektų įtakojamos struktūros palaiminimo ? Vis tik Palangos estrada ne viešbutukas Laisvės alėjoje, kuris, tarp kitko atsirado su KAUET pritarimu. Tik po to, kaip įprasta, dar gaidžiams neužgiedojus, šios tarybos architektai tris kartus išsižadėjo savo pritarimo, motyvuodami, kad nieko nematė ir nieko nežino, neprisimena. Su tokiu projektu mes drąsiai atsistojam į postsovietinių respublikų „šerenga“, ko pradžia buvo Basanavičiaus al. raudonos plytelės ir geltoni šviestuvai. Sakyčiau, kad esame Pabaltijo čiurkos…

 10. Dar viena, eilinė, vinis į Lietuvos visuomeninės architektūros karstą

 11. augis gucas akivaizdziai nespeja koja kojon su laikmeciu. kokia dar akustika? apie ka jus, ponas? patyrinejus situos susirinkimu konteinerius ir pati metoda, kaip jie atsiranda gintarineje palangoje, aisku tai, kad palangos savivaldybe pigiausiomis ir primityviausiomis priemonemis bandys pasivyti jurmala su jos „novaja volna“ formatu.
  palanga ne jums, ponai inteligentai, turetu buti uzrasyta didelemis raudonomis raidemis ant stripiniuko backu, kad visokie gucai daugiau nebeerzintu kalbomis apie simfoninius orkestrus.

 12. Augi, juk ne simfoniniam orkestrui tai daroma, o Alai Pugaciovai. Kokia muzika, tokia ir akustika.

 13. Į visus klausimus (tame tarpe ir į tuos du) atsakytų pagal išsamias sąlygas surengtas atviras architektūrinis konkursas.Estijoje,Latvijoje-tai natūralus,tiesus kelias link kokybiškos architektūros,Lietuvoje -deja. Stirnos,lašišos,unguriai ,vilkai svarbiau.O po to kyla klausimai-kas,kodėl,kaip,ar,kokiu būdu?

 14. Visa tai parsidėjo nuo vasaros simfoninių koncertų sezonų, kurie trukdavo mėnesį – VII.15.-VIII.15., kokiais 1952 m., tuometinėje dar smetoniškoje vasaros estradoje, publikai sėdint po atviru dangumi.
  Dabar nueita į visokias naujas papildomas univeralias paskirtis, tačiau išlieka du pagrindiniai klausimai:
  1. Ar scena bus pakankamai didelė, kad galėtų talpinti 100 žm. simfoninį orkestrą?
  2. Ar apskritai šio žanro muzikai – t.y. be garso stiprinimo aparatūros yra paskaičiuota salės akustika?
  Jeigu ne – projektuokite iš naujo.

 15. Visa tai parsidėjo nuo vasaros simfoninių koncertų sezonų, kurie trukdavo mėnesį – VII.15.-VIII.15., kokiais 1952 m., tuometinėje dar smetoniškoje vasaros estradoje, publikai sėdint po atviru dangumi.
  Dabar nueita į visokias naujas papildomas univeralias paskirtis, tačiau išlieka du pagrindiniai klausimai:
  1. Ar scena bus pakankamai didelė, kad galėtų talpinti 100 žm. simfoninį orkestrą?
  2. Ar apskritai šio žanro muzikai – t.y. be garso stiprinimo aparatūros yra paskaičiuota salės akustika?
  Jeigu ne – projektuokite iš naujo.

 16. statyti siuos blynus vietoj vasaros teatro tikra beprotybe. Pamacius paveiksliukus sakyciau, kad tai koks tipinis Turkijos arba Socio kurortu projektas. Nors ir neesu didelis dabartines estrados gerbejas, bet palyginus su numatomais statyti – tai tiesiog sedevras. Labai labai gaila Palangos – „Vasara“ visiskai „sumovem“ ( geriau jau butu nugriove, nei sitaip „rekonstrave“). Turesime dabar ir tipiniam rytu turisto skoniui „evroremont’o“ lygio megstama patiekala. Gaila, kad architektas „nuo juros“, o visiskai be klausos.

 17. liudesys absoliutus. nebeturiu jegu net piktintis. senoji palangos estrada pries sita impotencija buvo lyg gulbe pries anti.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Palangos kurhauzas

GRĄŽINS SENĄJĮ VEIDĄ: Gautas Palangos kurhauzo medinės dalies statybos leidimas

2019 sausio 7Be komentarųPILOTAS.LT

Prieš 17 metų sudegusi Palangos kultūros simbolio – kurhauzo – medinė dalis netrukus žada susigrąžinti senąjį savo veidą. Kaip praneša Palangos savivaldybė, leidimas atlikti šio

Nacionalinė koncertų salė

NACIONALINĖ KONCERTŲ SALĖ: Kultūros ministerijoje pristatyta galimybių studija

2018 gruodžio 143 KomentaraiPILOTAS.LT

Kultūros ministerijoje šiandien pristatyta Nacionalinės koncertų salės ant Tauro kalno Vilniuje, galimybių studija. Pateiktos 3 galimos Nacionalinės koncertų salės valdymo modelio alternatyvos bei rekomendacijos dėl

mažiausia knyga

LIETUVIŠKA MIKROKNYGA: Palangiškis V.Kusas sukūrė mažiausią knygą Lietuvoje

2018 lapkričio 19Be komentarųPILOTAS.LT

Palangiškis menininkas Vytautas Kusas Lietuvai padovanojo naują rekordą – sukūrė mažiausią knygą. 60 puslapių knygelėje „Būsenos“ pateikiami 34 paties V.Kuso eilėraščiai. Naujasis menininko V.Kuso šalies

viezb_kl_181000_e1

VIEŠBUTIS PALANGOJE: Klaipėdos RAT ekspertams abejonių sukėlė integralumas

2018 spalio 236 KomentaraiPILOTAS.LT

Klaipėdos regioninė architektūros taryba (Klaipėdos RAT) teigiamai įvertino kauniečio architekto Gintauto Natkevičiaus viešbučio projektą Palangoje, Vytauto prospekte. Daugiausiai abejonių ekspertams sukėlė santykis su kontekstu –

Kęstutis ir Birutė

KĘSTUČIO IR BIRUTĖS LAIKŲ KULTŪRA: Konferencija Palangos Gintaro muziejuje

2018 rugsėjo 20Be komentarųPILOTAS.LT

Palangos Gintaro muziejuje įvyks Baltų vienybės dienos paminėjimui skirta konferencija „Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės Kęstučio ir Birutės laikų kultūra“. Konferencijoje Lietuvos mokslininkai pateiks savo tyrimų temas,

Małgorzata Omilanowska

PALANGA IR KITI BALTIJOS KURORTAI: Pokalbis su lenkų prof. M.Omilanowska

2018 rugsėjo 14Be komentarųPILOTAS.LT

Šiandien Vilniaus paveikslų galerijoje rengiamas susitikimas su profesore Małgorzata Omilanowska iš Lenkijos. Susitikime bus kalbama apie išskirtinę Palangos architektūrą. Rugsėjo 14 dieną (penktadienį) 17 val.

Jūra ir krantas

JŪRA IR KRANTAS: Žadinanti tarptautinio plenero paroda Palangoje

2018 rugsėjo 10Be komentarųPILOTAS.LT

Viloje „Anapilis“ įsikūrusiame Palangos kurorto muziejuje atidaroma paroda „Jūra ir krantas“. Parodoje bus eksponuojami kurorte šiuo metu vykstančio tarptautinio tapybos plenero darbai. Rugsėjo 8-14 dienomis

Kurortas

PALANGOS ARCHITEKTŪRA: Pokalbis ir garbės piliečio regalijos Lenkijos mokslininkei

2018 rugsėjo 6Be komentarųPILOTAS.LT

Rugsėjo 15 dieną Palangos kurhauze bus įteiktos Palangos miesto garbės piliečio regalijos Lenkijos mokslininkei, europinės reikšmės kultūros istorikei, Palangos miesto istorijos tyrinėtojai, profesorei, habilituotai daktarei

Palangos kurhauzas XX a. pradžioje

PALANGOS KURHAUZO ATGIMIMAS: Pradedama medinės dalies pamatų restauracija

2018 liepos 26Be komentarųPILOTAS.LT

Šiandien Palangoje – ilgai lauktas ir visai visuomenei svarbus įvykis. Vidurdienį čia iškilmingai pradedami sudegusios kurhauzo medinės dalies pamatų restauravimo darbai, kurie simbolizuos viso pastato

Carl Knauf (1893–1944)
Kurėnai K uršių mariose

JŪRA, KOPOS IR SAULĖ: LIII meno kūrinių aukcionas Palangoje

2018 liepos 191 KomentarasPILOTAS.LT

Vilniaus aukciono namų organizuojamas LIII meno kūrinių aukcionas įvyks Palangoje, A.Mončio namuose-muziejuje. Šį kartą aukciono rinkinį sudaro 200 lotų kolekcija, suskirstyta į temines rubrikas. Pajūryje

Palangos paplūdimys

VARGAS DĖL POILSIO: Į Palangos paplūdimį keliauja tonos smėlio

2018 gegužės 5Be komentarųPILOTAS.LT

Poilsiautojų antplūdžiui besiruošiančios Palangos paplūdimyje zuja sunkiasvorė technika. Čia ką tik pradėti pavasario audrų sukurtos ekstremalios situacijos likvidavimo darbai, kuriuos tikimasi pabaigti iki vasaros. Į

Profesinių sąjungų kultūros rūmai

PALAIKO IR VYRIAUSYBĖ: Į priekį stumiasi koncertų salės ant Tauro kalno idėja

2018 balandžio 104 KomentaraiPILOTAS.LT

2023 metais, minint Vilniaus miesto 700 metų jubiliejų, sostinė planuoja atidaryti modernią koncertų salę. Seimo narių pateiktam nutarimo projektui šią salę statyti ant Tauro kalno

Palangos bažnyčia

PALANGA IŠ PAUKŠČIO SKRYDŽIO: Neogotikiniame bokšte atidaryta apžvalgos aikštelė

2018 balandžio 4Be komentarųPILOTAS.LT

Palangoje ką tik sutvarkytas neogotikinės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokštas. Bokšto varpų zonoje daugiau nei 20 metrų aukštyje įrengta nemokama apžvalgos aikštelė

Foro Boca

BETONINĖ MUZIKA: Meksikos koncertų salę sudėliojo iš „luitų“

2018 sausio 11Be komentarųPILOTAS.LT

Meksikos miesto Boka del Rijaus  naujoji koncertų salė menkai teprimena įprastą šios kultūrinės paskirties statinį. Vietinės firmos „Rojkind Arquitectos“ projektuotojai jį sukomponavo iš grubaus paviršiaus

L.Ruokytė-Jonsson, R.Šimašius

SUKIRTO RANKOMIS: Ant Tauro kalno statys Nacionaline koncertų salę

2018 sausio 102 KomentaraiPILOTAS.LT

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius ką tik pasirašė Ketinimų protokolą. Pagal jį, iki 2023-ųjų Vilniuje ant Tauro kalno vietoje vadinamų

Marriott

Į PALANGĄ ŽENGIA „MARRIOTT“: Gautas 173 numerių viešbučio statybos leidimas

2017 gruodžio 53 KomentaraiPILOTAS.LT

Apie statybas buvusiojo „Jūratės“ baseino vietoje kalbama jau kone dešimtmetį. Prieš 5 metus Palangos politikai šiame sklype panaikino kurorto centrinės dalies specialiojo paveldosauginio plano galiojimą,

Palangos kurhauzas XX a. pradžioje

PALANGAI GRĄŽINTAS KURHAUZAS: Ruošiamas restauracijos projekto konkursas

2017 spalio 13Be komentarųPILOTAS.LT

Palangai ir palangiškiams ką tik galutinai grąžintas Kurhauzas. Vyriausybė šią savaitę apsisprendė sudegusios ir sunykusios medinės Kurhauzo dalies fragmentus perduoti Palangos miesto savivaldybei, o priėmimo-perdavimo

Kabamasis Šventosios tiltas

REMONTUOJAMAS ŠVENTOSIOS SIMBOLIS: Nuo poilsiautojų pramogų labiausiai kenčia metalas

2017 spalio 10Be komentarųPILOTAS.LT

Šventojoje remontuojamas vadinamasis beždžionių tiltas – kabamasis pėsčiųjų tiltas per Šventosios upę. Vienas iš kurorto svečių traukos objektų bei bene ryškiausias vietos simbolių bus atnaujintas

Palangos baseinas

ILGINS MAUDYNIŲ SEZONĄ: Palangoje pradėtas statyti baseino kompleksas

2017 rugpjūčio 16Be komentarųPILOTAS.LT

Palangiškiai bei kurorto svečiai greitai galės plaukioti, maudytis ar praustis pirtyje kiaurus metus – ką tik pradėtas statyti baseinas su sveikatingumo centru bei viešąja pirtimi.

Palangos kurhauzas XX a. pradžioje

KELS IŠ PELENŲ: Restauruos sunykusią Palangos kurhauzo dalį

2017 liepos 31Be komentarųPILOTAS.LT

Palangos miesto taryba priėmė sprendimą, kuriuo sutinkama iš valstybės perimti išlikusius medinės Kurhauzo dalies fragmentus bei numatė lėšų šios sunykusios pastato dalies restauraciniam projektui parengti.

Knauf

SIEKTI NEĮMANOMO: ELBĖS FILHARMONIJA – AUKŠČIAUSOS PRABOS IŠŠŪKIS

2017 birželio 292 KomentaraiPILOTAS.LT

Reta kuri profesija taip veikia žmonių jausmus, nuotaikas ir emocijas kaip architekto. Ypač tą smagu ištarti Liepos 1-osios kontekste, kadangi didieji KNAUF darbai yra tampriausiai

ciurl_ko_170600_e02

M.K.ČIURLIONIO KONCERTŲ CENTRAS: Paskelbtas tarptautinis idėjų konkursas

2017 birželio 231 KomentarasPILOTAS.LT

Žinoma britų architektūrinių konkursų organizavimo kompanija „Malcolm Reading Consultants“ (MRC) ką tik paskelbė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio koncertų centro Kaune tarptautinį architektūros idėjų konkursą. Vienu etapu

anapi_pl_170500_e01_xxx

PRIE „ANAPILIO“ – PARKELIS: Garsiosios vilos aplinka atsivers retro stiliumi

2017 gegužės 12Be komentarųPILOTAS.LT

Praėjusį rudenį lankytojams atverta restauruota įspūdinga „Anapilio“ vila – vienas iš svarbiausių kultūrinių traukos taškų Palangoje. Šį mėnesį pradedami ir vilos teritorijos sutvarkymo darbai, kurie

M.K.Čiurlionio koncertų salė

KAUNE BRĘSTA TARPTAUTINIS ĮVYKIS: MRC imasi ir koncertų centro konkurso

2017 balandžio 212 KomentaraiArtūras Karka

Žinoma britų architektūrinių konkursų organizavimo kompanija „Malcolm Reading Consultants“ (MRC) ką tik paskelbė, jog jau ruošia Kauno koncertų centro tarptautinį architektūros idėjų konkursą. Beje, ta

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

NACIONALINĖ KONCERTŲ SALĖ: Reikalo imasi Kultūros ministerijos veiklos grupė

2017 balandžio 13Be komentarųPILOTAS.LT

Kultūros ministerijoje ką tik įkurta veiklos grupė, kurios užduotis – atlikti parengiamuosius Nacionalinės koncertų salės darbus. Iki birželio pradžios šiai grupei pavesta parengti salės, atitinkančios